PDA

View Full Version : Учудване от моя страна



valdesbg
02-27-2012, 10:48
Драги шефчета,

Останах неприятно изненадан от случка преди няколко дни. Накратко - достъпът до форума ми беше ограничен, поради неизвестна за мен причина, като никой не ме уведоми за това. Нека поясня. Наясно съм че при една война цивилните жертви са поносима цена, която всеки взима предвид. Нямам идея какво съм направил за да ми ограничат достъпа. И нямам идея дали аз нещо съм сгафил или съм изгорял покрай всички останали. Както и да е - колкото хора, толкова и гледни точки. Не ме интересува чий мазол съм настъпил и кой се е засегнал от моите думи, не обсъждам самото блокиране на достъпа ми. Не това е причината да пиша тук.

Причината е че след като достъпа ми е блокиран аз не съм уведомен за това. А при нововъведения дизайн на сайта и форума човек почва да се чуди дали нещо в самия сайт не е наред. Просто е малко объркано и недоизмислено, но нека не се отклонявам от темата.

Защо смятам че трябва да бъда уведомен ли? По следните причини.

Сайта е услуга, разпространявана безплатно. Нейното използване обаче е възможно само след като дадеш изричното си становище че си прочел, разбрал и ще спазваш правилата написани от създателите. До тук нищо нередно. След като от мен се ИЗИСКВА писменото ми съгласие(кликайки на чавката за правилата на форума при регистрация) то би било колегиално от ваша страна да ме уведомите изрично с вашето становище когато съм нарушил вашите правила. Защото в Република България всеки един човек, който бива задържан или ограничен по някакъв начин от органите на реда има правото да бъде уведомен какво е нарушил и защо е ограничен. Във вашия случай е още по явно - вие не ме допускате до общността ако аз не съм запознат с вашите правила и изисквате от мен изричното ми съгласие с вашите правила, така както живеейки в Република България аз знам правата и задълженията си като гражданин. Окей, връзвате си гащите за да няма неразбирателства, изисквайки нещо випоставя и задължението да уведомите потребителя при негова грешка. И нарушавайки вашите правила, с които съм се съгласил е съвсем редно да бъда ограничен, по същия начин ако ограбя банка, или отвлека някого ще бъда задържан. Разликата в случая е че когато полицаите ме задържат те ще ми кажат защо, докато вие не ми казвате.

Ето затова смятам че имам право да ИЗИСКВАМ от вас писменото ви становище когато аз или който и да е от другите потребители нарушат правилата. Порових се из важните теми за да открия защо всъщност ми е ограничен достъпа, но така и не открих. Моля да ми бъде казано. Както и АКО е написано някъде да ми се посочи къде. За да знам къде да търся ако има следващ път. Макар че парадокса в случая е че след като достъпа дофорума ми се ограничава, в самия форум се пише защо. И не знам как сео чаква да мога да го прочета.

В обикновените форуми(защото съм бил администратор на няколко места) има опция при бан на потребителя да се изпраща съобщение, както и линк към тема, която той като баннат потребител може да вижда за да разбере с какво е сбъркал. Визирам phpbb2 системата. В случая не зная каква система се използва за сегашния форум, затова не мога да дам предложение.

В заключение, темата ми не е насочена към никой от екипа модератори или администратори на форума. Насочена е към техническата поддръжка и хората, които се занимават с web програмиране. Или иначе казано - собствениците на сайта. Щом са достатъчно интелигентни да вкарат готова система в техния сайт без това да е забележимо, или да напишат нова система за техния сайт(макар че лично мен ме съмнява да е това) значи нищо няма да им костват няколко реда програмен код.

Ако някой смята че съм неправ в позицията си, моля да ми обясни точно защо. А ако няма такива, моля да се предаде това на отговорните хора.

Благодаря,

Владимир Предоев a.k.a. valdesbg

Sh@d0w
02-27-2012, 10:54
ccdesigns, Chacho, Glamour92, valdesbg печелят по три дни за спам

Колежката просто е пропуснала да го обяви в БАн темата в раздел Новини, попринцип такава е практиката.

Concussion
02-27-2012, 11:00
Наскоро и аз получих бан, като така и не си видях ника в темата за бановете и съответно причината. По принцип съм от по-хапливите на моменти потребители, имало е случаи в които съм си заслужавала бана, но точно тогава не си спомням да съм казвала нещо на когото и да било. Влязох да видя к'во става за секунда в часа по информатика, всичко си беше ОК, вечерта не можах да вляза във форума и това продължи около 2-3 седмици. Извинявай, че пиша в твоята тема, но просто искам да споделя, че и аз така и не разбрах причината. Мислех да не го правя на въпрос и да не сея на дъното ряпа, дето се вика, но ето че сега ми се отдаде възможност.

Chacho
02-27-2012, 11:08
Колежката просто е пропуснала да го обяви в БАн темата в раздел Новини, попринцип такава е практиката.

Нещо много взе да забравя колежката. Миналия път пак разпитвах по темите, за да ми се изясни. Тогава пак ти или Грегъри ме информирахте.

valdesbg
02-27-2012, 11:19
Чудесно Радко, но само това ли ще кажеш?

В случая "пропуснала да го обяви" не е валидно. Все едно аз да пропусна да си изпълнявам задълженията на работа и да очаквам шефа да ми плаща редовно.

Пробвай да излезеш малко от кожата на модератор и влез в кожата на обикновен човек. Какъвто беше едно време.

machoka
02-27-2012, 11:23
Абсолютно съм съгласен с теб, имаш извиненията на екипа за допуснатото недоразумение.

Има автоматична система за оповестяване на причината за бан, която се вписва при самото му налагане, и би трябвало да ти излезе. Ще проверя какво се случва с тази 'екстра' или дали въобще е вписано нещо като причина.

Sh@d0w
02-27-2012, 11:26
Не забравяйте, че тук всички сме хора, не роботи.

Темата ще бъде ъпдейтвана при всеки новопоставен БАн, може да сте сигурни в това. Относно техническата част и това как сайта ви уведомява, не мога да кажа нищо.

valdesbg
02-27-2012, 11:36
Двоен пост извинявам се :)