PDA

View Full Version : Истинска приятелка ли ми е?



Mirenа
02-24-2012, 23:56
Така ... Историята е дълга!Аз съм 7 клас и в 4ти се преместих в друго даскало,а там познавах само най добрата ми приятелка с която се познаваме от 10 години.Когато се преместих съучениците не ми направиха много добри впечатления,но имах само 2 приятелки!1 седмица след като се преместих разбрах,че всъщност другото момиче с която съм приятелка всъщност ме използва и иска да ме скара с Полина (най добрата ми приятелка) и след като аз и Полина осъзнахме,че е така и казахме,че повече не искаме да сме приятелки с нея и тя се озлоби много и стана голяма кифла.Настрои ЦЕЛИЯ клас против мен и всички МНОГО ме мразеха,но това момиче се сприятели с още 4 момичета и всички много ме мразеха!Правехме си номера,обиждахме се,дори понякога се бихме .... Мразехме се до болка,но след 2 години всичко отмина,но все още си се мразим ама не е както преди.Аз станах приятелка със Симона и Полина ... Бяхме много наистина много близки.В шести клас се разделихме на групи (кифленска 3,другите 4 и аз,Полина и Симона) понякога обаче кифленската и другите се обединяваха ии ... Тази година на Симона и стана нещо и всичко започна в час по музика!Както си стоеше се разплака и аз веднага отидох при нея и я прегърнах,а малко след това и едната от "другите" скочи,дойде и ме избута и каза,че само тя знае защо Симона плаче,а те мноогооо се мразят аз се отдръпнах и след това си седнах на мястото!Те продължиха да се прегръщат и на другия ден (без абсолютно нищо да е ставало) Симона отиде при кифлите и другите и започнаха да се смеят и прегръщат и аз отидох и я извиках и я попитах защо го прави,а тя ми отвърна,е много и харесва с тях и аз и казах добре и тя пак отиде при тях!Аз и Симона също сме много добри приятелки ... Все още аз я обичам!Имали сме АДСКИ много спомени за който като се сетя ми иде да се разплача и бих дала ПОЧТИ всичко за да ги изживея отново!Един ден аз,Полина и Йоана (друга моя приятелка) решихме да поговорим с нея,но понеже аз я познавам МНОГО добре знам,че тя няма да каже нищо ако сме така 3те ... Ще се чувства като на разпит и няма да обели и дума!След като Йоана и Полина си тръгнаха аз последвах Симона и я спрях и поговорихме и тя каза,че си е помислила,че съм и сърдита и е щяла да изглежда глупаво ако е стояла сама и е решила да отиде при тях и че НИКОЙ не знае защо е плакала по музика и двете поплакахме и тя отново се върна в нашата група ... До следващия ден!На следващият ден отново без нищо да става тя отиде при тях (кифлите и другите) отново ме нарани и незнам как да постъпя вече,защото ме интересува за нея и не искам да я изоставят сама по най-гадния начин на света!Хиляди пъти съм казвала на Симона,че много ме наранява и аз съм правила хиляди неща за нея и все още държа на нея,но този път незнам как да постъпя най-правилно!Въпросът ми е ... Симона истинска приятелка ли ми е ? Да продължавам ли да се боря за нея ?! Мерси предварително на всички и моля без обиди! ;) Клавиятурата ми е прецакана за това имам грешки ;)

nIkEnCeTy_bE
02-25-2012, 08:50
Това често се случва в подрастващата възраст. Симона може да се е чувствала по някакъв начин пренебрегнат от теб спрямо Полина. Ти ги чувстваш и двете най - добри приятелки, но по някакъв начин Симона може да се е почувствала неволно отхвърлена. И затова е отишла при кифлите, при които е по-забавно, но ти сама каза те са кифли, и не могат да и дадат тази обич и това истинско приятелство както ти. Може би ако оставиш Симона, тя ще си осъзнае грешката след време. Няма безгрешни хора. Бори се, ако искаш, но според мен ще срещаш същата незаинтересованост.

bloodyF
02-25-2012, 11:43
намери си приятел момче
очевидно с момичетата не ти се получава

OnlyGirl
02-25-2012, 12:22
Доста объркано си обяснила, с 300 зора го прочетох. Съвета ми е да ( с извинение ) зае*еш всички. Дръж се любезно с момичетата от ЦЕЛИЯ клас ( включително `кифлите` ) , като се озлобят не им обръщай внимание. Дръж се леко дистанцирано, не позволявай да ти знаят тайните или да се подиграват с тебе, просто бъди мила и любезна и не им падай на нивото. 7ми клас си, местиш се скоро, успокой топката и хващай учебниците.

Mirenа
02-25-2012, 12:31
намери си приятел момче
очевидно с момичетата не ти се получава

Имам си много приятели момчета,но не е там въпросът! ;)

Mirenа
02-25-2012, 12:36
Това често се случва в подрастващата възраст. Симона може да се е чувствала по някакъв начин пренебрегнат от теб спрямо Полина. Ти ги чувстваш и двете най - добри приятелки, но по някакъв начин Симона може да се е почувствала неволно отхвърлена. И затова е отишла при кифлите, при които е по-забавно, но ти сама каза те са кифли, и не могат да и дадат тази обич и това истинско приятелство както ти. Може би ако оставиш Симона, тя ще си осъзнае грешката след време. Няма безгрешни хора. Бори се, ако искаш, но според мен ще срещаш същата незаинтересованост.

Да може наистина да се е почувствала пренебрегната,но все още ми е трудно да повярвам,че точно тя би го направила!Мерси за съветът ;)

Ramona
02-29-2012, 15:31
Опитай се да се държиш приятелски с всички.Сближи се със всички, не казвам да сте си най-добри приятелки, просто да си в добри отношения с всички.

И аз имах подобен проблем и реших да почна да се сближавам с всички и сега вместо 3 групи сме 2.
А Симона наистина може да се е почувствала пренебрегната.Ако така просто е решила да си гледа нейното щастие ;д.Тя да избира, не можеш да я накараш на сила да се върне при теб и Полина.

И аз по едно време си мислех, че една приятелка се опитва да ме отдели от най-добрата ми приятелка.Не успя!.Така че изчакай да мине малко време нещата може да се променят.

RainBerry
02-29-2012, 23:54
Ох, голяма каша е и признавам си, че не прочетох всичко, но спокойно, всичко след една-две години ще отмине, особено ако се преместиш в ново училище след седми клас, а тези малките интриги ще изчезнат донякъде или поне ще се обърнат в друга посока. ;D

forever young 99
03-22-2012, 19:34
Да чувствала съм се по съшият начин. Това е човек, който е с теб когато има нужда.Явно не заслужава приятелството ти защото от прочетеното аз разбирам че ти си добър приятел :)

TheStar7
03-25-2012, 11:12
Абе човек успокой се. След една година ще се местиш , така че вместо да се занимаваш с интриги и глупости сядай да учиш и да си повишиш успеха. Според мен Симона НЕ заслужава приятелството ти, защото е видно, че те използва за лична изгода. И няма смисъл да се делите на групи започни да общуваш със всички от класа си . И да не ти пука много, щото едва ли Симонка се впряга колкото теб в момента. ;)