PDA

View Full Version : Как да накарам нашите да ми вземат куче?



SELENAesuper
02-25-2012, 17:46
Здрасти! Как да накарам нашите да ми вземат кученце? :P Мама определено е против това още, откакто се помня! Щяло да и създава много проблеми, ангажименти и прочие! :D Баба ми има котка и определено не създава куп грижи, както всяко едно животно! Баща ми е ЗА, ако мама е на същото мнение. От малка съм се опитвала да я накарам да си вземем кученце, а тя все отказва, стига се до плакане. Дори и сега! Тръшкане, ядосване, инат - и двете сме такива! :D Какво да правя сега, за да я накарам да си вземем куче! Убеждавах я, правих презентации за кучетата, навивах я за приюти, куп неща направих и не каза ДА! Просто съм разочарована! Как да постъпя?! Да й се обида или пък не? Моля ви дайте съвет! Тя ми е угаждала за много други неща, но пък за това от 6 годишна се помня как я врънках за кученце, а татко даже искаше много както аз, но мама казва, че ако ние си вземем куче, тя ще си тръгне! Оф, защо е така? Дайте съвет!

nIkEnCeTy_bE
02-25-2012, 17:50
Оправия няма. Освен баща ти е да я убеди по някакъв начин. Но е права донякъде - отглеждането на животно не е лесна работа. Сега ще кажеш, ама аз ще го гледам. Ще го гледаш, ама не е лесно. Кучето освен храна, има нужди. А ако живеете в апартамент е малко неудобно.

SELENAesuper
02-25-2012, 18:09
Хех, баща ми сутрин излиза да тренира и може да взима кучето, а привечер към 7-8 часа излиза да се поразходи. :D Не виждам лошо да извежда кучето с него. Той се съгласи, но мама....ще трябва да доста да се потрудя! :D

kitty02
02-26-2012, 06:33
Oфф .. В същото положение съм. Само, че мама е ЗА а татко-Не. Но ще ги изнудя за рожденния ми ден. :D

maider
02-26-2012, 07:24
Естествено, тя си представя косми навсякъде и много пакости, които едно малко кученце може да направи. :D И донякъде си е права. Защото вероятно после тя ще чисти.
Единствения начин, който ми хрумва да я убедиш, е да станеш по-отговорна, да и помагаш с чистенето. И по този начин да и покажеш, че ТИ ще се грижиш за евентуалното кученце. Иначе с тръшкане и сълзи, трудно ще постигнеш нещо. :D

`мuмс`
02-26-2012, 08:47
И аз до скоро бях в такава ситуация. Много исках куче и почти бях навила мама, но татко не беше съгласен и си искаше котка. Така два месеца ги убеждавах, че искам куче и ще се грижа за него. Веднъж се замислих дали наистина съм способна да се грижа за кученце, защото докато е още малко ще си върши нуждите навсякъде из апартамента, ще яде мебели, обувки и т.н. И накрая проблема с разхождането - всяка сутрин и вечер в продължение на много години ще трябва да се разхожда, в почивните дни, защото кученцето трябва да се изведе. Зимата също е проблем - помисли си дали сега в този студ и сняг който беше до преди месец ще ти се излиза навън да разхождаш куче. Или в дъжд ?
Съветвам те наистина много добре да си помислиш дали ще можеш да се грижиш добре за животинката.

windowlicker
02-26-2012, 19:48
Хех, баща ми сутрин излиза да тренира и може да взима кучето, а привечер към 7-8 часа излиза да се поразходи. :D Не виждам лошо да извежда кучето с него. Той се съгласи, но мама....ще трябва да доста да се потрудя! :D

Всъщност точно това е проблема! Ти много искаш родителите да ти вземат кученце, а в същия момент не си готова да понесеш последствията. Ако толкова много го искаш, трябва ти да си тази, която го извежда сутрин и вечер. С тези доводи, които даваш на майка ти, че баща ти така или иначе излиза сутрин и вечер, та може и кучето да взима с него, майка ти няма да се навие. Когато види, че си достатъчно отговорна и си готова ТИ да се грижиш и чистиш след кучето, тогава може и да се навие. Мнението над моето е много вярно! Помисли дали си готова за това, защото има достатъчно бездомни кучета по улиците заради хора, които не са осъзнали навреме (за разлика от мимс) че едно кученце изисква много грижи, не просто да си го гушкаш когато на теб ти е кеф.

Nakadah
02-26-2012, 23:38
Ще се наложи да му изчистиш лайната веднъж и до там ще си с искането на куче!

ПС: Майка ти е мъдър човек! Ако живеете в апартамент не трябва да си взимате куче! Само ще го утормозите!

Djeei Loo
02-28-2012, 10:49
Аз съм в същото положение!И при мене същото-ако има куче, мама се изнася :D И аз преди няколко месеца исках куче ама просто се отказах щото майка ми каже ли НЕ просто няма как да я навиеш!И ся съм я навила за мини хамстер.Ще ми го вземат за рождения ден. :D Съветът ми е ако толкова много искаш животно нека не е куче а някое друго, за което можеш да я навиеш.Ако пък твърдо си за куче, ако твоята майка е като моята просто се откажи ! :D

Supernaturalfan
02-28-2012, 11:42
Виж какво, помисли добре. Не е лесно, никак даже. И не си и помисляй да докарваш куче без вашите да знаят, аз направих така и резултата беше, че върнахме кучето. Готова ли си да не можеш да заспиш, докато кучето не заспи, да му чистиш по около 10 пъти на ден и да НЕ можеш да спиш до късно? Ако си готова и ти позволяват - давай!

dimitar_ak
02-28-2012, 12:12
Аз имам котка и ще ти кажа, че един домашен любимец освен радост означава и много грижи. Точно това е основният аргумент на майка ти. Радостта от играта с кучето ще е за теб, а грижите за нея. Разходи за храна, ваксини, аксесоари, чистене след пакостите, разходки и куп други неща. Ще стане ако покажеш, че наистина може да се грижиш за кучето си сама без да натовариш с него родителите си.

stambelan
02-28-2012, 14:38
Ти си на 12 години, до сега не си си сготвила сигурно нито веднъж сама, а куче искаш...

koralitas
04-30-2012, 19:36
При мен е същото, но в моя случай и двамата са против ;dd Но да преминем към съвета... тъй като рожденния ми ден наближава, смятам да ги помоля да ми разрешат да си взема кученце, но за да им докажа, че съм достатъчно отговорна и че ще го гледам, ще излизач всяка сутрин и вечер за по 20-30 мин без куче, без нищо.. ей така на разходка ;dd и по този начин ще им докажа че няма те да го разхождат, както си мислят, а аз ;)) Пробвай и ти, късмет ;))

SELENAesuper
05-01-2012, 09:58
Благодаря ви много за съветите! Ще започна да помагам много на мама, въпреки че тя не е много за чистенето. Но това дето татко излиза въобще не ми е проблем! Аз и без това с него ходя да тренирам и ще взимам кучето, да си играя с него и едновременно с това да си тренирам! :) Да, знам че мама е мъдра :D Но ние живеем в къща на два етажа с двор - хубав, голям. Имаме обаче котка... тя е на горния етаж при баба. Тя е нейна. Тя се грижи за нея и аз естествено и помагам. Но преди имах зайче много сладко и направих грешка, че го взехме :D Пак беше същата история и мама чистеше... :( Исках да й помагам даже от време на време го правех, но то умря от диария, заради храната май! :( Но не ми се говори за това, много се отклонихме :) И въпреки че искам милиони други неща трябва да си държа на думата и ще помагам! Благодаря ви отново!!! Страхотни сте!