PDA

View Full Version : Има ли право контрола в градски транспорт да прави това



thedude1994
02-24-2012, 18:25
Ок вчера като пътувах с автобус общо 14 контрола ми се качиха през цялото пътуване затова като накрая се качиха 3ма се ядосах яко и реших да се заяда и почнах да им се правя на чужденец и накрая им показах карта която си беше редовна и заредена за 3 месеца но те казаха че ще ме свалят при куките за да ми пишат акт за неуважение или гавра както казаха а аз се опитах да слезна но не ми дадоха да слезна свинете което беше напълно незаконно и дори 1ната свиня не ми връщаше картата и така оная ми писа акт при куките върна ми картата но не ми го даде и си тръгна.И така питам има ли право да ми пише акт затова или да ми блокират картат (но незнам дали са я блокирали)

thegreenzombie
02-24-2012, 18:32
ето заради такива случаи съм гратис вече цяла година :д ... хващали са ме само 2 пъти, в които минавах само с един злобен поглед от страна на контрольора и си слизах.. хубавото е, че обичам да ходя пеша, и че вече знам графика на контролата по моя път :д

thedude1994
02-24-2012, 18:43
ето заради такива случаи съм гратис вече цяла година :д ... хващали са ме само 2 пъти, в които минавах само с един злобен поглед от страна на контрольора и си слизах.. хубавото е, че обичам да ходя пеша, и че вече знам графика на контролата по моя път :д

Демек да или не ако оная свиня ми е блокирала картата ще я намеря и ще я смеля сганта мръсна

nIkEnCeTy_bE
02-24-2012, 19:49
Винаги ги има такива. Не мисля, че се е стигнало до блокиране на картата.

reperw
02-24-2012, 19:55
може да откажеш да ти пишат акт тогава ти пишат фиш ,поне така е при КАТ :D:D:D незнам колко ти помага това :D
иначееееее и аз имам карта обаче ако нямам казвам,че нямам пари нямам лична карта и така

Nakadah
02-24-2012, 20:03
накрая се качиха 3ма се ядосах яко и реших да се заяда

Ахам... Нещо друго?

Lucho
02-25-2012, 17:43
Затова най-удачното решение е използването на кондуктори от транспортните оператори! Гратисчиите намаляват на 99,5%

thegreenzombie
02-25-2012, 17:49
Затова най-удачното решение е използването на кондуктори от транспортните оператори! Гратисчиите намаляват на 99,5%

йепп.. за мен има цели 0,5 % .. 8-)

lowexd
02-25-2012, 18:38
Ако си от Бургас е напълно възможно, но едвали чак да ти блокират картата

NamelessRomantic
02-27-2012, 20:29
Шефе,просто.Запиши на джисиема номера на компанията (ако е частна,или на общинарите),помниш името от значката и се оплакваш.Последния път кгоат озаядлив кондуктор/контрола ме свали си видя снимката във популярен градски вестник и после се подмазва и ме пуска гратис сума ти време.Постъпи цивилизовано,номер на рейс/трамвай,име,час,оплакване... хората там не са изроди,ще го смъмрят най малкото.А и да,донякъде сам си си виновен че се правиш на интересен.

TePuKaTpoDuShA
03-02-2012, 23:49
Бой по тия мишоции бе, като видят тумба мангали в рейса директно слизат, но веднага се правят на интересни ако си сам. Досега са ме глобявали само един път и то платих половината с един приятел, но това беше защото адски мн бързахме и не можех се занимавам с тия утрепки. Директно си слизаш и си тръгваш като пич, пък да си те гледат колкото искат

ZeroPoinT
03-03-2012, 19:51
затова и аз съм гратис
Плюс това ако са частна фирма както е в София нямат законно право дате свалят без полицията да е до тях нон стоп
Освен това никога не им давайте документ за самоличност и сте с една крачка по близо до щастливият край ;)

ddolar
09-30-2013, 13:35
povedenieto ti e kraino prosta6ko i nevuzpitano. kakvo pe4eli6 kato demonstrira6 neuva4enie kam kontrolorite?
ako nqkoi den 6efat ti postavi zada4a i ne ti haresa , i s nego li 6te se zaqde6 i 6te se pravi6 na 4ujdenec? prosto 6te izleti6 s 200 ot firmata i s osnovanie da se popravi6.
za pravopisnite gre6ki da ne govoriq.