PDA

View Full Version : проблем с косата!!! ПОМОЩ!



steli___star
02-22-2012, 08:50
значи... миналото лято си боядисах долния пласт рус... стана много яко и нямах никакви проблеми... декември месец миналата година русия пласт със оцветител за коса го направих лилав.. като си измих косата 5-6 пъти започна да пада... вече минаха около 2 месеца, но не иска да си върне русия цвят ами седи едно такова оранжево... мисля да се изруся пак но с руса къна но никъде не мога да намеря такава... и май пак ще трябва със боя... давайте идеи моля ви... как да си върна отново русия цвят!?

Meoww
02-22-2012, 09:53
С руса къна няма да ти стане русо а рижаво. Можеш да си купиш боя или блондор,но по-добре отиди на фризьор, ако искаш равномерен цвят без жълти оттенъци.

oTPoBHa
02-23-2012, 21:09
Матирай го с матиращ шампоан или балсам. Най-разпространени са на Престиж - вършат работа, но слагай по много и го остави някъде за около 20 минути. Не боядисва ръцете, можеш да го нанесеш като обикновена маска. Трябва да подбереш подходящия оттенък обаче, в зависимост от това какъв ти е реалният цвят. Според мен перлено или сребристо би ти свършило работа, колкото да премахнеш оранжевото. Но ще трябва да го повтаряш често, защото се измива бързо.

zdrave_bg
02-24-2012, 15:52
Ползвала съм на престиж-бих ти препоръчала платинено рус за убиване на оранжевото,а и дава много хубав блясък на косата и би трябвало след няколко нанасяния да нямаш проблем с връщане на оранжевото,ама зависи и какъв оцветител си ползвала за лилавия цвят. Пробвай го не е скъп-към 2-3лв беше тубата,а и поне не гори косата и има подхранващи масла.

oTPoBHa
02-26-2012, 09:41
Да, без оксидант е. :)

betty-dimitrova
02-26-2012, 14:04
И аз имам подобен проблем.. Правя си лилав кичур от юни миналата година, но много бързо се отмива и става червен , а не искам да ходя често да го оправят, защото много ще се изтощи косата....

marin4itu
02-27-2012, 12:07
Нанеси пепеляво русо за убиване на рижавото.

oTPoBHa
02-28-2012, 19:06
betty-dimitrova, купи си боя и сама си го повтаряй. ;)
marin4itu, за жалост не става с пепеляво русо да убиеш оранжевикавия оттенък. От опит казвам. Каквото и да е русо, ако основата е тъмна си бие на оранжево-червено. Или след обезцветяване пак трябва да се матира обезателно. Само с матиране става!

marin4itu
02-29-2012, 13:14
oTPoBHa, аз до колкото разбрах става въпрос за русо с рижави отенъци, а не тъмна основа, защото определено с пепеляво русо става. Виждала съм фризьорка да го прави. Работих 1 месец в салон и там малко придобих знания по колористика :D