PDA

View Full Version : Мухъл в банята



Chacho
02-24-2012, 08:08
Абе, хора, някой от вас борил ли се е с мухъл вкъщи? В банята по тавана имаме голям проблем. Малка е и вентилацията е слаба. Отваряме вратата след като се къпем, но тавана е почернял целия. Пръскал съм веднъж с някакъв препарат, но като че ли няма особен ефект. Вътре няма прозорци. Имате ли някакви съвети как да се отърва от тоя проблем, че скоро ще дигна ръце?

ccdesigns
02-24-2012, 08:11
Пръскай там, отваряй вратата... Гледай да проветряваш, ние си имаме такова вентилаторче :D И пак има по малко мухал де, то не може съвсем без. Иначе гледах пак наскоро реклама по телевизията за некви кат кошници, дет събират влагата от стаята. Ама не знам как се казваха (марката).

ЕDIT: Проверих в гуглето. Ето го тва. http://www.stopvlaga.bg/ceresit-stop-humidity/

Chacho
02-24-2012, 08:27
Пароуловители. Ми доста пръскаме и доста отваряме. Проблемът е, че още преди да се нанеса беше прекалено тежко положението, буквално е целия таван. И ние сме с едно малко вентилаторче, ама май не върши много работа. По-евтинките пароуловители събират много малко за баня, по-скъпите са... скъпи. Ма, ако няма друг вариант, ще жертвам някоя заплата.

Irti
02-24-2012, 08:40
Заплата за глупости?

Пич, банята не вярвам да ти е по-голяма от 4 на 4? За 190 лв си нашибай окачен таван и няма да имаш никакви ядове. Аз толкова дадох на майсторите. Събирай известно време, но си направи такъв таван.. така или иначе ще ги дадеш тия пари за препарите и други глупости, които няма да помогнат. Аз нямам грам мухъл.

Chacho
02-24-2012, 08:46
Това, което е като термоизолиращ "пъзел"? :D Като гледам свестните пароуловители вървят толкова, така че наистина е вариант. Какво 4х4, в общежитие съм, говорим за няква мизерна баня 2.5х2.5


Едит: Като гледам ще ми стъпи на 50-60лева, даже. Направо изпразвам идните 2 седмици шишето с препарата, да видя дали все пак няма да окаже някакъв ефект и ако не стане - директно окачения таван. Мерси за съвета!

Irti
02-24-2012, 09:20
Охо... щом ти е толкова малка банята си на далавера. Моята е 4 на 4

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTvd_tCVqsI7DRVFz6efvByQgNznhRhV yQtW4S5W5b9ftY-nVN_RdC1fkuD

Това е окачен таван. Моя е подобен. Бомба е. Не е мръднал.

Като се слага препарат се и търка с парцал, нали знаеш? Не само да се напръска.. :)

Chacho2
02-24-2012, 09:23
Мда, парцалосах, но само веднъж е пръскано наскоро, ще изчакам още няколко пъти да видя какво ще се случи. Доколкото разбрах тва й е сефтето на банята.

bloodyF
02-24-2012, 18:51
ами вкъщи в старият апартамент беше същото, въпреки окаченият таван (той беше стар обаче)
сега в новият апартамент имаме новичък окачен таван с лунички на него и малък вентилатор и отваряме след къпане и няма такъв проблем : )

kitty02
02-26-2012, 06:38
Сигурно си гледал/а рекламата за мухала(т.е. първоначално дават как изтискват една гъба във формата на къща). Но не се сещам за името :(

Chacho2
02-26-2012, 06:45
Не съм, не гледам телевизия.

ch0c0late44
02-26-2012, 17:19
Пробвай със http://www.supermag.bg/images/products/33008.jpg?w=295&h=245
или с белина..