PDA

View Full Version : Опасност от забременяване след прием на Escapelle



n3utrall
02-23-2012, 05:38
Здравейте! Обикновено не пиша във форуми, но този път спешно се нуждая от компетентно мнение по моя случай. От 06.02.2012г. до 10.02.2012г. бях в менструация. На 22.02.2012г. в 7:30ч. правих секс (за 3 път в живота си) с приятеля си. Обикновено съм с 30-дневен месечен цикъл и спрямо това овулацията ми би трябвало да настъпи на 14-15тия ден от началото на менструацията по време на цикъла.
И така по време на половия акт, презерватива се скъса и въпреки че постоянно проверявахме, не усетихме, че е скъсан. Приятелят ми твърди, че когато е усетил, че ще достигне еякулация, е извадил пениса си в началото на влагалището ми и е свършил там. След като видяхме, че презерватива е скъсан, аз се изправих рязко и от влагалището ми изтече известно количество семенна течност. По презерватива също имаше малко семенна течност и понеже приятеля ми еякулираше за 2 път, количеството на семенната течност беше по-малко от първия път, когато достигна еякулация.
В 8:30 (1 час след половия акт) на същия ден (22.02.2012г.) изпих едно хапче Escapelle. По-късно през деня усетих болки долу вдясно от корема. Днес (23.02.2012г.) сутринта се събудих с болка в гърдите (белите дробове) и започнах да кашля с много тежка кашлица без храчки. Не съм алергична към никоя от съставките на хапчето и като цяло имам здрав организъм и нямам алергии.
Търся отговор на следните въпроси:
1. Има ли риск от забременяване, като 1 час след половия акт, изпих едно хапче Escapelle?
2. Има ли вероятност в маточните ми тръби да не е достигнала семенна течност, при положение, че приятелят ми свърши в началото на влагалището?
3. Възможно ли е тази кашлица да е резултат от приема на хапчето?
4. Как ще се отрази приема на Escapelle върху месечния ми цикъл и менструацията ми?

Надявам се някой да се отзове и да отговори компетентно на въпросите ми. Благодаря Ви!

DisappointedDreamer
02-23-2012, 05:53
Escalpelle ще ти прецака целия цикъл. Това е бомба от хормони и може да минат месеци, докато цикълът отново ти се нормализира. Да беше прочела отзад листовката поне, преди да се блъскаш с него.

Хапчето не е 100% сигурно - тоест, има малък процент, при които жените забременяват, въпреки че са го пили.

Не мисля, че кашлицата ти е от приема на хапчето.

n3utrall
02-23-2012, 06:41
Знам, че е много опасно, но предпочитам да имам проблеми с цикъла известно време, отколкото да забременея. А и го изпих веднага, значи би трябвало ефект да има. Аз прочетох листовката няколко пъти преди да приема хапчето - все пак не мога да пия нещо, за което да нямам представа...

whysosad
02-23-2012, 07:28
Здравей,
според мен няма за какво да се притесняваш.
Изпила си го възможно най-бързо и предполагам скоро ще ти дойде.
Бях в същата ситуация преди години - скъсан презерватив, Ескапел... много бях филмирана дали ще подейства хапчето, симптоми.. но около 5 дена след това ми дойде. И всичко си беше нормално.
А относно вторият въпрос... щом е в началото на влагалището.. според мен има голям шанс..
Възможните нежелани реакции в листовката са други. Не пише никъде за кашлица. Според мен е по-вероятно да си настинала. Не мисля, че е свързано пряко с Ескапел.
Как ще се отрази? - Предполагам ще ти изместят самите дати. Това е моето мнение.
Успех!

n3utrall
02-23-2012, 07:42
Благодаря за коментара и мнението! Наистина съм доста изплашена, а отчаянието и страха в мен растат с всяка минута... Искам да попитам, какво имахте в предид като казахте: "А относно вторият въпрос... щом е в началото на влагалището.. според мен има голям шанс.." - има голям шанс да е попаднала семенна течност в маточните тръби или има голям шанс да НЕ е попаднала семенна течност в тях. Очаквам отговор. Благодаря Ви за отделеното време! Оценявам го...!!

DisappointedDreamer
02-23-2012, 08:01
Това, че е свършил пред входа на влагалището ти означава, че шанса да си бременна е висок. Това имаше предвид потребителката.

TheBeliever
02-23-2012, 08:24
Това, че е свършил пред входа на влагалището ти означава, че шанса да си бременна е висок. Това имаше предвид потребителката.

Мдам, в комбинация с това, че си в дните около овулацията шансът е още по-висок.

Направила си каквото е зависело от теб сега можеш само да чакаш. Както казаха по-горе очаквай смущения в цикъла и се надявай да не си в онези десетина процента, при които Ескапел не е подействал.

n3utrall
02-23-2012, 08:43
Средната дължина на влагалището е 9 см. Ако пениса му е бил на входа, то това значи, че е бил на поне 5 см от маточните тръби. Но няма значение, явно аз имам грешна представа... А мога ли да приемам медикаменти - сироп за кашлица, болкоуспокояващи, без да попреча на действието на хапчето? И кога е най-добре да си направя тест за бременност? Благодаря Ви!

TheBeliever
02-23-2012, 09:08
Сперматозоидите се придвижват чрез влагалищния секрет. Независимо колко далеч са първоначално от маточните тръби пак могат да си стигнат и да направят белята.

За медикаменти не мога да кажа нищо, но аз лично бих изчака ден-два с приема. Все пак не се знае кое как може да повлияе.

Тест 14 дни след рисковия акт или след закъснението на менструацията ако има такова.

n3utrall
02-23-2012, 09:23
Благодаря Ви за изказаното мнение... Е, значи от това, което чета, направо да подготвям реч за пред родителите ми и пари за аборт...

TheBeliever
02-23-2012, 09:41
Не бъди толкова черногледа. Нищо не е сигурно. Но е хубаво да сте наясно какво ще правите ако наистина е станал гафа. Не само сега, а и занапред.

n3utrall
02-23-2012, 09:58
Е, аз по принцип съм си черногледа, а сега съм просто... Дори не знам какво да кажа.. С такъв късмет като моя, за никъде не съм... Хората правят секс безразборно, а аз колкото внимавах и бях на тръни, то какво стана... Поне имах малко надежда, но и тя си отиде... За сега ще се запася с няколко теста за бременност и само мога да се моля всичко да е наред.. Защото просто ако стане това, от което се страхувам, е свършено с мен.. Просто това ще сложи край на живота ми - не знам за физически, но духовно определено ще се срина...

whysosad
02-23-2012, 11:43
Сперматозоидите се придвижват чрез влагалищния секрет. Независимо колко далеч са първоначално от маточните тръби пак могат да си стигнат и да направят белята.

Много точно.

n3utrall,
най-важното е да се успокоиш. Казвам ти го от личен опит.
Мои приятелки също са били в подобни ситуации и всичко винаги завършвало добре.
Знам, че думите ми едва ли ще ти повлияят...
Просто съм убедена, че до седмица (най-много) ще ти дойде.
Относно онези проценти, при които Ескапел не е оказал действие.. То за всяко едно лекарство има такива, нали.
Нормално е да се застраховат по някакъв начин, че при еди си колко не е подействал.
Приела си го веднага, а това си е конска доза хормони..

n3utrall
02-23-2012, 12:10
Много ми е трудно да се успокоя... Е, да всяко правило си има изключение... Ще ми се това да е само начин, по който да се науча да бъда по-внимателна... Но аз наистина много внимавах за това... Явно обаче не е било достатъчно... Опитвам се да си създам някаква позитивна нагласа и да се помъча да мисля, че всичко ще е наред, но просто само при мисълта, че може да има последствия като забременяване настръхвам... Ще ви държа в течение как съм и какво е състоянието ми.. За сега съм с температура около 37,5 - 38,7. Не съм пила никакви медикаменти, защото ме е страх да не да станат причина за отслабване на действието на хапчето... Дано нещата се оправят....

whysosad
02-23-2012, 12:55
Кога не бива да използвате Ескапеле?

Не приемайте Ескапеле:

■ приемате някое от изброените по-долу лекарства, които пречат на Ескапеле да действа ефективно:

о Барбитурати и други лекарства използвани за лечение на епилепсия
(напр. примидон, фенитоин и карбамазепин).

о Лекарства за лечение на туберкулоза (напр. рифампицин, рифабутин).

о Лечение на HIV инфекция (ритонавир).

о Лекарства срещу гьбични инфекции (гризеофулвин).

о Билкови продукти съдържащи жълт кантарион (Hypericum perforatum)

■ Ако приемате лекарство наречено циклоспорин (използва се за подсилване на имунната системa)

Не съм лекар, но според мен, ако пиеш нещо против настинка - няма да отслабне действието на хапчето.
Плюс това си го изпила вчера.
Например, ГрипексМакс..или нещо друго. Витамини..
Може да ти стане лошо от висока температура... а и има грип... времето е ужасно.

n3utrall
02-23-2012, 13:09
Не пия нито един от изброените медикаменти, нямам вродени болести или аномалии, най-тежките ми боледувания са били от шарка, гнойна ангина, обикновени настинки, придружени с кашлица, възпалено гърло, запушен нос, болки в ушите, повръщане, главоболие. Това е... Мисля, че съм със здрава имунна система и се надявам хапчето да подейства. Ще си направя няколко теста за бременност - на 7мия ден, на 10тия ден, на 14тия ден и така докато не ми дойде. На всичко съм готова само и само да не забременея.. Наистина на всичко... :(( И наистина съм Ви много признателна (whysosad), че отделяте време за моите проблеми.. Не знам дали Ви се е случвало, не знам дали знаете какво чувствам, но наистина ми помагате! Благодаря Ви!!

Undying
02-23-2012, 20:51
Аз бих те посъветвала да се успокоиш малко, вярно, имало е гаф, случило се е-взели сте всички възможни мерки да предотвратите най-лошо и точка. Явно наистина си доста черногледа, щом от цялата тема успя да си извадиш изводите, че непременно вече си бременна, та чак и парите за аборт приготви. Успокой се малко, пий една студена вода и се порови из нета, не че нещо, ама се замисли, че има хора които с години се опитват да забременеят и не успяват, а ти с приет Ескапел и само 1 полов акт се смяташ вече за бременна. Не казвам, че няма вероятност, но повярвай ми, колкото повече се притесняваш, и в комбинация с хапчето, което си взела-скоро цикъл няма да ти дойде. Успокой се малко и след седмица-две си направи тест. Според мен вероятността да си бременна е малка.

n3utrall
02-24-2012, 04:22
Доста време отделям, за да чета в интернет... Свързах се с гинеколог и подробно обясних ситуацията, а той каза, че няма опасност да съм бременна, поради факта, че съм изпила хапчето рано... Думите на гинеколога ме успокоха, защото все пак той е на "ти" с тези неща. Ще си направя няколко теста от различни фирми, за да имам точен резултат...
Но просто наистина ми е трудно да се успокоя и да не мисля за такива неща, имайки в предвид, че съм адски зле - постоянно съм с температура, която цял ден поддържам около 37,5 и 38,9, а освен това ме заболя гърлото и имам кашлица... Четох в един сайт, че Escapelle потискал имунитета и може би затова се разболях изведнъж, тъй като сестра ми е болна от няколко дена и явно съм се заразила от нея... Снощи в 22:30 (38 часа след приема на Escapelle) пих едно саше Тайлол Хот. Надявам се, че това няма да попречи на действието на хапчето... Ще Ви държа в течение. Благодаря!

n3utrall
02-24-2012, 13:28
Здравейте! Днес в 15:30ч. (55 часа след приема на Escapelle) се появи т.нар. междинно кървене. По принцип трябва да ми дойде на 05.03.2012г. След това кървене, мога ли да считам, че хапчето е подействало? Благодаря!

bloodyF
02-24-2012, 18:58
можеш, да
и спри да се филмираш-има хапче, няма бебе, айде със здраве

whysosad
02-24-2012, 23:06
Вече няма за какво да се притесняваш. :)

n3utrall
02-25-2012, 05:17
О, наистина ли?! Много се радвам. Благодаря Ви! :)

n3utrall
03-01-2012, 12:17
Здравейте! На 7мия ден от рисковия полов акт си направих тест за бременност. Резултата беше отрицателен, но до колко мога да му се доверя? Благодаря Ви!

kalpazanka
03-02-2012, 07:25
Здравейте! На 7мия ден от рисковия полов акт си направих тест за бременност. Резултата беше отрицателен, но до колко мога да му се доверя? Благодаря Ви!

Каква марка е? С първа сутрешна урина ли направи теста?

n3utrall
03-02-2012, 12:24
Тестовете за бременност са марката Presto. Да, направих си теста с първа сутрешна урина и резултата беше 1 ярко червена чертичка, което значи, че не съм бременна.

n3utrall
03-07-2012, 19:59
Здравейте отново! Днес на 08.03.2012г. (14 дни след рисковия полов акт) менструацията ми дойде с два дни закъснение по календар, но всъщност си дойде на нормалната дата, на която я очаквах. Първите 4-5 часа беше придружена със силни болки, но пих Ибупром и болките отминаха. Освен това днес си направих още един тест за бременност сутринта, преди да ми дойде (отново на марката Presto и с първа сутрешна урина). Теста беше отрицателен, отново с една ярко червена чертичка. Вече съм сигурна, че всичко е наред!

kalpazanka
03-09-2012, 08:56
Браво. Сега се надявам да спиш спокойно. :)
Заключвам.