PDA

View Full Version : Въпрос относно паметта на лаптопа и компютърът ми



fenpirth
02-23-2012, 07:16
Ами моят въпрос може да ви се стори глупав, но мен ме интересува защо след като вляза в "диск Ц"( на лаптопа ми) и ми изписва, че размера на използваното място е 68,8GB, но когато сметна размера на папките в диск Ц и ми излизат ок.39GB, а аз имам и PC той беше преинсталиран преди няколко дни и понеже аз на диск Ц не оставям файлове видях, че ми излизат 15,4GB използвани, дава ми, че 9,10GB се намират в папка "administrator", но като отворя папката и файловете в нея са с размер 41,8КБ! Някои може ли да ми каже откъде, как и защо се получават тези разлики?? Благодаря предварително.

Sh@d0w
02-23-2012, 09:19
Защото C ти е системния диск, там се записват всички системни файлове, кеш, paging files, системна информация, volume information и прочие, повечето от тях са скрити (hidden), така че нормално да не ти излизат сметките.

fenpirth
02-23-2012, 09:30
благодаря :)

npp
02-23-2012, 12:21
много е възможно диска да се е напълнил с записи на system restore, за да провериш дали е така, в windows xp и vista се влиза там през бутон Start(в ляво долу на десктопа) --> All Programs --> Accessories --> System Tools --> System Restore, ако си с windows 7 става от Start бутона като напишеш System Restore в полето search box и след това от излязлите резултати кликнеш на System Restore, след като го отвориш и като ти излезе прозореца потърси записите(restore points) и виж колко записа има там, ако са повече от 10, тогава е добре да премахнеш/изтриеш всички стари до последните 5-10, а можеш и да спреш функцията на System Restore като преди това намалиш до минимум заделеното пространство, за windows xp това става от десен клик върху my computer и след това ляв клик върху properties и там кликаш върху таб System Restore, а за windows vista и 7 като кликнеш въру Start бутона и след това десен клик върху Computer, след което ляв върху properties, след това кликаш върху System Protection, след това ако се наложи трябва да кликнеш върху всеки един диск/дял поотделно и чрез Configure да зададеш настройките, които желаеш

също така пробвай да почистиш системата с ccleaner(клик) (http://www.filehippo.com/download_ccleaner), а също и с disk cleanup, който в windows xp и vista се намира в Start --> All Programs --> Accessories --> System Tools --> Disk Cleanup, а в windows 7 можеш да напишеш в Start --> полето search box 'Disk Cleanup' и от излезлите резултати кликаш върху Disk Cleanup

fenpirth
02-25-2012, 12:21
благодаря npp