PDA

View Full Version : Изкуството



ShtrudeL
02-22-2012, 15:12
Попаднах на това клипче http://vimeo.com/5408227
и питам:
Има ли според вас реализация в България за тези специалности/професии?! НЕ! Всъщност мисля, че знам отговора на всеки втори - Не, няма.
По-скоро въпросът ми е "Защо мислите така?!"
Оф... като цяло... защо хората твърдят, че от изкуството не се печели нищо? Какво като е голяма конкуренцията, какво като трябва да си ужасно добър в това, за да постигнеш 'нещо'?! Само аз ли вярвам, че изкуството може да не е само хоби, а и прекрасна професия? Когато се чудех какво искам да запиша преди време, мама ми каза (а и не само тя): "Какво ще работиш, ако запишеш нещо с рисуване? Художниците не печелят нищо." най-общо казано. За това ме е яд. За ей такива изказвания. Вчера бях в една арт галерия с неверояятни картини, някои от които струваха по над 2000лв и имаше защо. Както и да е.. Искам повече хора да вярват.

Concussion
02-22-2012, 15:20
Оф... като цяло... защо хората твърдят, че от изкуството не се печели нищо?

Печели се!!! И то много други неща освен парите.

yakuza_
02-22-2012, 15:26
Поне се надявам да се печелят кашони, че да връщат на вторични. Един на 1000 правят нещо от което да печелят, откъде си сиг, че ще си ти ? И картините не се продават на килограм. Приживей го, няма да реализираш мечтата си !

NightGuardian
02-22-2012, 15:27
Иман много таланти и хора с принос към изкуството , но държавата ни е слабо казана малоумна.

Пример

човека направо му показва как се прави на Слави , той му се смее

http://www.youtube.com/watch?v=nik6gd8UI4U

същото момче след години с какво ти изкача , Слави не може да направи такова нещо.


http://www.youtube.com/watch?v=Mzc8a2DD4eM

yakuza_
02-22-2012, 15:29
и другото което е има много гейове в изкуството, а това отблъсква хора като мен !

ledenakrasota
02-22-2012, 15:51
За фотографията нищо не мога да кажа. Мога да говоря за музика. Условията са тежки и трябва да бъдеш много добър. :) Като цяло се стараеш да се реализираш навън. :) Това го правят много мои познати и приятели. Аз избрах свой собствен път и съм много радостна от този факт. :) Музиката е един голям плюс за доста сфери на изява, защото ти дава много повече от едно четене на ноти :)
Виждам много млади художници, които също избират пътя навън, особено за учене. Комбинират различни професии или програми по нещо си и съм приятно изненадана колко са доволни. :)

Не трябва да се тръгва с негатив към изкуството. В България то не се цени . Колкото и да е тъжно, това е показател за невежеството ни. Само, ако чуем за наш сънародник, доказал се с труда си, едва тогава му придаваме някаква важност. Повече ни бива да плюем. :)

ZeroPoinT
02-22-2012, 17:54
и другото което е има много гейове в изкуството, а това отблъсква хора като мен !

Не, това не; кажи освен в дизайна къде другаде е бъкано с геиове

Oy7ofCon7roL
02-22-2012, 17:56
В Бг никой не дава пари за изкуство

PainMonopoly
02-22-2012, 18:01
Ние, хората, които не разбираме от изкуство, не можем да си представим как ще завършиш нещо такова и ще изкарваш достатъчно пари за да се издържаш без да работиш 5 дни в седмицата по 8 часа и да получаваш заплата на определен ден от месеца.

yakuza_
02-22-2012, 18:17
Не, това не; кажи освен в дизайна къде другаде е бъкано с геиове

в гей баровете

NightGuardian
02-22-2012, 18:22
това също е изкусто

Ако се питаш , какво е да те закове песен :D Тая е от тези :D
Само черни на партито, yakuza чувствай се поканен :D


http://www.youtube.com/watch?v=TM2zeHdfruQ

ohluv
02-22-2012, 18:41
Според мен има бъдеще поне като гледам колко калпави клипове имаме в музиката :D

yakuza_
02-22-2012, 18:43
Според мен да се закрие цялата БГ музика и да се легализира проституцията !

ohluv
02-22-2012, 18:44
То май няма много разлика межу двете

yakuza_
02-22-2012, 18:47
именно

дасдададса

horacio
02-23-2012, 07:58
Има реализация разбира, се :D
Всичко около нас е свързано с изкуство, дали ще е дрехата, която носиш или килима, на който стъпваш ;д
не е задължително да става дума за рисуване на традиционни картини, въпреки, че и от тях се печелят пари
Ако можеш да рисуваш можеш да станеш какъвто си поискаш - графичен дизайнер, моден дизайнер, рекламен дизайнер, фотограф също така (някои хора не ги свързват, но имат много общо помежду си), скулптор, да се занимаваш с някакви оформления на сайтове, книги.... от тия неща не се ли печелят пари?

Blab
02-23-2012, 09:23
:)
прекъснати са ни и без това малкото канали.
иначе, животът е песен)