PDA

View Full Version : Компютърът ми сам се рестартира



Dagichka
02-24-2012, 13:11
Днес 4 пъти компа сам се рестартира, просто не знам какво му става.. ;х Първият път и ТВто изчезна и предположих, че е токов удар, но след някакъв период от време пак се рестартира сам (а на ТВто нищо му нямаше). Имам стабилизатор към който е прикачен мисля или монитора (мин. лято имахме проблеми с монитора, който не работеше - сто пъти го носихме на ремонт и там си бачкаше, накрая се оказа, че напрежението го прецаква :/) или самия комп. И направо не знам какво да правя, ако изгърми просто наще няма как да купят нов :х Имате ли идеи какво да правя?

SurfSky
02-24-2012, 13:56
Прейнсталирай го...

doomkillerr
02-24-2012, 13:57
Да - в случай като твоя или си вземаш "Online UPS" или по сериозен стабилизатор на тока. Имай в предвид, че компютрите са изключително чувствителни на темата нестабилно напрежение и при малък спад на тока т.н. "мигване" компютъра се рестартира или изгася, но други електроуреди като телевизора да не се изгася...

Нестабилното напрежение, яко цака електрониката като цяло, особенно с евтините китайски захранвания - "куча марка"...

Wax
02-24-2012, 13:57
http://www.malwarebytes.org/

npp
02-24-2012, 17:13
най-напред проверете напрежението в ел. мрежа/контакти, стабилизатори, захранващи устройства, ups-и, и пр., защото те са най-критични(-те), използвайте мултицет, ето линк: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B5%D1%82

Dagichka
02-24-2012, 18:54
мерси за бързите отговори (: напрежението след миналото лято баща ми редовно го следи и той държи и ползва мултицета и тн, аз не се оправям с такива неща принципно :Д около 237 волта е в момента, направо не знам тия от енергото к'во правят баси :/

npp
02-24-2012, 20:03
237 волта са около 8% повишаване от нормата, което по принцип не е проблем, но да не би да стават някакви по-големи пикове?

RadioMan
02-25-2012, 14:41
Може да е от бушоните в апартамента или самия контакт да е прекалено стар или леко изваден или не правилно стегнат и това води до забиване на компа