PDA

View Full Version : Мигрена ... съвети



Bastard
02-23-2012, 21:30
Здравейте една моя приятелка има силна мигрена, която се появява доста често..... през лятото не може да стой дори на слънце заради мигрената, казва че направо ще припадне и я скъсва от болки.... ходила е по лекари МИГРЕНА са и казали... гледах из интернет всеки пише разни така да се каже бабини рецепти .. гледах и мазила различни, дадох и да пробва ако тя желае но все пак искам да попитам, някой от вас дали е страдал от същата болест и дали нещо му е помогнало ?!?

kalpazanka
02-24-2012, 06:28
Години? Фамилна обремененост?
Какъв е хранителният й режим? Медикаменти приема ли?

cyclops
02-24-2012, 13:31
Аз имам огромен и болезнен опит с мигрените. Обиколила съм какви ли не лекари, дори и психиатри. Накрая се оказа от хормоните. Истината е, че много ,много неща могат да предизвикат мигрена. Дори съм ходила на кардиолог, защото ми казаха, че някои хора се разждат с една мъничка дупчица на сърцето(забравих й името , но по никакъв начин не е опасна) и тя може да причини мигрени. Друга причина може да е ако се е ударила някъде лошо. Да си види и прешлените. Да мине през мануален терапевт..Офталмолог също. Да си пусне ПКК, хормони (полови + щитовидна), да си направи ЯМР... Охх какво да ти кажа. Като цяло това е един АД ! Отне ми години да открия причината и въпреки това все още имам пристъпи (макар и по-рядко). Ако пие противозачатъчни да забрави за тях. Общо взето се иска много търпение и пари. Аз години наред се трових с хапчета против болката и накрая си обезобразих стомаха. Общо взето моите съвети са в началото на пристъпа веднага да вземе хапче за глава и да легне на тъмно и да се опита да поспи. Ако й се повръща да си сложи мокра кърпа на гърдите. Ако болката й е локализирана в определена част на главата може да си я намаже с онези китайските малки кремчета и това ще я облчекчи малко за 10 минути(докато заспи..ако успее).Да спре силните алкохоли и да спазва редовен режим на хранене и спане - да води максимално здравословен живот!
ако имаш някакви въпроси съм насреща, може и на ЛС :)

Bastard
02-24-2012, 16:12
Ами на 20 години е :>>> има мигрена от около 5 години :) породила се е от самосебе си нито се е удряла нито нищоо... диете спазва защото не иска да напълнеее и не яде както трябва :) за спането спии и то предостатъчно :>

cyclops
02-24-2012, 23:53
Може и да е силен удар преди много повече години. Иначе може да се замисли дали се е случило нещо по-конкретно преди тези 5 години. Но пък...знае ли човек. Мигрената не пита. Идва внезапно и ако си отиде си отива внезапно. Много е досадно , но най-добре е да се занимава с лекари. Няма как иначе. А предполагам не иска да е така доживот. Ако има толкова силни мигрени като моите е много гадно. Аз се чувствам понякога като полу инвалид .. :/ И все пак съветвам да започне с изследване на хормони, очи и ЯМР :) Успех!

Bastard
02-25-2012, 10:35
Мерсии :) казах и тя е ходила доста по лекари ама нищо за сега ... не е от удар, а колкото до това колко е силна тя ЛЯТОТО не излизааа от тях въобще заради слънцето в момента в който излезе започва да я боли ужасно много главата излиза само вечер след 6/7 ...

a.georgiev
06-04-2012, 13:38
опитай с тези хомеопатични методи за лечение http://www.narodnamedicina.org/%D0%BC%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/