PDA

View Full Version : Ready Boots



RadioMan
02-23-2012, 14:03
Утре от една флашка 4 ГБ ще си взема 1 ГБ от флашката рама ми е 512мб та ще има ли някакви проблеми ? паметта да се инсталира без проблеми ...

TheBeliever
02-23-2012, 14:31
Ще инсталираш памет от флашка?

Я обясни по-подробно какво искаш да направиш?

RadioMan
02-23-2012, 16:22
Ще инсталираш памет от флашка?

Я обясни по-подробно какво искаш да направиш?

Включете USB флаш устройство или карта и ги оставете на ReadyBoost. Услугата ReadyBoost е създадена да ви помогне, когато паметта на компютъра не достига. Малкото памет може да направи компютъра бавен, тъй като системата Windows, която има нужда от място за съхранение на данни, прибягва към твърдия диск. Флаш паметта предлага по-бърза алтернатива.

Услугата ReadyBoost работи с повечето флаш устройства за съхранение на памет. В Windows 7 тя може да работи с повече флаш памет и дори с няколко устройства (до осем устройства, с най-много 256 гигабайта (ГБ) допълнителна памет).

xXxAngerfisTxXx
02-23-2012, 16:23
по голяма глупост не бях чел :razz: ти по-добре остани от swap мястото на харда от колкото флашка. Поне харда чете много по-бързо. Когато не ти достига рам, windows-а почва да ползва едно място на хард диска наречено SWAP като рам. Затова като не ти достига рама харда почва да се скъсва от четене.

RadioMan
02-23-2012, 17:51
по голяма глупост не бях чел :razz: ти по-добре остани от swap мястото на харда от колкото флашка. Поне харда чете много по-бързо. Когато не ти достига рам, windows-а почва да ползва едно място на хард диска наречено SWAP като рам. Затова като не ти достига рама харда почва да се скъсва от четене.

По голям разбирач от тебе не съм виждал (rofl)

xXxAngerfisTxXx
02-23-2012, 17:54
да господин разбирач според Вас компа чете по-бързо от флашката отколкото от харда ли ? :razz:

straus
02-23-2012, 18:14
xXxAngerfisTxXx e абсолютно прав!

Cold_Tearsss
02-23-2012, 18:16
по голяма глупост не бях чел :razz: ти по-добре остани от swap мястото на харда от колкото флашка. Поне харда чете много по-бързо. Когато не ти достига рам, windows-а почва да ползва едно място на хард диска наречено SWAP като рам. Затова като не ти достига рама харда почва да се скъсва от четене.

+ 1

Wax
02-23-2012, 18:34
АХАХАХАХАХХАХАХАХХАХ ИДИОТИ НА ИЛЮМИНАТИ :lol:

Остави повече място в Page file-a или повече от така-наречената "виртуална памет"
Поради невъзможността да има повече от един Page file на едно физическо утройство, е създаден Ready Boost. Той помага само в случай на Rendering (конвертиране, запис, възпроизвеждане и т.н. и то само на наличен ресурс [Файлове, запазени на харда ти]).И ефекта на тая цялата работа е нищожен - ускорява работата с до максимум от 15% доколкото ми е известно, и то при външни твърди дискове, а не флашки.

На стария компютър съм със 2 вътрешни харда, от който единия е 20Gb и го ползва само Acronis True Image и гореспоменатия Page File.

doomkillerr
02-23-2012, 19:17
Абе с флаш памет записваща с 6 MB/s и четяща с 20 МВ/s малко трудно ще подпомогне системната RAM памет, по скоро така ще забави компа, че ще се чудиш - абе уж по добре трябваше да бъде, пък какво стана?!?!

xXxAngerfisTxXx
02-23-2012, 19:37
и аз тва казвам... в Page File-а на харда трябва да се записва и чете в пъти по-бързо от флашката. А и обема му може да се променя така че... а и тва постоянно четене и евентуално записване на флашката ще я убие за броени дни

Wax
02-24-2012, 08:50
@ Doomkillerr - има ефект, макар и минимален. Тествал съм функцията както с EVEREST, така и с вградения Memory Diagnostic. С флашката ми (Kingston IV 32Gb) производителността се покачва с 8-9%, а с външното ми HDD - 14%.

@xXxAngerfisTxXx - Също си прав, но и зависи от флашката.

Съвета ми към автора e да си вземе втори вътрешен HDD (20-40Gb) И да го ползва както аз описах. Един такъв струва от 15 до 25 лева.

doomkillerr
02-24-2012, 10:22
Най-евтино е да си вземе още памет!