PDA

View Full Version : Безцветен лак за нокти



DragonLady
02-24-2012, 09:41
Привет. Понеже отдавна не съм слагала лак за нокти ( слагам рядко, само като има повод ) скоро искам да ви попитам безцветният лак за нокти ( този обикновеният, не разни специализирани за заздравяване и тн ) прави ли ги по здрави, или им вреди? За лакочистителят ми е ясно, че в повечето случаи вреди, колкото и витамини да има в него.
Мерси предварително.

lisi4ety
02-24-2012, 13:50
Безцветния не е много по-различен от останалите, освен ако не е заздравител.

brutaLxxbunny
02-24-2012, 13:54
Мда, зависи какво имаш предвид под "безцветен" - дали заздравител или просто безцветен лак за нокти :?

nIkEnCeTy_bE
02-24-2012, 14:43
Вреди. Ако искаш просто да имаш някаква основа, лак, купи си някой специален заздравител.

FuCKkK13
02-24-2012, 14:48
колкото вредят другите толкова и обикновения безцветен лак... с единствената разлика,че по-тежките като цвят лакове могат да направят ноктите ти жълти.. т.е. да пожълтяват,а от безцветния няма такова нещо (освен ако не е някой наистина пълен боклук,но все пак за такъв случаи не съм чувала) .. и все пак.. по-добре заздравител безцветен отколкото обикновен безцветен лак... има заздравители по 2 лв. така че :)

bloodyF
02-24-2012, 19:07
ами не знам обаче аз не съм се лакирала с цветен лак от декември някъде (просто се отвратих от тия лакове)
и от тогава си слагам безцветен 2 пъти в седмицата без да трия долния слой с лакочистител и ноктите ми спряха да се цепят, пораснаха адски много, здрави и твърди са и нямат бели петънца вътре..ти си прави сметкат.а.

nIkEnCeTy_bE
02-24-2012, 19:32
ами не знам обаче аз не съм се лакирала с цветен лак от декември някъде (просто се отвратих от тия лакове)
и от тогава си слагам безцветен 2 пъти в седмицата без да трия долния слой с лакочистител и ноктите ми спряха да се цепят, пораснаха адски много, здрави и твърди са и нямат бели петънца вътре..ти си прави сметкат.а.

Това е интересно. Аз пък ако не съм лакирана с някакъв лак, ми се чупят ноктите, поне така съм забелязала. Това с безцветният може и да пробвам, ама като си гледам ноктите в момента, ми е жал...

bloodyF
02-24-2012, 19:37
аз моите първо ги отрязах до дъно с нокторезачка, че бяха в окаяно състояние-изпочупени, тука има, тука няма
и сега са дълги, и си ги оформям веднъж в седмицата с мека пила за нокти (ползвайте такава или стъклена, не уврежда нокътя толкова) и махам кожичките
ако си нямам друга работа слагам и от стимуланта на икаров, ама рядко..

nIkEnCeTy_bE
02-24-2012, 19:59
А този на Икаров хубав ли е? Аз ползвам сега един заздравител, ама той го няма в България, пък не могат постоянно да ми пращат.

bloodyF
02-24-2012, 21:58
хубав е много , да
аз го ползвам рядко и пак от 1 път ми ''втвърдява'' нокътя : )

FuCKkK13
02-25-2012, 06:21
bloodyF
100% е щото не ползваш лакочистител !

nIkEnCeTy_bE
02-25-2012, 08:53
Само, че аз искам заздравител, който да го слагам за база, а Икаров съм чувала, че е като маска, а на мен не ми помагат. Аз сега слагам база, цветен лак, и отгоре този заздравител.

ledenakrasota
02-25-2012, 09:01
Аз използвам втвърдител/ заздравител на Perfect за меки нокти и съм много доволна. Дори седи като френски маникюр и е чудесна основа преди лак. :)

marin4itu
02-25-2012, 11:11
Дори като си слагате само безцветен лак задължително трябва да има база (или заздравител). Просто си го направете като навик.

bloodyF
02-25-2012, 13:33
bloodyF
100% е щото не ползваш лакочистител !

много вероятно..
и все пак, важното е че ноктите ми далеч не са това което бяха..

DragonLady
02-25-2012, 17:03
Благодаря ви за мненията момичета :) Мисля в понеделника, на път за университета, да си взема един заздравител на Perfecta, чувала съм, че са добра марка. Вие как мислите? Коя марка заздравител е най-добра според вашите лични наблюдения?

ledenakrasota
02-25-2012, 17:06
Благодаря ви за мненията момичета :) Мисля в понеделника, на път за университета, да си взема един заздравител на Perfecta, чувала съм, че са добра марка. Вие как мислите? Коя марка заздравител е най-добра според вашите лични наблюдения?

За марка не мога да говоря, но ако си с много меки нокти, ти препоръчвам на Perfect. :) Няма да съжаляваш. :)

DragonLady
02-25-2012, 17:32
За марка не мога да говоря, но ако си с много меки нокти, ти препоръчвам на Perfect. :) Няма да съжаляваш. :)

Не са много меки, но на лявата ръка ( левичарка съм и с нея правя всичко, както при десничарите дясната ) се чупят понякога ... рядко, но все пак ... И понякога бялото на нокътя ми става неравна повърхността, като един вид белене, но на места като малки петънца.

nIkEnCeTy_bE
02-25-2012, 17:55
Да, на Perfect са хубави. Аз лично ползвам на Essence.

ledenakrasota
02-25-2012, 17:56
И аз пиша с лявата ръка :-D Бъди постоянна и ще се повлияят много добре. :)

arsenalllbaby
02-25-2012, 18:16
Аз имам на Miss Sporty и съм доволна. : )

FuCKkK13
02-25-2012, 18:19
DragonLady няма да те лъжа.. перфект са като всеки друг зазравител ! действа докато е върху нокътя.. махнеш ли го ноктите ти са същите (говорим за здравина,цепене и т.н) виж за избелването мога да ги похваля ! но иначе не .. и все пак е по-добре със заздравител като основа ! .. ако искаш нещо наистина ефикасно бих ти препоръчала МАВАЛА .. по-скъпо е,но действа определено !

marin4itu
02-27-2012, 09:28
Не са много меки, но на лявата ръка ( левичарка съм и с нея правя всичко, както при десничарите дясната ) се чупят понякога ... рядко, но все пак ... И понякога бялото на нокътя ми става неравна повърхността, като един вид белене, но на места като малки петънца.

За бялото те питам (нарича се луна по принцип) казваш, че понякога е неравна? Махаш ли си кожичките и с какво?

Fashionista_pp
03-04-2012, 20:45
Използвай заздравител. Пробвала съм на perfect и на seventeen. Според мен са хубави.