PDA

View Full Version : Често задавани въпроси



Chacho
02-22-2012, 09:50
Защо пиша тази тема? В раздела е писано много по всякакви проблеми, но е ясно, че никой не обича да ползва търсачката, а и всеки търси съвет за собствената си ситуация. Нямам намерение да изчерпам всички въпроси, ще е наивно да мисля, че мога. Но е по-лесно да си направиш справка с малко синтезирана информация, без да се налага да се рови измежду тонове страници, спам и лични дразги. Още повече, че за да сбием информацията, означава да формулираме нещата просто и ясно, което може да изчисти някои разногласия. Не на последно място, съвсем очевидно е, че проблемите в раздела не са напълно изолирани и едно нещо има връзка с друго и с трето, затова е хубаво да имаме качествена информация на едно място. Разбира се, приканвам към дискусия и помощ, предимно от по-редовните, ако имат желание, за да съчиним една полезна тема. Целта, също така, не е да дадем правилните отговори на въпросите, не сме висша институция, която да определя кое е правилно и кое - не. По-скоро ще изброим възможни варианти, които са често предлагани, защото има достатъчно други теми, в които можем да си защитаваме позицията.


Въпрос 1: Защо момичетата си падат по лоши момчета?
Често срещани съвети:
-Защото с лошите момчета има тръпка.
-Защото не забелязват свестните.
-Защото търсят мъжките качества на лошите момчета.
-Защото ги привлича простотията.
-Защото добрите им ходят по задника.


Въпрос 2: Момиче съм и гаджето ми постоянно ме ревнува, а това ме задушава. Как да постъпя?
Често срещани съвети:
-Разговаряйте и намерете заедно решение. (най-вече темата трябва да е за доверието и причините)
-Зарежи го.
-Не му давай повод да те ревнува.


Въпрос 3: Харесвам едно момиче, но как да го заговоря?
Често срещани съвети:
-Отиваш при него и казваш "Здрасти! Искам да се запознаем, аз съм..."
-Когато се срещнете, коментираш нещо свързано със ситуацията. "Каква дълга опашка има на лафката!", "Какво хубаво време, а?", "Готин татус!"
-Започни разговора с въпрос: "Да си виждала две момчета, които..", "Имаш ли огънче?", "Как си/Как се казваш?", "Мислиш ли, че тениската подчертава очите ми?", "Здрасти! Сама ли си?"
-Не мисли за темата и просто отиди.
-Намери някой да ви запознае.
-Засечете си погледите и, ако ти се усмихне, кажи "Здрасти!"
-Намери причина да се запознаете.
-Вземи й скайпа/фейсбука и й пиши.


Въпрос 4: Харесвам едно момче, но не се познаваме. Какво да направя?
Често срещани съвети:
-Като се видите, усмихни му се и изчакай да те заговори.
-Дръж се като дама и сам ще дойде при теб.
-Заговори го ти. (За възможни начини погледни Въпрос 3)


Въпрос 5: Имам приятелка, с която сме в много добри отношения, харесвам я, но не знам как да й го покажа.
Често срещани съвети:
-Не се занимавай, за нея сте просто приятели, защото те вижда като "доброто момче". (За повече разяснение - Въпрос 1)
-Покажи й, че не ти е безразлична и виж как ще ти отвърне.
-Кажи й в прав текст какви са ти чувствата и виж дали тя ги споделя.
-Покани я да излезете и направи крачката, тоест рискувай. Така, ако се получи - ще си щастлив, а ако не - поне ще си наясно.
-Може би е прекалено срамежлива, за да си покаже чувствата, затова ти поеми инициативата и рискувай.

Въпрос 6: Харесвам едно момиче и искам да разбера, имам ли шанс със нея?
Често срещани съвети:
1) Ако се познавате
-Виж въпрос 5
2) Ако не се познавате
-Вие дори не се познавате. Единствения начин да разбереш е да се запознаеш с нея и да си опиташ късмета.
-Ако имаш пари/коли/репутация/прост си, значи имаш шанс.
-Ако не си поредния тъпанар/бройкаджия, имаш шанс.
-Ако си лошо момче (бройкаджия), имаш шанс. (Справка с въпрос 1)


Въпрос 7: Имам едно момче, което много харесвам, с което сме приятели, но не знам дали и той ме харесва. Какво да правя?
Често срещани съвети:
-Признай му, само така ще ознаеш.
-Покани го да излезете.
-Направи ти първата крачка, защото може да е срамежлив и да не ти го показва.
-Дръж се като жена на място и, ако има намерения към теб, ще действа.
-Може да не си достатъчно хубава и затова да се спотайва.


Въпрос 8: Пишем си с едно момче/момиче в скайп, много го харесвам, дали и то мен?
Често срещани съвети:
-Не търси връзки по интернет, ако наистина искаш да намериш нещо, търси в истинския живот.
-Покани я/го на среща и изместете връзката си от виртуалността в реалността.


Въпрос 9: Гаджето ми постоянно се заглежда/зарибява с други, а това ме вбесява. Какво да правя?
Често срещани съвети:
1) Ако прекрачва границата на приятелските разговори и прегръдки.
-Говори с нея/него и й/му обясни, че това не ти харесва и искаш да промени поведението си.
-Зарежи я/го.
-Намеси се ти.
-Върни му го.
2) Ако тя/той е само приятел с тях (без значение какви са намеренията на другите).
-Остави я/го да диша, ревнуваш без причина и ще те напусне заради ревността ти.
-Помоли я/го да ги отрязва, ако прекаляват.
-Въпрос 9, точка 1


Въпрос 10: Имам дълга връзка с определен човек, но постоянно се караме. Как да реша проблема?
Често срещани съвети:
-Разговаряйте помежду си по въпроса, стигнете до консенсус и се придържайте към извода си.
-Щом се карате постоянно, връзката ви не върви, затова си потърси друг партньор.
-Вината винаги е и в двамата, и трябва да се правят компромиси.


Въпрос 11: Какво харесват момичетата?
Има подробна важна тема и тъй като въпросът е много обширен, препоръчвам да се потърсите там информация. Ще дам някои мнения, които се срещат по другите теми.
Често срещани мнения:
-Жените харесват коли/пари/простотия/известност
-Жените харесват свестни момчета
-Жените харесват лоши момчета
-Жените харесват зрели мъже
-Жените харесват естествени момчета, които са "себе си"
-Всяко момиче има собствени предпочитания и не може да се обобщава

Въпрос 12: Какво харесват момчетата?
Често срещани мнения:
-Момчетата харесват курви
-Момчетата харесват скромни и умни момичета
-Момчетата харесват красиви момичета
-Момчетата харесват зрели жени
-Момчетата харесват женското/майчинското в момичетата
-Момчетата харесват естествени момичета, които са "себе си"
-Всяко момче е различно и има собствени предпочитания, не може да се обобщава


Въпрос 13: Какъв подарък да избера за момче, което има празник?
Често срещани съвети:
-Не го познаваме, избери нещо, което той би предпочел.
-Купи му техника/шал/ръкавици/портфейл/парфюм/тениска с надпис/книга
-Важен е жеста
-Ако сте във връзка, подари му нещо, което ще му напомня за вас двамата.


Въпрос 14: Какъв подарък да избера за момиче, което има празник?
Често срещани съвети:
-Не го познаваме, избери нещо, което тя би предпочела.
-Купи й цвете/бижу/парфюм/масаж/дреха/плюшена играчка/книга
-Важен е жеста
-Ако сте във връзка, подари й нещо, което ще й напомня за вас двамата.

Glamour92
02-22-2012, 10:18
Темата ти идва по-навреме от манна небесна...тъкмо щях да си копирам съветите в текстов документ и да започвам да ги paste-вам давам като видя някой от по-горните въпроси
Само въпроса за любовните триъгълници/ен-ъгълници/пентаграми/тетрагони и прочие планиметрични и стереометрични фигури не е засегнат,пък трябва...


Въпрос 15:Любовен триъгълник
В тоя случай има 2 варианта

1.)Имам си приятел/приятелка,но се появи нов човек в живота ми и не знам кого от двамата/двете да избера
Съвети:
-Не изпускай питомното,гонейки дивото
-Щом ти е минала мисълта,че сегашния не ти е достатъчен,избери втория
-Остави ги и двамата/двете,щом не знаеш какво искаш
-Върти ги и двамата(неудачен съвет,ако останалите участници са в неведение)


2.)Как да я накарам да предпочете мен пред него/нея?
Съвети:
тук има 2 подслучая:
2.1)Аз съм негова/нейна половинка,но той/тя се колебае между мен и някой друг/друга
Съвети:
-Запази достойнството си и си тръгни-тя/той не те заслужава,след като се спира и на други
-Покажи и/му защо е избрал в началото да бъде с теб и разкарай конкуренцията,като покажеш какво можеш


2.2)Той/тя има връзка,но се интересува и от мен
Съвети:
-Остави хората намира и не руши връзката им
-Щом тя/той е отклонил погледа си встрани,значи самата връзка е прогнила отвътре и няма да просъществува дълго =>направи,каквото можеш,за да я/го спечелиш

DisappointedDreamer
02-22-2012, 10:41
Знаех си, че Чачо ще направи такава тема 8-)

P.P. Да я направят важна

anonymous708973
02-22-2012, 10:57
1.)Имам си приятел/приятелка,но се появи нов човек в живота ми и не знам кого от двамата/двете да избера
Съвети:
-Не изпускай питомното,гонейки дивото
-Щом ти е минала мисълта,че сегашния не ти е достатъчен,избери втория
-Остави ги и двамата/двете,щом не знаеш какво искаш
-Върти ги и двамата(неудачен съвет,ако останалите участници са в неведение)



Сладури, темата е добра, но няма да промени нищо. Мислите, че авторите не знаят всички опции? Те искат да направят избор между тях и изброявайки им възможните решения, далеч не им помагате :) Камо ли без аргументация.

Chacho
02-22-2012, 11:08
Сладури, темата е добра, но няма да промени нищо. Мислите, че авторите не знаят всички опции? Те искат да направят избор между тях и изброявайки им възможните решения, далеч не им помагате :) Камо ли без аргументация.

Авторите по-скоро не знаят в коя ситуация се намират и пускат нови и нови теми. От друга страна, отгаварящите ни писва да даваме едни и същи отговори във всяка една тема и започваме да им спестяваме разни работи, да ги иронизираме или въобще да не пишем в дадената тема. Трябва да си теглим взаимно думите от устата със захарни бастунчета и автора чака да се развие темата три дни, докато се стигне до временен консенсус, след 10 изписани страници. Накрая се появява някой, който не е чел предишните мнения и повтаря нещо вече казано и целия спор започва наново.

Далеч съм от мисълта, че ще спрат да пускат теми, че толкова ще се гледа тази, дори да стане на важна, но поне обобщава нещата и съм се старал да давам все различни гледни точки, които евентуално да разпознават в различно изказаните мнения и да знаят какво да очакват.

Не държа на структурата и маниера на първото мнение, макар че е хубаво нещата да са подредени по сходен начин. Има достатъчно поле за писане дори и тук, за да нищим, кое е вярно, кое - не. Ако имате предложение как сбитичко да го включа или критки към досега написаното, на драго сърце ще ги изслушам и взема предвид.

Blab
02-22-2012, 11:11
FAQ is the new F*CK?

Chacho
02-22-2012, 11:21
Мисля, че понаписах мотивите за темата.

djipsito
02-22-2012, 11:55
Харесва ми темата, браво, Чачовото !!

Ако се сетя за нещо, бих допълнила, за момента ще се включа само като дребнава маниачка - Съвета от въпрос 14 -Не го познаваме, избери нещо, което той би предпочел. - Той трябва да е Тя ;р
А колкото до въпрос 13 и подаръка портфейл, чувала съм, че като се подарява портфейл, трябва да се сложат вътре пари, така де, дори левче да е ;р

Добре, тва последното беше тъпо...

Браво, ма, на кака ! :D

Chacho
02-22-2012, 11:58
Харесва ми темата, браво, Чачовото !!

Ако се сетя за нещо, бих допълнила, за момента ще се включа само като дребнава маниачка - Съвета от въпрос 14 -Не го познаваме, избери нещо, което той би предпочел. - Той трябва да е Тя ;р
А колкото до въпрос 13 и подаръка портфейл, чувала съм, че като се подарява портфейл, трябва да се сложат вътре пари, така де, дори левче да е ;р

Добре, тва последното беше тъпо...

Браво, ма, на кака ! :D

Поправих го. Кефи ме как измежду другото си сложила Тя с главна буква. Поливай феминизма, како, поливай!

djipsito
02-22-2012, 12:04
Търся Like бутона. Ще полея в петък, обещавам.
И в Секс няма да е излишна подобна тема, въпреки че може би и тя ще стои за украса. (Сега чакам да кажеш да поливам сексизма или да кажеш, че съм сексманячка заради главната буква :D)

Chacho
02-22-2012, 12:09
Ще ти кажа да ми не акаш в темата :D

valdesbg
02-23-2012, 19:35
Чачко - хубаво си направил темата, съдържателна е, обаче си личи че си нов в тая материя. Аз като врял и кипял юзер във форумната култура и житие ще ти издам една тайна. Никой не си прави труда първо да потърси в търсачката и чак след това да пусне тема. Потребителите нямат и намерение да го правят по няколко причини.

1. По презумция моя проблем е уникален и обобщаващите теми, дори и с различни предложения няма да ми помогнат.
2. По лесно е да пусна тема и все някой ще ми отговори. Ако вдигна някоя стара тема ще ме псуват за това, а ме мързи да търся дали вече има направена тема. Прекалено много писане и четене е. Нямам време, защото проблема ми е важен и спешен.
3. Аз нямам намерение да търся някакви теми, където е обяснено надълго и нашироко не ме интересува нищо друго освен моя проблем. Тук е форум и хората затова са тук - за да ми отговарят веднага.
4. Ако изобщо има такава тема то тя ще е стара и материала в нея ще е невалиден за сега. А и кой знае как са я озаглавили. Това е още една причина да пусна нова тема.
5. Ако пусна нова тема - всички ще я видят и ще ми отговорят веднага. Ако пиша във важната тема никой няма да види.

Мисълта ми е че твоята тема колкото и добре да е написана(което отчитам като огромен плюс в случая) няма с нищо да промени ситуацията, защото никой няма да я чете. Както сам виждаш. Темата би била полезна ако еднотипните теми не доминираха във форума. Сигурен съм че ако прочета първите две страници ще събера всички теми в три или четири типа.

Нали знаеш: Чукча не читател, чукча писател!

Затуй може да си копираме в едно ноутпад документче готовите отговори и да пействаме необходимия. Макар че мен не ме мързи да отговарям ако темата е смислена. Ако е глупава - си упражнявам сарказма.

Chacho
02-23-2012, 19:39
Знам, че е така. Аз и по-горе съм написал. В по-долния раздел съм им направил тема по математика и някои си публикуват задачите по всевъзможни раздели, а други ми повтарят задача за 100-ен път.

Има обаче и такива, които ги е срам да напишат нещо и само четат. Или пък не знаят точно какво да питат. Те затова си пишат историите, защото не могат да си видят проблема. Далеч съм от мисълта, че ще е особено полезна, но пък ако прочетеш нещата тук, ще ти е по-лесно да разпознаеш половинчатите съвети на някои от каква гледна точка са. Не че мога да ги изчерпам, както и въпросите, но има някаква база.