PDA

View Full Version : Проблем с отношенията!



SELENAesuper
02-24-2012, 13:13
Здравейте! Пиша ви тук и ви моля за помощ! :( Аз пея в хор и имаме една какичка,лоша...:D Която като направя нещо и веднага ми се кара и то пред хора. Какичката е красива (аз съм момиче :D), не е грозна, но много се кара. Вече ми писва, май е на 17-18, а аз на почти 12, вече полудявам от всяко направено нещо, на което ми прави забележка! Да беше за нещо по-сериозно! Когато нещо стане и съм правела физиономия :D и после вика на другите "Ами то е въпрос на възпитание!" и после всички големи срещу мен и с приятелката ми отиваме до WC и тя ми се плези :D Да, въпрос на възпитание :D После ни е подслушвала как говорим и влезе в тоалетната и пак почна да се разпорежда! Помогнете ми как да я накарам да спре, а и забравих, че братовчедка ми познава нейната приятелка и каза ако стане нещо да й кажа, ама въпроса е, че тая какичка ще ме убие ако разбере за това! Надявам се момичето, за което говоря да не чете това, щото......:((

nIkEnCeTy_bE
02-24-2012, 13:24
Ахахах, ох, боже. Превъзмогнете ти тия детински работи. Не и отива на момичето тия детински изпълнения. Не можеш ли, просто да и кажеш да престане?! Или не и обръщай внимание, това ще я издразни и ще спре.

SELENAesuper
02-24-2012, 14:49
Хех, мерси! :P Ще се опитам

jghgh
02-24-2012, 17:59
Кажи й в прав текст, смело, без да се притесняваш, че не ти е приятно постоянно да те критикува пред другите.
Ще започне да те уважава повече, защото ще се покажеш като хлапе, което се държи зряло с нея.
Попитай я какъв й е проблема. Ако те критикува градивно, вземи си бележки. Не е изключено да има повреда в теб.
Замисляла ли си се дали не я провокираш с поведението си, адекватно ли се държиш, имаш ли дисциплина и т.н.?
Докато разговаряш с нея, й покажи, че ДОПУСКАШ, че може би някъде бъркаш, но бъди твърда, че не искаш да те критикува пред всички и да те злепоставя. И че ако има нещо, да ти го каже в очите.

Малко сложна задача за 12 годишно момиче, ама какво пък. Трябва да се учиш на дипломация. Пък и ако не поговорите, тя кога ще спре да ти се репчи и т.н.
Не забравяй да си добронамерена и умерена. :)