PDA

View Full Version : Въпроси за очен преглед (разширяване на зеници)



dimitar_ak
02-24-2012, 07:00
След компютърен преглед на очите ми се оказа, че май имам астигматизъм. За да ме прегледат по-добре днес трябва да ми разширят зениците. Може ли някой, който го е правил да ми каже много ли ще съм неадекватен след това? Ясно, е че няма да шофирам, но ще ми трябва ли придружител до къщи или се вижда за да ходиш пеша?

kalpazanka
02-24-2012, 07:13
Не е зле да си с придружител. Също си вземи слънчеви очила тип муха- не се смей, докато го четеш.
Най-вероятно няма да ти се размаже зрението, докато си в клиниката, но час след накапването ще загубиш ориентация. Възможно е и в следващите 2-3 дни да имаш остатъчни явления.

Irti
02-24-2012, 08:13
Имаш ЛС.. даже две.

DragonLady
02-24-2012, 08:27
Като малка са ми разширявали зениците и си спомням, че няколко дни след това не можех да виждам като хората и всичко ми беше размазано пред очите. Най-добре иди с придружител, иначе най-много да се претрепеш някъде.

dimitar_ak
02-24-2012, 08:31
Имаш ЛС.. даже две.

Прочетох ги. Благодаря

bloodyF
02-24-2012, 11:17
е чак толкова размазано не е колкото го изкарахте
не може да четеш и виждаш хората все едно през матирано стъкло, ама не е като да не виждаш къде ходиш..

dimitar_ak
02-25-2012, 19:52
Виждах си за да се добера до вкъщи. Не можех да фокусирам нищо и светлината дразни ужасно, но не съм сляп. И в момента като пиша все още ми е малко размазано. Резултата е астигматизъм 1.25 на дясно око.

bloodyF
02-25-2012, 22:23
''честито''

и следващия път слушай кака си 8-)

kalpazanka
03-02-2012, 07:31
е чак толкова размазано не е колкото го изкарахте
не може да четеш и виждаш хората все едно през матирано стъкло, ама не е като да не виждаш къде ходиш..
Мда, права си. На нас не са ни разширявали зениците и си нямаме идея какво е чувството.

Колега, какво стана? :)

dimitar_ak
03-05-2012, 12:13
Вече съм с цайси. Снимка имам във фейса ;)

nan4eva
03-06-2012, 14:43
да няма да можеш да виждаш 1-2 дена първия час ще си неадекватен зареди наркотика и после се оправиш

bowlingForBeer
03-06-2012, 21:18
Като малка са ми разширявали зениците и си спомням, че няколко дни след това не можех да виждам като хората и всичко ми беше размазано пред очите. Най-добре иди с придружител, иначе най-много да се претрепеш някъде.

Предполагам са ти разширявали зениците, защото си късогледа? Оставаше да не виждаш размазано...

MaGuSs
03-06-2012, 23:05
Аз съм късоглед, при очния винаги ми ги разширяват. Истината е, че разширяването става до 1 час, а след това нормалното зрение се възвръща след повече от 8 часа. При мене е така. Нямал съм проблем с вървенето. Всичко си виждах надалече, проблема идваше когато трябваше да видя колко е часа и си врях телефона буквално пред носа ми :X