PDA

View Full Version : Нокти ;w;



Hayashi
02-26-2012, 19:47
От както се помня съм имала гадни нокти. На всичкото отгоре като малка имах сериозен проблем с пръстите и ноктите ми още повече се развалиха. Проблемът е, че наистина се опитвам да полагам грижи за тях, а не става. Какво ли не съм правила и пак се чупят. Единственият ми вариант е да съм с напълно изрязани нокти иначе дори и съвсем малко да ги пусна веднага започват да се чупят.

Ям много плодове и зеленчуци.
А с косата нямам и никога не съм имала проблеми.

nIkEnCeTy_bE
02-26-2012, 20:51
Може да не използваш правилните или по точно подходящите за теб продукти за нокти. Защо просто не отидеш на маникюристка да ти даде някакъв съвет?

marin4itu
02-27-2012, 09:23
Меки ли са ти ноктите, цепят ли се? Какви грижи полагаш за тях? Имаш ли някакви линиики, хоризонтални, или вертикални?

anonymous708973
02-27-2012, 12:34
Аз имам вертикални, това какво значи?

Hayashi
02-27-2012, 15:06
Ноктите ми са сравнително меки и се нацепват, а после направо се отчупват цели парченца. Иначе ги мажа със заздравител, пила съм витамини за нокти, мажа си редовно ръцете с крем.
Линийки съм имала само когато се ударя иначе по принцип нямам никакви.

mynichkaTanq
02-27-2012, 16:19
моите нокти са вертикални, но много рядко се чупят това какво значи?

marin4itu
02-27-2012, 16:49
Беленето и люспенето на ноктите обикновено се получава от изсушаване. Полирай нокътя и избягвай много вода и препарати. Най-често се получава при рязане на ноктите с нокторежачка. Най-добре е да се скъсяват с пила. Използвай масла като маслото на Икаров за нокти например.

Хоризонталните линии означават липса на витамин Б или желязо. Могат да бъдат и вродени. Прекаленото напластяване на лак води до разцепване.

nIkEnCeTy_bE
02-27-2012, 17:04
Беленето и люспенето на ноктите обикновено се получава от изсушаване. Полирай нокътя и избягвай много вода и препарати. Най-често се получава при рязане на ноктите с нокторежачка. Най-добре е да се скъсяват с пила. Използвай масла като маслото на Икаров за нокти например.

Хоризонталните линии означават липса на витамин Б или желязо. Могат да бъдат и вродени. Прекаленото напластяване на лак води до разцепване.

Аз имам липса на желязо, ама то е от друго. Иначе аз слагам 2 пласта цветен лак, напластявам, ама не се цепят толкова. Според мен си зависи от продуктите, които ползваш.

marin4itu
02-29-2012, 13:34
А база преди цветния лак слагаш ли? Много е важно.
Продуктите наистина оказват голямо значение, но все пак например маслото на Икаров е 2 лева пък е много ефективно. Всяко правило си има изключения.

nIkEnCeTy_bE
02-29-2012, 19:04
А база преди цветния лак слагаш ли? Много е важно.
Продуктите наистина оказват голямо значение, но все пак например маслото на Икаров е 2 лева пък е много ефективно. Всяко правило си има изключения.

Ако на мен говориш - да, слагам.

ariimeri97
03-02-2012, 17:46
пак питам: какво представлява това масло и ще ми пожълтеят ли от него ноктите

mynichkaTanq
03-02-2012, 18:00
^не няма

//10 букви//