PDA

View Full Version : Въпрос към крайните националисти и патриоти...



D1esel
02-25-2012, 20:50
Защо най-великият владетел на Майка Балгария носи еврейско име - Симеон? И защо братята му Давид, Арон и Мойсей също носят еврейски имена?

PainMonopoly
02-25-2012, 21:13
Без да имам никаква идея и да гледам в интернетите, трябва да има нещо общо с това, че баща им се е покръстил, а имената са библейски.

Въпросът ти обаче е ирелевантен, защото антисемитизмът е характерен за германския националсоциализъм, но не и за българския национализъм. Да, знам, че радикалните елементи възприемат идеологията на Хитлер дословно обикновено, но чисто идеологически, българският национализъм не включва антисемитизъм като елемент.

D1esel
02-25-2012, 21:23
Без да имам никаква идея и да гледам в интернетите, трябва да има нещо общо с това, че баща им се е покръстил, а имената са библейски.

Въпросът ти обаче е ирелевантен, защото антисемитизмът е характерен за германския националсоциализъм, но не и за българския национализъм. Да, знам, че радикалните елементи възприемат идеологията на Хитлер дословно обикновено, но чисто идеологически, българският национализъм не включва антисемитизъм като елемент. Антисемитизмът и т.н. се появяват в началото на 20 век, а Германия се появява като държава доста по-късно.

А не мислите ли, че просто гореизброените не са били Българи? Иначе това, което казваш е логично. Браво! :D

Извън това, да те питам - имаш ли хора извън интернет, с които да обсъждаш общественозначимите въпроси? :D Защото ми прави впечатление, че повечето кофаджии са умни деца, чийто приятели в реалния живот са простаци :D

PainMonopoly
02-25-2012, 21:30
Антисемитизмът и т.н. се появяват в началото на 20 век, а Германия се появява като държава доста по-късно. Това е такава глупост, че не знам от къде да започна... Антисемитизъм има от римско време, а Германия е основана 1871.


А не мислите ли, че просто гореизброените не са били Българи? Иначе това, което казваш е логично. Браво! :D Тъй като намекваш, че са евреи, не, не са евреи. Друг е въпросът, че тогава българин е имало съвсем друго значение, което и до ден днешен е неясно.


Извън това, да те питам - имаш ли хора извън интернет, с които да обсъждаш общественозначимите въпроси? :D Защото ми прави впечатление, че повечето кофаджии са умни деца, чийто приятели в реалния живот са простаци :DПо принцип се мъкна само с хора, които смятам за минимум равностойни като интелект, но не всички се интересуват от политика и история колкото мен. Но някои се интересуват.

D1esel
02-25-2012, 21:39
Това е такава глупост, че не знам от къде да започна... Антисемитизъм има от римско време, а Германия е основана 1871.

Тъй като намекваш, че са евреи, не, не са евреи. Друг е въпросът, че тогава българин е имало съвсем друго значение, което и до ден днешен е неясно.

По принцип се мъкна само с хора, които смятам за минимум равностойни като интелект, но не всички се интересуват от политика и история колкото мен. Но някои се интересуват.

Ясно, значи ти си най-умният :D И да се направя и аз на много умен, ще ти кажа, че Германия не е създадена 1871, а е обединена тогава :D :D :D

А какво имаш предвид, че българин е имало съвсем различно значение и какво значи това, че е неясно? :D

PainMonopoly
02-25-2012, 21:51
Не съм казал, че съм най-умният.

Приемам забележката, обединена е тогава, не е основана. Да се каже, че е основана е грешно.

Национализмът като цяло е сравнително нова идеология и възниква през 18-19 век. Преди това хората са били лоялни на владетели, знаели са какъв език говорят, каква религия изповядват, но не са имали съзнание за себе си като нация. Тогава е било феодализъм, а ако е имало патриотизъм, то е било лоялност към феодалният владетел.

Не е ясно какво е означавало тогава българин, защото не е ясен произходът на българите. Теорията за славяните и прабългарите постепенно се отхвърля в последните 10 години. Какъвто и да е, твърде вероятно е генетичния набор на българите тогава да е бил различен от сегашния, защото в хилядата години след това е имало многобройни нашествия от печенези, кумани, нормани, маджари, руси, освен всеизвестните византийци и турци. Част от нашествениците са се установявали в границите на България и са били претопявани. Но Симеон е живял преди това. Също така не е ясно дали не е имало няколко етнически групи, а царят да е бил част от доминиращата. Аз нямам образованието да отговоря на тези въпроси, а дори хора, които имат, нямат отговора.

D1esel
02-25-2012, 22:02
Пич, според мен теорията за това, че българите сме предимно прабългари, които идват от територията на съвременен Иран и Афганистан (където е имало държава на има Балхара и градове с имена Мадара, Буртас и т.н.), която всъщност е и последната теория, е най-вярната. Т.е. по друг начин казано - афганистанци сме, може би и иранци, с леки примеси на славяни, траки, готи, гърци, турци (не ми се вярва за 500 години турците да нямат поне минимална намеса в гените ни)и какви ли не още етнически групи, но по малко. Убедих се в тази теория, когато изгледах този клип и не можех да повярвам каква удивителна прилика имат с нас афганистанските и иранските деца. http://www.youtube.com/watch?v=I_JUwQWZasU http://www.youtube.com/watch?v=if252_bBix4

PainMonopoly
02-25-2012, 22:07
Днешните иранци са смес от доста етноси, някои са си откровени мангали, но съм виждал някои, които са доста бели, с кестеняви коси, които доста подозрително имат български вид. Сигурно е възможно.

D1esel
02-25-2012, 22:10
Днешните иранци са смес от доста етноси, някои са си откровени мангали, но съм виждал някои, които са доста бели, с кестеняви коси, които доста подозрително имат български вид. Сигурно е възможно.

ПОКЛОН! :) :) :)

DarkTemplar
02-25-2012, 22:26
Ех как ми харесва да чета такива неща в Кофата. :)

D1esel
02-26-2012, 08:49
Ех как ми харесва да чета такива неща в Кофата. :)

И на мен да ми правят комплименти как обичам ... :D

DarkTemplar
02-26-2012, 09:34
И на мен да ми правят комплименти как обичам ... :D
Не се ласкай, заслугат на колегата PainMonopoly е бая по-сериозна.

D1esel
02-26-2012, 09:40
Не се ласкай, заслугат на колегата PainMonopoly е бая по-сериозна.

Не е важно чия е заслугата, а кой обира златото :D В случая това съм аз - моя е темата. Нека ви е ят :D :D :D