PDA

View Full Version : Олимпиада по Билогия -2012г



Biolojkata96
02-22-2012, 17:42
В петък на 23.02.12г е Областният кръг на олимпиадата по Биология. Исках да Ви попитам попадали ли сте на въпроси който се повтарят почти всяка година споделете какви са - интересува ме за 9 клас? Трудно ли е да се класираш за Национален кръг - някой от Вас стигал ли е до там?

No5
02-22-2012, 20:35
Ще ти отговоря в същата последователност.
Не, няма такива въпроси, въпреки че някои са подобни (генетичните задачи, които не са в твоята група). Трудно е, не невъзможно, миналата година се класирах, тази година ме мързи.

Biolojkata96
02-23-2012, 07:59
Мерси някой друг да сподели нещо?

ameli
02-24-2012, 20:26
Отговори случайно да са излезли?

BloodyDreamer
02-25-2012, 13:13
Повече никога няма да ходя на олимпиада по биология! По-голямата част от нещата или не са в материала, или все още не са учени, а другата част бяха учени, но зададени толкова увъртяно, че просто... Беше неземно трудно и не ми е ясно кой нормален седмокласник изобщо ще успее да се класира. ;(

kilers
02-25-2012, 16:15
Повече никога няма да ходя на олимпиада по биология! По-голямата част от нещата или не са в материала, или все още не са учени, а другата част бяха учени, но зададени толкова увъртяно, че просто... Беше неземно трудно и не ми е ясно кой нормален седмокласник изобщо ще успее да се класира. ;(

Прав/а си.Някои неща дори не ги бях и чувал.Не знам какъв е смисълът на тези олимпиади..нека се задават трудни въпроси , ама от учени неща...се едно да изискваш от лекаря да ти оправи колата.

BloodyDreamer
02-25-2012, 19:51
Да, какъв беше първия въпрос? С какво се шегували БАН за пингвините в Антарктида през април? Are you fucking kidding me? Или въпроса за растенията - кои са хищници, кои са полухищници и кои - паразити. Това НЕ се учи в 7 клас! Ужасно беше. Получих травма за цял живот. xD
ПП: Момиче съм :)

kilers
02-25-2012, 23:47
Да, какъв беше първия въпрос? С какво се шегували БАН за пингвините в Антарктида през април? Are you fucking kidding me? Или въпроса за растенията - кои са хищници, кои са полухищници и кои - паразити. Това НЕ се учи в 7 клас! Ужасно беше. Получих травма за цял живот. xD
ПП: Момиче съм :)

За първото си права , второто се учи.И ми изглеждаше малко неуместно да вкарват Farmvile и фейсбук :D.Според мен тези олимпиади са за такива , които се подготвят отделно.Също ппримерен въпрос , там транспирацията за житните...малко ненужен и глупав факт , неучен при това.Въпросът с граха също е неучен... ама кажи им го на министерството :d

Biolojkata96
03-07-2012, 16:20
И за 9 клас беше супер трудно имаше много стар и увъртян материал!!! Отидох на олимпиадата с знания и бях ентусиазирана, че наистина мога да се справя поне 50 - 60% и като видях въпросите ми се прииска да не бях ходила! Яд ме е, че не направих нищо, какво от това като учителя ти пише 6 за участие като не си бил и за 3-4, яд ме е защото съм сигурна, че се издъних и изложих учителката си, а много я уважавам! Резултати още няма, но и да има какво от това никой нормално учещ ученик като мен не би си класирал!

krasiveli
03-07-2012, 16:44
По принцип миналите години е имало повтарящи се въпроси (госпожата ми беше дала няколко стари олимпиади), но тази година нямаше такива. И да, наистина беше отвратителна - имаше въпроси и от най-последните уроци. Но ако някой хубаво си е прочел и уроците, които не е вземал (+ тези от 7 клас), има някакъв шанс да се класира...

ameli
03-07-2012, 19:03
Имаше и някакъв въпрос за кифли в моята олимпиада.. ужасна беше наистина. А отговорите скоро имат ли намерение да излизат? Интересни са ми също и резултатите - колко точно съм се изложила?

whitechocolate
03-08-2012, 07:41
Здравейте, аз също бях на Областния кръг и съм напълно съгласна с вас. За първа година ходя по олимпиади по-активно и не знаех какъв тип въпроси задават на областните кръгове. Като прочетох първите няколко въпроса от олимпиадата си помислих,че нямам абсолютно никакъв шанс. Бяха зададени по много сложен начин :)
Резултатите вече излязоха, но никой не може да ми каже кой се класира за Националния кръг. Накой случайно да знае?

Biolojkata96
03-08-2012, 15:28
Здравейте, аз също бях на Областния кръг и съм напълно съгласна с вас. За първа година ходя по олимпиади по-активно и не знаех какъв тип въпроси задават на областните кръгове. Като прочетох първите няколко въпроса от олимпиадата си помислих,че нямам абсолютно никакъв шанс. Бяха зададени по много сложен начин :)
Резултатите вече излязоха, но никой не може да ми каже кой се класира за Националния кръг. Накой случайно да знае?

Резултатите с класираните ученици и не допуснатите с над 50 точки нагоре трябва да излезнат в МОН за всички възрастови групи, а там още ги няма на теб кой ти каза, че вече има резултати?

Lucho
03-08-2012, 18:41
Има резултати по места.

Но е факт, че тази година олимпиадата е ненормална за всички възрастови групи, по-конкретно областния кръг. Някой пак се е престарал, както винаги.

А по принцип на МОМН не качват нищо - по области от съответните РИО на съответните интернет страници качват такава информация.

Biolojkata96
03-09-2012, 07:01
Аз за област Перник нищо не мога да намеря в РИО и където и да е другаде, но ни караха на самата белова на олимпиадата да си напишем и тел. номера за да ни звъннат ако евентулано сме се класирали! Така, че аз не съм се класирала 100%, но ми беше любопитно колко се издъних!

ameli
03-09-2012, 11:51
Излязоха резултатите. При колко точки се минава на следващ кръг? Не, че ще мина, страшно съм се изложила, просто ми е любопитно :)

Biolojkata96
03-09-2012, 17:31
Аз си разбрах резултатите на 2 място в мойта област с 35,1... точки от общо 90 или 100 не знам, но това са много малко точки така, че няма да се класирам сигорно ще се допускат ученици с над 60 точки! Някой знае ли нещо по въпроса? Има ли резултати за класирани ученици за Национален кръг?!

Biolojkata96
03-10-2012, 17:33
Някой знае ли дали са излезли резултатите на класираните?

Biolojkata96
03-13-2012, 08:09
Кога ще излезнат резултатите?!

Lucho
03-13-2012, 18:41
Както ти казах и одеве, ще ти кажа пак - всичко е строго специфично по места и зависи от съответните РИО по места! Ако излязат резултатите първо ги очаквай от твоят преподавател, чак след няколко дни или седмица ще се появят евентуално и онлайн.

Lucho
03-24-2012, 20:41
Хайде, ето ги! От няколко дни са налични резултатите и ПО Биология и ЗО:

http://mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/olympiad/position/2012bio_dopusnati_nac_krag.pdf

heartlesandfreaky
03-24-2012, 22:22
Не е невъзможно, но тая година областния кръг беше отвратителен, с някви неща дето в нашия учебник не са ги споменавали изобщо >.< смятайте, щом от 75 имам 34 точки.. мн тъпо >.< + че имаше някви супер странни въпроси.. онова с пингвините, фейсбука, Хари Потър... откъде да знам мандрагората какво растение е? :Д и имаше за някви азотни бактерии or something... srsly?

whitechocolate
03-25-2012, 09:48
Жалко ... имам 38,7 т., но както си и знаех - не са достатъчно. Нищо следващият път ще се справим по-добре!

Biolojkata96
03-28-2012, 08:06
Аз за 9 клас имам 36 точки - жалко че в моето училище няма олимпиади за 10 клас това ми беше последния шанс!

Biolojkata96
04-20-2012, 08:46
Някой от вас класирал ли се е за Националния кръг?

SmilezZz
04-20-2012, 14:19
Лично областния кръг на олимпиадата беше доста по - трудна от общинския , толкова увъртяни въпроси, че нямаше на къде просто.

maximxxl
04-21-2012, 12:51
кво се вайкате все едно кой знае какво........ една тъпа олимпиада! ;д пфф ще има и следващи :P