PDA

View Full Version : Проблем със звука от домашното кино.



granger
02-25-2012, 14:20
Здравейте , надявам се ,че ще можете да ми помогнете. Скоро се сдобих със система за домашно кино,но тъй като двд-то ми се прецака , го вързах към телевизора.Проблемът е там ,че когато направих всичко ,уж както трябва, звукът идва само от едната колона. Принципно за двд-то се вързват 5те колони,но на телевизора може само двуканално. Работата е там,че включвам и другата колона, но тя само шуми...побърквам се вече. Някакви идеи какво друго мога да направя. Не е чак толкова зле и с 1,но пък искам да са си 2, звукът е къде-къде по-добър.

PLEYGIRL
02-25-2012, 14:44
Първо ще те питам какъв ти е телевизора... а сега, първо когато свързваш тон-колони към телевизор трябва да провериш какъв е капацитета на самия телевизор , защото е възможно той да работи само с една по принцип. Моят съвет към теб е да потърсиш в нета информация по въпроса и да видиш кой как е свързал такива тон-колони ,защото е строго индивидуално. А ако имаш възможност си купи ново двд :D

granger
02-25-2012, 14:48
Принципно , първия път като ги свързах и 2те тръгнаха, но след като ги разкачих , за да ги преместя на по-удобно място ,нещата не се получиха и извад извук само от едната колона... Телевизора не е нов, даже може да ми е набор,ама си бачка перфектно и ,както казах първия път не направи проблем. AUX изходите са си перфе , но не знам защо сега става така.Утре може да пробвам на другия телевизор,ноидеята е,че тази стая със стария ТВ е по-голяма и по-трудно се озвучава и поради тази причина домашното кино е добра идейка!