PDA

View Full Version : Тренировка вкъщи.



Fr3aker
02-24-2012, 01:11
Значи, искам да питам как мога да заякна в домашни условия.Имам два дъмбела по 5кг, правя лицеви и коремни, но незнам по колко да правя.Имам също и лост.И сега малко инфо за мен самия-аз съм от София, на 13 съм и тежа 63 кила (почти).Благодаря предварително!

Chacho
02-24-2012, 02:36
Ядеш качествена храна; правиш упражнения за всички мускулни групи, като даваш на всяка да си отпочине по няколко дена; спиш по 8-10 часа в нормално за спане време; правиш на всяко упражнение по 3 серии от по 10 повторения с килограми, които не ти позволяват повече (ще импровизираш с дъмбелите, може да ползваш книги и прочее); най-важното е да четеш информация и малко по малко да навлизаш в нещата. Не очаквай кой знае какви резултати, просто ще имаш всичко нужно за след 1-2 години, когато можеш да се захванеш сериозно с нещата и да дръпнеш много бързо.

awerw
02-24-2012, 09:10
абе, ако дъмбелите бяха малко по-тежки, можеше да имаш доста добри резултати, ако правиш това което чачо каза, но има и доста други неща, не може всичко да се каже в един пост....

intenzitivE
02-24-2012, 12:12
Кажи си ръста :? Ние трябва да знаем дали трябва да качваш или да сваляш, за да ти помогнеме ?

Fr3aker
02-24-2012, 15:41
Кажи си ръста :? Ние трябва да знаем дали трябва да качваш или да сваляш, за да ти помогнеме ?

Висок съм 172см :))

intenzitivE
02-24-2012, 16:01
172 ръст, 63 кила .. по - добре ще е да почнеш фитнес, защото в домашни условия ще качиш трудно, а трябва да качиш още 4-5 кила, почни ВВД ( високо въглехидратна диета ), не яж много мазно, наблягай на ориза, месото и яйцата. Тренирай с по - големи тежести, по - малко повторения.

awerw
02-24-2012, 16:07
почни ВВД ( високо въглехидратна диета )

не ми отговори, но от това разбирам, че не си фатрат..........

intenzitivE
02-24-2012, 16:08
не ми отговори, но от това разбирам, че не си фатрат..........

Какво искаш да кажеш, че не разбирам ли ?

awerw
02-24-2012, 16:09
как ще препоръчваш ВВД на човек който е нетрениран и не е спазвал никаква диета..........

intenzitivE
02-24-2012, 16:16
Това е мое мнение, не ме учи. Повече хляб, месо, ориз, овес, царевица = ВВД ! Какво като не е спазвал никаква диета ?! Спомням си, когато бях малък и аз почнах с такава диета, а още не знаех какво е скрипец..

По темата : При разделен прием на белтъци от въглехидрати) дневният порцион може да се раздели на 6 – 7 по-малки порции. Пърженето и панирането на въглехидратно преобладаващи храни ги насища с мазнини, правейки ги бавно смилаеми. Това не бива да се допуска ! Можеш да вариш, да печеш, да вариш на пара или да задушаваш храните от високо въглехидратната група.Желателно е плодовете да се консумират в сурово състояние, а зеленчуците в сурово, задушени или варени на пара.

Големият запас от въглехидрати в мускулите и черния дроб, позволява тренировки с голям обем 60 - 90 минути. Почивай в рамките между 1;30 - 2 минути между серийте.

awerw
02-24-2012, 16:21
ВВД си е яко тъпчене и то не с каквото ти падне, а с определени храни. Не знам каква диета си спазвал като малък, ама тея дето си ги дрънкате през главата НВД и ВВД за човек който навлиза в този спорт са ненужни, да не кажа и вредни, прочети малко повече за ВВД и виж точно как стоят нещата там........

intenzitivE
02-24-2012, 16:25
Аз съм си прочел, стига обърквал момчето ! Разбирам да беше на 11 и да няма нужда от диета, добре .. но той е на 13 :). Спирам със спама.

awerw
02-24-2012, 16:26
И на 13 да не е много голям и с много опит?

raror
03-01-2012, 23:11
Оп-оп-оп-оп! Коя(u) мускулна(u) искаш да развиеш? Или ти препоръчвам зърнена диета-ядеш всичко, което зърнеш :)

Everytime
03-04-2012, 15:47
Оп-оп-оп-оп! Коя(u) мускулна(u) искаш да развиеш? Или ти препоръчвам зърнена диета-ядеш всичко, което зърнеш :)

Ама само,ако знаеш колко грешиш :)))

awerw
03-04-2012, 15:50
Ама само,ако знаеш колко грешиш :)))

еее алекс пиши бе брат, виждам те че наблюдаваш ама не пишеш мнения :(

Everytime
03-04-2012, 17:15
Твърдо съм против ВВД диетите и ще кажа защо :) Това е непрестанно тъпчене с бързи и бавни въглехидрати,което хем ще ти донесе мускули,но ще ти донесе също и голямо количество мазнини.

Аз бих те посъветвал да се храниш балансирано. Нито в повече,нито по-малко,а колкото са нуждите на организма.
Ако се отпуснеш да тъпчеш само въглехидратни храни стой та гледай...следващата ти тема ще е: как да стопя мазнините в коремната област..

Ето ти едно примерно меню:
закуска: 3 яйца + 100 грама овесени ядки с кисело мляко
обяд: пилешко/свинско или с каквото месо разполагаш + ориз/картофи/салата
след това хранене е време да тренираш
след тренировка - 2 лъжици мед/2 банана..след 15-20 минути 3 или 4 яйца или същото хранене като обяда
Следващите хранения изключват въглехидратите,което значи че трябва да си набавяш само белтъчини и мазнини,но в умерени количества(забрави за тъпченето с храна,за да станеш здрав или "як".Храни се само тогава,когато си гладен и не прекалявай.:).Аз лично хапвам извара + орехи,салата + извара или риба тон :)
И преди лягане също - извара :) Дано съм ти помогнал. (НЕ ТЕ ЗАДЪЛЖАВАМ ДА ГО СПАЗВАШ.ТОВА Е ПРИМЕРНО МЕНЮ!!!)
За тренировките: http://www.bb-team.org/fitness/exercises Отдоло можеш да си избираш за коя мускулна група.Успех. :)

awerw
03-04-2012, 17:27
това е друго нещо :D

DownloadVirus
03-04-2012, 17:32
Ако си щека става и ВВД.Иначе нещо като РБД или ядеш както намериш за добре ,като нямаш възможност да спазваш режими и гледаш според храната да си нагласиш поне тренировките.При по-добре възстановяване(повечко и подбрана храна) ще тренираш интензивно,при по-малко и случайно подбрана храна ще тренираш с по-нисък обем и това е.

Everytime
03-04-2012, 18:01
Ако си щека става и ВВД.Иначе нещо като РБД или ядеш както намериш за добре ,като нямаш възможност да спазваш режими и гледаш според храната да си нагласиш поне тренировките.При по-добре възстановяване(повечко и подбрана храна) ще тренираш интензивно,при по-малко и случайно подбрана храна ще тренираш с по-нисък обем и това е.


Абе то може да става,но не при всеки ефекта от ВВД е благоприятен.Познавам хора,които като ядат вафли троя качват мускули,а познавам също и хора,които ако приемат повече въглехидрати,както е ВВД-то просто не се вижат.
Всичко е индивидуално.
Fr3aker,ти сам трябва да видиш кое ти върши работа.Ние колкото и да коментираме..всеки е с различно мнение,защото както казах при всеки работят различни неща.Така,че започвай да експериментираш.На 13 си и имаш много време.До 15-16,ако тренираш правилно ще си разбрал как стоят нещата за твоя начин на тренировки,за твоя метаболизъм и т.н.Куп неща,които идват с практика и четене. :)

DownloadVirus
03-04-2012, 18:04
Да тъй си е..Важи за всички.И аз с тва ВВД и не добър подбор на храни последните 2 месеца се омазних хубавичко.Остави пресата,ами тия крака как ще ги оправям си нямам напредстава :D

Everytime
03-04-2012, 18:24
Да тъй си е..Важи за всички.И аз с тва ВВД и не добър подбор на храни последните 2 месеца се омазних хубавичко.Остави пресата,ами тия крака как ще ги оправям си нямам напредстава :D

Аз пък я карам с повече мазнини и протеин.Имаше 2 месеца да вкарам повече въглехидрат и си казаха думата де :D И мускул качих,но и 1 см в корема :D

DownloadVirus
03-04-2012, 18:31
И то тва зависи там от много неща.Нали типа тяло метаболизъм ген и подобни.