PDA

View Full Version : Как го правите?



БожиятАгнец
02-22-2012, 03:17
Въпросът ми е към обвързаните, "щастливо обвързаните" всъщност, не тези с голямите проблеми във връзките, дето той ви е изневерил с майка ви и най-добрата ви приятелка едновременно или тя е проституирала, за да плати амфетите и интернета.Та... Как, по дяволите, успявате да правите секс всяка шибана вечер с един и същи човек?
Как успявате да сте моногами и да имате задоволяващ сексуален живот?
Гледах сега Двама мъже и половина, защото искам да остана будна и да отида на училище тази година- Чарли чукаше онази разкошна блондинка (всъщност май беше Памела) от няколко епизода и една вечер тя отиде в леглото при него и той й каза "Толкова си красива, секси, бля-бля...Защо не искам да те чукам?" - защо се получава така /и в истинският живот/? Защо едни могат да се сношават отново и отново и отново и отново и отново и отново и отново и.............................................. С човекът, когото обичат (много важна подбробност за темата и въпросът ми), а други не? Просто се губи желанието, ако щете и тръпката.
И не става въпрос да не може пловинката да ви задоволи, даже напротив.Не става въпрос и за 'рутинен секс', даже напротив.
Та, вие - със щастливите връзки НАД ДВЕ ГОДИНИ (вие, дето 'ходити с гажиту от пят мяс'ца, но е мнол сериозно и са обичати' не ме интересувате) как, по дяволите, успявате да имате и толкова щастлив сексуален живот?
Или няма такова нещо? Никой няма успешна връзка паралелно с успешен сексуален живот?
Или аз съм прекалено малка за тези неща? Ба-а-а, имам се за зрял човек, но съм го забелязвала това нещо у много хора, даже далеч-далеч по-възрастни от мен.Точно, че съм малка и мисля за това ме притеснява, това с апроблемите на възрастните хора.
Вярно ли с мъжете винаги е така? Как се справяте с "пържола всяка вечер"?
Ами, жените, вие? Или сте прекалено емоционално настроени, че сексът да се влияе от това (или въобще да ви влияе)?

За сега ще оставя темата така, а после, когато например се наспя ще допълня някои работи.

Оффтопик: Знаете ли какво? Мисля, че малко си прецаках личният живот. А много се прецаквам сама себе си. Май точно заради това...Или не?

ShtrudeL
02-22-2012, 03:32
брей, ти пускаш хубава тема*

Иначе... Мисля, че секса, както и прегръдките и целувките и като цяло всеки физически контакт с КОЙТО и да е човек е един и същ като ...физическо усещане... но когато има Някой... Някой специален, искаш да ги получаваш само от него, за да са също специални и неповторими... Аз например, когато обичам някой, ще ме е гнус (не буквално) да се лигавя с друг, просто си искам моя човек.
Това не е просто някакво механично движение, а... носи някакво душевно наслаждение, утопия (както искаш го наречи), когато най-прекрасното ти същество те снабдява с най-мили чуувства.
И не съм много съгласна с теб. Има двойки, които са от супер много време заедно и единственото останало хубаво нещо при тях е секса.

dimitar_ak
02-22-2012, 05:57
Със сегашната си приятелка съм от 1 година и не сме спирали да се искаме по начина, по който се искахме и когато имахме 2 месеца връзка. Това не може да е пример, защото не живеем още заедно и не можем постоянно да се наслаждаваме на близост.
Предишната ми връзка беше 4 годишна. Ами как да ти кажа? Сексуалното желание беше на приливи и отливи. Когато не искаш просто не искаш, а не да желаеш някой друг. Минава известно време и пак ти идва да нападнеш другия където го свариш.

Chacho
02-22-2012, 07:24
Самият секс води до по-дълга тръпка. Ежедневието те поглъща и той остава едно от нещата, които те разнообразяват, защото удоволствието си е удоволствие. Но е наивно да очакваш, че постоянно ще имаш желание. Както казаха Щруделката и Димитър, ако си достатъчно зрял, за да избереш един човек, когато нямаш желание да го правиш с него - не правиш. А и има разлика между редовен секс и секс всяка божа вечер. В по-късен етап на връзката можеш да правиш веднъж седмично или месечно, но пак да се запазиш моногамен. Зависи от хората.
А и интересът не е само в секса. Трябва да ти задържи вниманието чисто психически, за да не търсиш друго, което е по-важното. Ако се чувстваш ограничена, че ще бъдеш близка със само един определен човек, не само в леглото, връзката има сериозен проблем.

Irti
02-22-2012, 07:38
Ето ти един пример от мен: Знаеш 20 начина за приготвяне на боб.. пробвал си ги всички и са ти омръзнали. Почваш да търсиш 21-я начин за приготвяне на боб по нова рецепта.

Разнообразие.. когато винаги има разнообразие няма ти омръзне.

bloodyF
02-22-2012, 08:50
учудвам се, че си момиче

обаче нямам и съм нямала подобна връзка, за да си изкажа мнението
/сори за спама/

cyclops
02-22-2012, 09:10
На някои хора връзката им е достатъчна, на други не. Това установих след няколко години опит. Това не е до годините, нито е свързано с любовта. Просто някои хора имат нужда от допълнително емоции и тръпка.Не могат да свикнат с мисълта, че това ще им е последната първа целувка, последния първи секс, последната първа тръпка при среща и т.н. Такива са. Това не ги прави лоши, просто са различни.

GreenFairy
02-22-2012, 09:58
Здравей, аз имам връзка от 2 години и 5 месеца и съм съгласна с Димитър - при по-длга връзка винаги се получават моменти на приливи и отливи. В един момент започва да става еднообразно и дори леко скучно, в друг е невроятно. Въпросът е, че ако човека до теб ти дава всичко и в несексуално отношение - разговори, съвети, подкрепа и въобще ако ти е прятно с него и извън леглото, винаги можеш да измислиш нещо, което да съживи сексуалния ви живот. Ако имаш желание да си с него, нещата се подреждат от само себе си. Освен това има страшно много начини да внесете разнообразие и това не включва изневяра.
Оносно това всяка вечер да правиш секс с един и същи човек не мога да си го прадставя просто защото не мога да си представя да правя секс абсолютно всяка вечер :D Пък и е известно, че след продължителен сух период желанието се засилва многократно.

djipsito
02-22-2012, 10:38
Ами например - обожаваш ваниловия сладолед с ягодова глазура, ама чат-пат ти се прияжда с шоколадова. В тоя случай ванилията си е там. Ама има хора, които вместо да разнообразят глазурата на ваниловия сладолед, си взимат шоколадов. И тва не означава, че спират да обожават ваниловия.

Като хапнеш шоколад и се върнеш към ванилията, насладата е пълна.

На мен досега не ми се е случвало да заменя ванилията. Така де, как да ям нещо, което не ми се яде ? За спорта мога да ям, ама защо да го правя ?

TheBeliever
02-22-2012, 10:48
Статистика за връзката ми: заедно от 3 години и 2 месеца, живеем заедно от 2 години и 8 месеца. Мисля, че попадам в таргет групата ти.

Не знам от къде да започна. Може да не ми е особено структурирано мнението, но темата ти засяга доста интересен въпрос. Тъй като това ми е единствената толкова продължителна връзка и имам ограничени наблюдения над други подобни връзки ще говоря главно за себе си.

За мен няма такова нещо като "само секс" във връзката ни. Сексът отдавна не е просто физически акт. Това е начина да бъдеш близо до човека, който обичаш и да споделяте едни невероятни моменти, които са си само за вас, и точно в това им е чара. Не правим секс заради единия оргазъм или за едното "клатене", а за да бъдем един с друг. Това няма как да го изпиташ с току-що срещнат или с новата си тръпка.

Сексът на втората година не е като секса от първата. Сексът на третата не е като секса от втората. Това е пределно ясно.

Първите месеци след като заживяхме заедно бяхме като зайци. Буквално. След това нещата започнаха да се успокояват и да се наблюдава една периодичност. Понякога ежедневието толкова те грабва, че сексът остава на заден план. Понякога искате просто да се гушнете и да си приказвате до зори. Понякога онези зайци от първите месеци се завръщат по-разгонени от всякога. Но желанието винаги е там.

Това, което ти питаш е защо не търся разнообразие извън връзката си? Ами защото не изпитвам такава нужда. Партньорът ми ме задоволява напълно и макар, че онази първоначалната тръпка може да поизбледнява на моменти, това не значи, че изживяването не е също толкова специално и че няма други, нови, трепети помежду ни. А при добро желание от двете страни "пържолата" може да си е апетитна всеки следващ път.

Не знам до колко ни е "успешен" сексуалния живот и какви са критериите за това, но към момента сме си доволни и достатъчни.

anonymous708973
02-22-2012, 11:11
След като проблемът не е рутинен или некачествен секс, какъв е?
Спирането на желанието към човека до теб?

marin4itu
02-23-2012, 09:40
Много ми хареса изказването на TheBeliever. Напълно съгласна съм с нея.

lylyyy
02-23-2012, 10:19
GreenFairy Здравей, аз имам връзка от 2 години и 5 месеца и съм съгласна с Димитър - при по-длга връзка винаги се получават моменти на приливи и отливи. В един момент започва да става еднообразно и дори леко скучно, в друг е невроятно. Въпросът е, че ако човека до теб ти дава всичко и в несексуално отношение - разговори, съвети, подкрепа и въобще ако ти е прятно с него и извън леглото, винаги можеш да измислиш нещо, което да съживи сексуалния ви живот. Ако имаш желание да си с него, нещата се подреждат от само себе си. Освен това има страшно много начини да внесете разнообразие и това не включва изневяра.

напълно съм съгласна !!!

fenkaaa
03-01-2012, 19:19
С приятеля ми съм от 1 година и 4 месеца и не сме си омръзнали в това отношение,просто винаги има разнообразие,винаги можеш да измислиш нещо ново.. Дори сега бих казала,че го правим още по редовно отколкото в началото,дори по повече пъти.Обичам да правя любов с него,обичам да правя секс с него,обичам всичко,ето затова не мисля за други ПЪРЖОЛИ.