PDA

View Full Version : Какво може да значи това? :D



Loken
02-22-2012, 12:08
Има 1 момиче което харесвам.Пиша си с нея по скайп в 1 даскало сме държи се много добре с мен.Обаче преди незнам колко време като я питах какво прави ми каза, че чака 1 идиот да се сети за нея :D :D :D аз не знам какво да мисля.Или е намеквала нещо аз да направя или си харесва друго момче.Много ще съм ви благодарен ако ми кажете какво може да е имало предвид момичето :)

TheBeliever
02-22-2012, 12:10
Всичко. От "Чакам едно момче да звънне/пише/дойде" до "Айде бе, до кога ще те чакам да направиш първата крачка".

Според мен е било първото.

Loken
02-22-2012, 12:11
Да много е вероятно, но съм и виждал на няколко пъти да общува с 1 момче.За това се разколебавам.

TheBeliever
02-22-2012, 12:17
И какво като общува с други момчета? Даже да те харесва, това не означава, че трябва да прекрати всякакви контакти с противоположния пол.

Loken
02-22-2012, 12:19
Еми да ама така като гледам отстрани по така се държаха 1 с друг :D

Profound
02-22-2012, 12:21
А аз смятам, чисто хипотетично, че ако иска да ти намекне нещо - значи момичето не си струва. Едно момиче не трябва да постъпва така, мен би ме отблъснало. И просто тя не си срува, дори и да схващам намека.

TheBeliever
02-22-2012, 12:24
А аз смятам, чисто хипотетично, че ако иска да ти намекне нещо - значи момичето не си струва. Едно момиче не трябва да постъпва така, мен би ме отблъснало. И просто тя не си срува, дори и да схващам намека.

Значи според теб, ако едно момиче проявява интерес към едно момче и му показва това, тя не струва?

You'll die forever alone.

Loken
02-22-2012, 12:26
:D :D :D хаx

Profound
02-22-2012, 12:31
Значи според теб, ако едно момиче проявява интерес към едно момче и му показва това, тя не струва?

You'll die forever alone.

Абсолютно не, но жената е създадена да бъде нежна и преди всичко деликатна. Бъркаш освободеността с нахалността.
Начини едно момиче да покаже чувствата си - бол. Но директното признание, или в случая - просташки намек (ако приемем, че е такъв) - това не ми допада и би ме отблъснало.

Profound
02-22-2012, 12:35
Някакси искам да намекна, че ако това момиче наистина харесва дадения човек, не би изпраскала "чакам един идиот да се сети за мен"

TheBeliever
02-22-2012, 12:38
Кое за теб е просташки намек и къде в случая забелязваш такъв?

Loken
02-22-2012, 12:38
Еми може би няма опит в тея неща и се е чудила кво да каже.. и тва е вариант :)

TheBeliever
02-22-2012, 12:41
Някакси искам да намекна, че ако това момиче наистина харесва дадения човек, не би изпраскала "чакам един идиот да се сети за мен"

Защо пък не? Ако отношенията им го позволяват и е казано с чувство за хумор в израза няма нищо кой знае колко нередно.

Profound
02-22-2012, 12:43
Нима ще отречеш, че любовта е интимно чувство и когато то е силно - би се изразило доста по-вътрешно?
Такова изказване, каквото е горното, е признак за повърхностни усещания. Един истински влюбен не би го казал. Друг е въпроса дали говорим тук за истинско влюбване или случай от типа "искам да имам гадже"
И пак натъртвам, че говоря хипотетично, в случай, че изказването има такъв смисъл!

Loken
02-22-2012, 12:44
Ама в тая тема не тряа да спорите а да ми давате съвети..... :Д

Profound
02-22-2012, 12:46
Съвет:
Попитай се дали я харесваш и ти. Ако отговорът е Да - действай. Ако отговорът е Не - попитай я тя какво мисли/усеща/чувства.

TheBeliever
02-22-2012, 12:46
За каква любов говориш, бе човек? Те са хлапета, които се харесват (или поне момченцето харесва момиченцето, за момиченцето не сме сигурни). Не става въпрос за възвишено изразяване на дълбоки чувства, а за непохватни намеци за наченки на влюбване.

Loken
02-22-2012, 12:47
Да не е като да не мога да спя или да си мисля само за нея обачи ми е много симпатична.

Profound
02-22-2012, 12:51
За каква любов говориш, бе човек? Те са хлапета, които се харесват (или поне момченцето харесва момиченцето, за момиченцето не сме сигурни). Не става въпрос за възвишено изразяване на дълбоки чувства, а за непохватни намеци за наченки на влюбване.

Е, тук си прав.

Виж, Loken, ако ти е симпатична и мислиш, че ще ти е готино с нея - отиди, направи нещо по въпроса. Аз лично не съм фен на директното изказване или разговор, но във вашия случай може и да стане. Препоръчвам ти повече близост с тази.

Loken
02-22-2012, 12:52
Да и аз не съм фен на директните работи щото съм лееко срамежлив, пък и много ме е страх от отказ(питай ме що...)

Profound
02-22-2012, 12:57
А, редовния проблем. Мога оттук нататък да ти говоря само клишета, изтъркани съвети и изрази. Но понякога помагат.
Щом ти е симпатична, а ти си лееееко срамежлив (а не много) - търси повече моменти, в които да сте само двамата. Пишете си повече, кани я да излизате. В един момент смятам, че нещата стават естествено. Но все пак - търси физическа близост, показвай и, пък даже и казвай, че значи нещо за теб. И в някой момент може и нещо "по-така" да направиш - разбираш ме, нали? ;)

Loken
02-22-2012, 13:06
да обаче аз не излизам с нея само по скайп и в училище общуваме :(

TheBeliever
02-22-2012, 13:13
Ами покани я да излезете.

Chacho
02-22-2012, 14:23
Еми като искаш нещо повече, направи нещо повече. Ако само си початвате в скайп, някой ще я гепи през това време, ще я натисне пред блока и ти ще разбереш 5 дена по-късно като ги видиш да се разхождат за ръце по коридора. Почнете да излизате само двамата.

Loken
02-22-2012, 17:20
Моето поколение е такова, че ако я поканя да излезем все едно ще кажа искаш ли да станем гаджета..... тва е проблема.

thefolenangel
02-22-2012, 17:25
Твоето поколение? Кой набор си младши?

Loken
02-22-2012, 17:30
97 .

Chacho
02-22-2012, 17:35
От поколението е. То е революционно за последните няколко хилядолетия.

Loken
02-22-2012, 17:44
еми знам :D за това не е вариант :D

Glamour92
02-22-2012, 17:50
...то други ползотворни просто няма,авторе :/
пък и това какво щяла да си помисли не е нещо на 100% предвидимо

reperw
02-22-2012, 17:55
защо трябва във всичко да има скрит смисъл... момичето нее някъв писател ,че да влага някфо скрито послание което момчето трябва да разбере... можеше да каже НАЙ-накрая след като и е писал ,а не чакам 1 идиот.. моля ви се...

Chacho
02-22-2012, 18:01
Имаше едно забавно сравнение в една книга, какво казваме мъжете и какво чуват жените. Нещо от сорта на:

Хайде на кафе? - Искаш ли хуй?
Ела в нас да гледаме филм. - Искаш ли хуй?
т.н.

Както и да е, това в кръга на шегата. Стига да си изиграеш правилно картите, момичето ще очаква да я поканиш на среща. Да не очакваш да й го мушнеш и още да си криете намеренията един от друг? Идеята е да телеграфираш смесени сигнали, не никакви сигнали.

reperw
02-22-2012, 18:06
chacho разбива :D паднах от стола тука се заливам от смях :D:D:D:D

Loken
02-22-2012, 18:29
:D :D :D и все пак искам още съвети да чуя !!!

Profound
02-22-2012, 18:34
Откога "новото" поколение започна да общува само по интернет и да се среща единствено, за да се обвърже или да го "мушне", както се изрази един преди мен? Стига глупости, просто се разкарвайте, след училище ходете заедно, изпращай я. Пък и може да я поканиш да излезете за нещо... за някакъв концерт, кино, събитие, каквото ти дойде на ума.
Какво означава "Твоето поколение", аз съм с 3 години по-малко млад от теб

Mirenа
02-22-2012, 21:19
Еми за да разбереш дали наистина е с друг или нещо подобно трябва да и споделяш и да й спечелиш доверието така ще разбереш всичко от което имаш нужда!Просто продължавайте да си пишете и всичко ще си дойде по местата ;)

Evermore3
02-23-2012, 22:23
Според мен е имала теб предвид много ясно.Не е правилно,но много момичета (и аз) чакат момчето да направи първата стъпка :D Опитай се и ти да намекнеш нещо за да си сигурен ;)

Chacho
02-23-2012, 22:36
Еми за да разбереш дали наистина е с друг или нещо подобно трябва да и споделяш и да й спечелиш доверието така ще разбереш всичко от което имаш нужда!Просто продължавайте да си пишете и всичко ще си дойде по местата ;)

Или пишеш щото те сърбят пръстите, или наистина не се замисляш особено. Я ми кажи, ти с потенциалните си гаджета колко споделяш, с момчетата приятели колко си споделяш и с приятелките колко си споделяш. Да върви и да се пробва, после ще си приказват за живота от А до Я. Ще разбере дали има друг, ако го отреже.

ccdesigns
02-23-2012, 22:36
Ооооооооооооооооооооооооо Чачо. Ти си буден!

Chacho
02-23-2012, 22:44
Днеска забраих да бачкам, та пак наваксвам по нощите.