PDA

View Full Version : Съвет от някой държал Матура по Философия



mirki4a
02-27-2012, 14:53
Колебая се каква матура да си избера.Много се колебая между Философия и География.Искам на матурата оценка между 3 и 4...От там нагоре ще е добре дошло.Просто искам да я взема.Какво ще ми кажете за матурата по философия?Лесно ли се изкарва 3-4?Колко време се подготвяхте?Как се подготвяхте?
По принцип имам някакви познания защото ми беше интересна и съм си учил редовно,но съм позабравил нещата вече...

mirki4a
02-28-2012, 15:10
Е знаех,че са малко тези,които избират философията за втора матура,ама чак пък толкова... :D

Glamour92
02-28-2012, 16:02
http://www.matura.bg/?id=241

Ето ти тук една примерна...Познавам няколко човека,които миналата година държаха точно по философия матури и не забелязах да ги е затруднила особено.

mirki4a
02-28-2012, 20:55
http://www.matura.bg/?id=241

Ето ти тук една примерна...Познавам няколко човека,които миналата година държаха точно по философия матури и не забелязах да ги е затруднила особено.


Аз правих една пробна и уж добре се справих,но ме притеснява да не се падне нещо,което да ме затрудни много на 23-ти май :S

Glamour92
02-29-2012, 14:21
Иска се много старание,за да изкараш оценка на матура по каквото и да било по-ниска от 4...
Ако чак толкова ти е стреснато-чети си системно от учебниците по психология,етика и философия-едва ли ще се паднат въпроси,които са извън този материал. И спокойно. Миналата година и аз така се стресирах преди матурата по биология-като дойде денят бях пред инфаркт-след това обаче теста го реших за 30тина минути и изкарах 99,5 от 100 точки.По философия не вярвам да е кой знае колко по-трудно-мини си материала 2-3 пъти и си готов.

mirki4a
03-01-2012, 09:29
Звучи много хубаво,НО....Аз едвам се ходя 2 часа седмично на уроци по математика.За матурите ще се готвя май месец.За 20-тина дена трябва да се стегна и да изкарам 4-5 по бел и 3-4 за втората матура.Главно ще се напъна по бел да уча и затова ми се искаше нещо по-така да взема за втора.Ясно,че без грам учене няма да стане,но все пак да е по-леко...