PDA

View Full Version : Фен тема: Аудио касети



DarkTemplar
02-27-2012, 21:01
http://i47.tinypic.com/iee23p.gif
http://i49.tinypic.com/t052xs.gif

Младото поколение, ползвали ли сте тея чудесии? Щото в детството и ранните ми тийн години тва беше начина за слушане на на музика. Не е истина ква колекция бях събрал. :)

EinGutesKind
02-27-2012, 21:05
Аз моите ги продадох :lol:

DarkTemplar
02-27-2012, 21:06
Моите още си ги пазя, но нямам на какво да ги слушам.... :( :D

starburst
02-27-2012, 21:07
едно от любимите ми занимания беше да навивам лентата с молив :д

DarkTemplar
02-27-2012, 21:12
Колко пъти разни гадни прашасали касетофони са ми дъвкали лентата на любими касети... :-s

Сещам се, че съвсем в началото на кариерата ми на слушател и колекционер, давах празни касети на един семеен приятел, който беше DJ в известно радио, за да ми записва нова и вървежна музика. 8) :D

eilhar
02-27-2012, 22:07
Аз имам една на Апокалиптика 8-)

ShtrudeL
02-28-2012, 06:13
Знаете ли дали в някое фото могат да прехвърлят видео от видеокасета на диск?

Wax
02-28-2012, 07:51
Преди два дена го правих това.

http://www.ebay.com/itm/EasyCap-Usb-2-0-Video-TV-DVD-VHS-Audio-Capture-Adapter-vista-win-7-/190617797601?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c61b4c3e1

+

Power Director Ultra v9.0

+

Добри настройки

=

1 цяла видеокасета (3 часа) във видеофайл 3,5 - 4,0Gb

Wax
02-28-2012, 07:54
Трябва да имаш и VHS де.
Иначе и във фото можеш да го направиш, обаче тука взимат 30 лева на касета и затва викам, че и сам ше мога :lol:

Примерен запис, дето съм го правил от VHS:


http://www.youtube.com/watch?v=r9PDiWkCRig

Eдинственият недостатък, е че аудио канала на VHS е Mono и ше трябва да си дублираш аудиото, ако искаш да се чува на стерео говорители.

Concussion
02-28-2012, 08:03
ФЕН. Баща ми си ги пази всичките, сигурно имаме стотици вкъщи. :D

БожиятАгнец
02-28-2012, 09:05
Фен. Имам няколко десетки касети хубава музика.
И до ден днешен си ги слушам...
Ебаси, друго си е усещането. 8-)

BadAss
02-28-2012, 09:08
http://www.technology-updates.com/wp-content/uploads/2010/10/sony-walkman.jpg


най-ценното ми притежание като малък :D

xXxAngerfisTxXx
02-28-2012, 09:12
имаме много видеокасети, но за жалост развалих видеото... имаме и DVD с безброй дискове ама няма кой да ги гледа вече :lol: пък и на кой му трябват вече дори CD-та като има интернет ? ако ми трябва музика дърпам от нета, качвам на тела, си връзвам телефона към усилватела в хола и слушам :D филми в интернет бол, тия носители вече са мъртви

DarkTemplar
02-28-2012, 09:32
Сега се сетих, че братчеда също имаше стабилна и разнообразна колекция - от Бритни Спиърс и Бекстрийт бойс до Godsmack и Sepultura. Като малък беше изтрил касетите с приказки на сестра си, за да си записва разни хитове. 8-)

xXxAngerfisTxXx
02-28-2012, 09:34
и аз съм записвал касети от CD-та, тъпото е че като ги запишеш 2-3 пъти и звука става толкова зле, че направо.. :D а кой от вас има работещ грамофон ? 8):lol:

ShtrudeL
02-28-2012, 10:51
30лв? О.о бля
но пък си заслужава.

ShtrudeL
02-28-2012, 11:12
лол
а сега като се сетя, помня как мрънках като ного малка да ми вземат касетофон. Тоооолкова му се радвах. Имаше и три лампички, които светят и мигат, когато свири. И се записвах как пея и казвам стихотворения омг хаха
И до днес си го пазя. <3

Concussion
02-28-2012, 12:09
С касетките е друг звука - много натурално се чува, абе по-истинско е. И до днес баща ми признава само дековете, има два и често озвучава вкъщи 8-) Горките ни съседи.

БожиятАгнец
02-28-2012, 12:21
имаме много видеокасети, но за жалост развалих видеото... имаме и DVD с безброй дискове ама няма кой да ги гледа вече :lol: пък и на кой му трябват вече дори CD-та като има интернет ? ако ми трябва музика дърпам от нета, качвам на тела, си връзвам телефона към усилватела в хола и слушам :D филми в интернет бол, тия носители вече са мъртви

В темата за аудиокасети написа за всичко друго, но не и за тях. Браво.

eilhar
02-28-2012, 13:18
имаме много видеокасети, но за жалост развалих видеото... имаме и DVD с безброй дискове ама няма кой да ги гледа вече :lol: пък и на кой му трябват вече дори CD-та като има интернет ? ако ми трябва музика дърпам от нета, качвам на тела, си връзвам телефона към усилватела в хола и слушам :D филми в интернет бол, тия носители вече са мъртви

аха, няма л ида ни кажеш нещо за АУДИОкасетките?
и темата е за това, дали сме ползвали касетки, дали имаме няква колекция.. то е ясно, че са мъртви носители, Captain Obvious.

PainMonopoly
02-28-2012, 13:37
Не мога да ви разбера хората дето се възбуждате от стари неща. Касетата не ти казва коя песен и на кой изпълнител звучи. Превключването на тракове отнема векове. Звука е продънен. Аз лично се зарадвах когато излязоха от употреба.

NightGuardian
02-28-2012, 14:04
и аз съм съгласен с PainMonopoly.

Ако имате като мен касети и място къде да ги пуснете - го направете!
Ще забележите колко е гадно и колко недостатъци има.

Иначе да и аз много се радвах на walkman , но по моето време стана много по вървежно да си с discman :D


Сега ми дай IPod и не ме търси. :D Тоя IPod е просто уникално нещо. :D Всеки ценител на музиката трябва да го има , ако има възможност :D

БожиятАгнец
02-28-2012, 14:20
Ама чакайте малко.Имам си касетофон от над десет години и не се е развалил.. На компютъра за три-четири години му гръмна процесора.
И накрая какво стана?
Слушах си музичка на касетофона.
Не знам какво ги обожествявате модерните работи и защо марките и най-новото са ви фетиш.
"Олд бът голд" е далеч по-добре от просто някаква мейнстрийм марка, която може да предложи само нещо лъскаво и заменимо, което след 2 месеца вече е 'старо'.
Всъщност...Ебала съм ги всичките техники, еднакъв кур са.
И все пак касетофона и касетките са далеч по-истински от компютъра.
Леко съм пропуснала времето, когато касетки са се намирали трудно и си е било цяло приключение и истинско усещане и мини празник да си пуснеш любимата група, но можеше все още да е така, сега е прекалено лесно. Мързелива работа.
Ебаси...

BadAss
02-28-2012, 14:40
аз пък мога да ви кажа че касетофона в хола вади кристален звук с уникално качество.. явно баща ми като го е купувал е знаел кво търси :д

NaOH
02-28-2012, 14:41
На касетофона можеш ли да пуснеш 96KHz 24 битови флакчета?
Не.

Отдавна ѝ мина модата на аналоговата технология.

NightGuardian
02-28-2012, 14:43
аз пък мога да ви кажа че касетофона в хола вади кристален звук с уникално качество.. явно баща ми като го е купувал е знаел кво търси :д

добро чуване , не е кристален звук.
Просто сега това което има , няма място за сравнение с това което е имало.

DarkTemplar
02-28-2012, 16:09
Абе тва да се сравняват аналогов и цифров запис е безумно. Ясно, че на касетките им е минало времето, а и бяха много по-уязвими (размагнетизиране, намачкване, скъсване на лентата) от CD/DVD. Обаче са нещо, с което съм израснал и към което съм привързан. И не само аз, няколко поколения. Самата им форма беше много по-приятна и компактна от тази на CD-тата, побираха се във всеки джоб и си беше готино да ги имаш. Walkman-ите също. ;) Това си беше по времето когато "нЕмаше ни джиесеми, ни Интернет", нито айподи, айфони, флашки и всякакви други хайтек чудесии. Въпросът беше кво помните от старото, а не колко по- е сегашното. ;)

PainMonopoly
02-28-2012, 17:41
Ама чакайте малко.Имам си касетофон от над десет години и не се е развалил.. На компютъра за три-четири години му гръмна процесора.
И накрая какво стана?
Слушах си музичка на касетофона.
Не знам какво ги обожествявате модерните работи и защо марките и най-новото са ви фетиш.
"Олд бът голд" е далеч по-добре от просто някаква мейнстрийм марка, която може да предложи само нещо лъскаво и заменимо, което след 2 месеца вече е 'старо'.
Всъщност...Ебала съм ги всичките техники, еднакъв кур са.
И все пак касетофона и касетките са далеч по-истински от компютъра.
Леко съм пропуснала времето, когато касетки са се намирали трудно и си е било цяло приключение и истинско усещане и мини празник да си пуснеш любимата група, но можеше все още да е така, сега е прекалено лесно. Мързелива работа.
Ебаси...

Обожествяваме модерната техника, защото прави животът ни по-лесен и не виждам какво удоволствие може да намираш в това да ти е по-труден? За да слушаш нечия друга дискография да трябва да се ровиш в шкафа, вместо да прецъкаш от една папка на друга на айпода?

И какво значи, че "касетите и касетофоните са по-истински" от компютъра? Компютъра не-истински ли е?

dayman
05-16-2012, 09:54
Здравейте така и така темата е аудиокасети ще се възползвам да кажа една истина за аудиокасетите, знам че повечето не ги харесват. Аналога си е аналог няма урязване на детайлите в звука няма загуби на динамика и честотна динамика имам касети който бащами е записвал преди 40 години на касетни декове от марките Накамичи, Онкио... записите са си все едно са правени днес и всичко се съхранява в кашони.. а не по етажерките в хола както повечето правят... както и да е ще ви споделя един факт писан от една мацка.. Едно е да записваш касетата на КАСЕТОФОН, друго е да я записваш на КАСЕТЕН ДЕК ! Ето ви един факт писан на скоро от една мацка приятно четене. а тия 16- бита, 24 бита си е точно урязване на детайли примерно ехото на барабана при диска се води 0 (нула) и него чуваш ест..

"CASSETTES"

"За всички вас които не знаете,след ривайвъла на винила през последните няколко години,касетите се завръщат с гръм и трясък.Някои от водещите индипендънт лейбъли вече добавиха касетни рилиси към каталога си.Топлият саунд на лентата дава отговор ,който си задаваха доста експерти в последните години -На къде отиваме с мp 3 формата? Моят отговор е :Връщане назад ,за добро..Лентата и винила са недостожими като цвят и дълбочина на звука.Разбира се не може да върнем времето назад.Не искам да кажа нищо лошо за I pod-овете и колко от полза са за повечето от нас в съвременният и забързан живот. За всички аудиофили бих препоръчала да разгледате доста от появилите се втора ръка магазини за аудио техника,където могат да закупят на приемлива цена,грамофон магнетофон,касетофон или лоукмен."

RedArmy
05-16-2012, 19:53
Ахахахаха, убеден съм, че никой от целия форум, да не говорим за кофата, не е чувал висок клас касетни декове, но се изля цял куп "компетентни" мнения. Повечето от тях са на завистливи и адски глухи хора, които като си чистят ушите явно им засяда доста памук там и забравят да го извадят. Това, че преди 15 години сте чули няколко продрънкани касетки на гаражни групи, записвани в мазето на някой квартален "DJ", на китайската си уредба от Технополис, и не ви е харесало, не значи че касетите и аналоговият звук е виновен. Всеки един триглав дек от по-висок клас с директно задвижване, като например този (http://www.youtube.com/watch?v=B1aRVdboKoU) ще накаже много, ама много сериозно всякакви CD-та и DVD-та. Жалко, че никога няма да можете да чуете подобно нещо, най-малкото, защото не искате да погледнете по-далеч от носа си (повечето). Без подходящите колони не можете да направите добре разликата между двете технологии, а след като повечето слушате на комп. колонки за 9.90 от Метро, за какво да говорим повече.


На касетофона можеш ли да пуснеш 96KHz 24 битови флакчета?
Не.

Отдавна ѝ мина модата на аналоговата технология.
Ето го първия "компетентен". Приятелю, музиката по принцип е аналогова, а не цифрова. За да се запише на диск трябва да се направи аналогово-цифрово преобразуване, тоест тонът "ла" примерно да изглежда приблизително така "0101101010110". Дотук добре, обаче ако при преобразуването не се правеха "закръгляния" на числата и не се правеха грешки. Обаче се правят. Затова това, което е записано на диска е доста по-различно от това, което е изсвирено в студиото. 96-те килохерца и 24-те бита са доста нескопосан опит да се замажат дефектите, които са се получили още при цифровизирането на музиката. Само за информация - една добра хромдиоксидна касета, като например TDK SA-X притежава такава динамика и реалистичност, че за да се постигне със CD подобен звук, ще трябва семплираща честота в МЕГА, а не килохерци, което е невъзможно за получаване. Остава някой да каже, че и на ролковите магнетофони (ако някой знае какво е това) и на грамофоните им е минала модата. Да, минала е, в очите на обикновения потребител. За тези, които искат да слушат качествен звук те са единственият избор. Е, ако слушате Тъ-пак и некви други подобни негри, можете да се кефите и на звука от телевизора. И без това повечето от тук въобще не знаят какво е качествен звук :lol:
В низходящ ред, най-качествените източници на звук са:
-грамофон
-ролков магнетофон
-касетен дек
...
...
...
CD-то е някъде тук, а FLAC-а не се класира :lol:


Не мога да ви разбера хората дето се възбуждате от стари неща. Касетата не ти казва коя песен и на кой изпълнител звучи. Превключването на тракове отнема векове. Звука е продънен. Аз лично се зарадвах когато излязоха от употреба.
Напротив, имало е декове и грамофони, които разпознават паузите между песните и ти ги номерират и можеш да си ги избираш с бутони. Единствено заглавията не ги пише и няма как да стане. Но не е в това въпроса, а в съвременното разбиране за музика и за живот. Сега сме свикнали да дадем "download" от някой сайт и след 2 секунди песента да е вече при нас. Докато да си купиш касета или плоча е било малко събитие, радост за душата. Сега всичко е щрак и готово. Това е доста тъпо и оформя лоши черти в характера, но не ми се обяснява.

Две клипчета за размисъл и обърнете внимание на "продънения звук", както ПейнМонополи се изрази, хаха:
http://www.youtube.com/watch?v=t1Dnf9LgW9s
http://www.youtube.com/watch?v=37pLkQQjQwQ
Това е техника, до която никога няма да се докоснете, затова ще си останете едни форумни плювачи. Сега ще си пусна една плоча на същия грамофон и ще се кефя на изпърдяния звук. Кво да правя, глух съм си, не мога да понасям звука на CD-тата 8-)

dayman
05-17-2012, 12:05
Много добре казано, извинявам се допуснах малко правописни грешки, но съм нов съфорумец и до като свикна с опциите :)
колегата (Redarmy) много правилно и точно обясни и отговори на въпросите около аналоговия звук и техника. За повечето които си мислят че всичко е умряло вече и е морално остаряло са в голяма грешка, непрекъснато по аудио изложения по света където съм ходил вкл. и България се рекламират и се показват грамофони, касетни и ролкови декове, радвам се че съм притежател на класиката Ревокс А77 и ламповия красавец Г36 на ревокс и Тийк X2000 невероятни машини особено тийка на хромдиоксидна лента с DBX достига честотна лента 20 херца 44килохерца с динамика 100децибела нещо което е непосилно за горката МП3-ка и компактдиска все пак сме хора който искаме да чуем как реката гали камъчето а не яко Басссс и да се кефим на нещо което мислят голямата част че е адски модерно, не искам да обидя никой, фактите говорят от самосебеси :) знам че всички сте кадърни добре е просто да опитате, да отидите на някое аудио изложение примерно или в някой магазин за аудиотехника втора употреба да се уверите!

RedArmy
05-17-2012, 21:41
ламповия красавец Г36 на ревокс
Това ми беше мечтата преди време, но 300-400лв ми идват доста. Без да съм го слушал ми изглежда като образец за качествен магнетофон. А77 съм го слушал и е нещо невероятно, но предполагам че G36 ще го размаже. Все пак е лампов.


До голяма степен сте прави за аналоговото аудио, но забравяте, че съвременната музика поначало се синтезира цифрово - всички инструменти днес са електронни, така че всъщност няма какво да се губи от качеството.
Иначе аз имам известно количество качествена музика на касетки, обаче предполагам, че ремъците на дека ми са дали фира много отдавна и не знам как да си ги прехвърля качествено.
Прав си за всичко. Но все пак дори да си пуснеш някое техно или поп пак звучи по-добре когато е записано на аналогов носител.

Xtzy
08-27-2012, 21:10
Ех спомени, спомени, едно време се скътавахме със сестра ми (тя е по-голяма) в спалнята на родителите ми да записваме от радио Вива мисля че се казваше през 93-та 94-та беше голямо шоу сега младите не знаят какво е да дебнеш кога да го пуснеш и кога да спреш да запсиваш :D

nirvana13
08-27-2012, 21:15
оо бях пълна с такива но са останали при баща ми
а пък преди в стаята ми имаше някакъв модерен касетофон и грамофон в 1

gnkalev
05-18-2017, 09:37
zdraveite pisha vi povod zashtoto vidqh 4e ste pisali v foruma che imate audio kaseti Ако имате аудио касети и не ги ползвате и сте решили да се отървате от тях моля подарете ми ги аз съм колекционер