PDA

View Full Version : За или против обсъждането на секса?



Difteen16
02-28-2012, 11:08
Забелязах една тема в която се повдигна въпроса за или против обсъждането на секса преди да се пристъпи към самият секс? Искам да подчертая, че става на въпрос за двойка в която и двамата партньора са девствени!Искам да се поинтересувам защо всички са против това да се обсъди и да се реши предварително?Аз смятам, че е доста стресиращо за едно момиче което може и да не очаква това (но може и да е предполагало) да се пристъпи внезапно ...Коментирайте и се обосновавайте, било то с примери или факти.Аз съм твърдо ЗА обсъждането, ако и двете половинки са девствени!

granger
02-28-2012, 11:12
За мен е по-добре преди да пристъпим към нещо да поговорим, в смисъл такъв , да си изяснят нещата, готови ли са, не са ли... Знаят ли за какво иде реч и така нататък. Хубаво е нещата да се случват спонтанно , но преди това трябва да има диалог , а и не само преди това. Всичко във една връзка трябва да се обсъжда.

Concussion
02-28-2012, 11:16
Абе, много е индивидуално, зависи от обстоятелствата, хората и т. н., но според мен такъв разговор може само да скапе кефа, изненадата и като цяло преживяването. По принцип съм по по-импулсивните неща, трябва да си идват нещата отвътре, но пак казвам, индивидуално е, разговорът може да бъде полезен. Ако говоря за себе си, мен би ме отблъснал.

DisappointedDreamer
02-28-2012, 12:17
Абе, много е индивидуално, зависи от обстоятелствата, хората и т. н., но според мен такъв разговор може само да скапе кефа, изненадата и като цяло преживяването. По принцип съм по по-импулсивните неща, трябва да си идват нещата отвътре, но пак казвам, индивидуално е, разговорът може да бъде полезен. Ако говоря за себе си, мен би ме отблъснал.

И аз съм така. Наистина е индивидуално - ако дадената двойка не е спонтанна, такъв разговор наистина ще бъде нужен.

Ако са двойка от определен период от време, може би наистина ще седнат и ще поговорят, и това наистина би било добре за тях - да си изяснят някои неща, да се почувстват по-сигурни.

Но ако иначе се познават от скоро, или от скоро са почнали да изпитват нещо към другия, и двамата девствени и изведнъж да седнат да обсъждат еди кво си, е мен би било ме отблъснало.

Пак казвам, зависи от човека. Аз импулисвна и спонтанна, и такъв разговор имах само веднъж с приятеля ми, бях сигурна че искам да е с него, и нямаше проблеми.

anonymous708973
02-28-2012, 12:30
Я ми кажи какво разбираш под обсъждане...
Щото ако съм девствена и някой седне да ме пита "Ама ти самозадоволяваш ли се... как ти е най-приятно... ама кога е добре да го направим според теб", най-много да избягам с писъци. Подобен разговор би ме накарал да се почувствам неудобно, което е последното нещо, необходимо на девствено момиче. Затова двама девствени в едно легло не е никак добра идея.

Difteen16
02-28-2012, 12:56
Я ми кажи какво разбираш под обсъждане...
Щото ако съм девствена и някой седне да ме пита "Ама ти самозадоволяваш ли се... как ти е най-приятно... ама кога е добре да го направим според теб", най-много да избягам с писъци. Подобен разговор би ме накарал да се почувствам неудобно, което е последното нещо, необходимо на девствено момиче. Затова двама девствени в едно легло не е никак добра идея.
Говоря за секс , не за самозадоволяване.И явно си ме разбрала погрешно.
Имам в предвид една двойка да обсъди това преди да се случи.Ето пример:Двойка на по 15-16 години ходят да кажем 5 месеца и момчето смята, че са достатъчно близки .. съответно може и момичето да предприеме някакво подсказване или нещо такова(тук трябва да вметна, че съм много съгласен, че е строго индивидуално) и Представи си как момичето което би изпищяло и избягало ако заговори затова изведнъж се озовава с момчето насаме било то случайно или не, и се натискат / целуват и т.н. .Той започне да я съблича и тя се паникьосва което може да доведе до момента в който една паника или притеснение би довело до невъзможност за самият секс, докато ако те двамата са го обсъдили просто тя и той ще знаят поне от части какво ще се случи, ще са имали поне една нощ или ден да обмислят всичко и ще са може би малко по-спокойни.
Да, някои хора не биха го приели така но това може да е както правилно така и грешно.Не твърдя, че това е факт а просто мнение.

marilyn
02-28-2012, 13:25
Ами аз съм за обсъждането и не само когато и двамата са девствени, а във всички случаи. Моят първи път си беше с опитно момче, също така беше и добре обсъден и конкретно планиран. И така ми беше по-добре. :)

anonymous708973
02-28-2012, 13:56
Говоря за секс , не за самозадоволяване.И явно си ме разбрала погрешно.
Имам в предвид една двойка да обсъди това преди да се случи.Ето пример:Двойка на по 15-16 години ходят да кажем 5 месеца и момчето смята, че са достатъчно близки .. съответно може и момичето да предприеме някакво подсказване или нещо такова(тук трябва да вметна, че съм много съгласен, че е строго индивидуално) и Представи си как момичето което би изпищяло и избягало ако заговори затова изведнъж се озовава с момчето насаме било то случайно или не, и се натискат / целуват и т.н. .Той започне да я съблича и тя се паникьосва което може да доведе до момента в който една паника или притеснение би довело до невъзможност за самият секс, докато ако те двамата са го обсъдили просто тя и той ще знаят поне от части какво ще се случи, ще са имали поне една нощ или ден да обмислят всичко и ще са може би малко по-спокойни.
Да, някои хора не биха го приели така но това може да е както правилно така и грешно.Не твърдя, че това е факт а просто мнение.

Не, интересно ми е какво толкова ще си кажат? "Миличко, хайде да помислим кога е най-добре да го направим."
Не става въпрос до говорене, става въпрос за предразполагане, подходяща обстановка и думи. Става въпрос да се чувстват достатъчно добре физически, не довчера да ги е било срам да се целуват, а днес да правят секс.

GLaDOS
02-28-2012, 16:47
Абе дали ще се обсъжда или ще е спонтанно ,за мен няма особена разлика . Според мен ,по-важно е поне единия от двамата да има някаква сексуална култура или поне да знае елементарните неща .

Profound
02-28-2012, 17:03
Според мен една двойка може сама да разбере дали трябва да говори или не. Ако физическите им отношения стигат до любовна игра, смятам, че не е нужен какъвто и да е разговор. Това е естествено продължение на всичко останало.
И смятам, че "разговорът" не трябва да е нищо друго, освен въпросът дали си готов/а/ или не. Без "как, къде, кога", това наистина е отблъскващо и цялата му магия се губи.

barbiee96
02-28-2012, 19:05
Ако момичето е девствено не мога да си представя как може да го направи ей така .. Ако не е и има опит, да, ама все пак..
Преди моя първи път, с приятеля ми доста често сме говорили за това и не сме се уговаряли кога, къде и как, еми ме е питал дали искам, дали съм готова, такива неща. Иначе когато това стана си беше спонтанно, всмисъл един път както си се натискахме и той започна да се заиграва и проникна с пръсти, а след няколко дни той пак като проникна с пръсти само ме пита "искаш ли" и това беше..

MaLkaTa_LaDy
02-29-2012, 06:42
Ще започна малко по-отдалеч - Отдаването на някакво особено значение на първия секс е изключително глупаво, просто мноооооооого тъпо. Това понятие "готова" също е върха на простотията. Някой може ли да ми обясни какво точно значи "готова"? Това е някакво вътрешно усещане, което момичетата трябва да имат уж, което е създадено от обществото с нямам си и на идея каква цел. Момиче съм и никога не съм се замисляла дали съм "готова". Правеше ми се секс, имах си приятел, имах удобна възможност и готово, толкова. Та ако ги нямаше тези момичешки лиготии относно секса, нямаше и да има нужда да се обсъжда този невероятно важен първи път. Като по принцип се натискате с гаджетата си и се възбуждате, е логично че при възможност за секс това ще се случи. Няма нужда от обсъждане.

Glam0rous
02-29-2012, 09:00
Ще започна малко по-отдалеч - Отдаването на някакво особено значение на първия секс е изключително глупаво, просто мноооооооого тъпо. Това понятие "готова" също е върха на простотията. Някой може ли да ми обясни какво точно значи "готова"? Това е някакво вътрешно усещане, което момичетата трябва да имат уж, което е създадено от обществото с нямам си и на идея каква цел. Момиче съм и никога не съм се замисляла дали съм "готова". Правеше ми се секс, имах си приятел, имах удобна възможност и готово, толкова. Та ако ги нямаше тези момичешки лиготии относно секса, нямаше и да има нужда да се обсъжда този невероятно важен първи път. Като по принцип се натискате с гаджетата си и се възбуждате, е логично че при възможност за секс това ще се случи. Няма нужда от обсъждане.

Абсолютно съм съгласна! Какво толкова има да говорите за това, да не седнете да планирате на тефтер какво, кога и как. Какво значи да е сигурна в момчето??? Че няма да я остави ли? И какво като я остави, да не мисли, че ще се омъжи за първия си на 16?! А пък е много вероятно и тя самата да го зареже. А да е готова? Да е стиснала зъби и да се е примирила с мисълта, че ще я колят едва ли не? В денят след като сте правили за сефте секс нищо реално няма да се е променило, вие ще сте си същите, светът ще си е същият , тялото ви дори и след още няколко дни ако не сте повторили ще сте позабравили какво точно е.

LiliEvans
02-29-2012, 12:11
Това понятие "готова" също е върха на простотията. Някой може ли да ми обясни какво точно значи "готова"? Това е някакво вътрешно усещане, което момичетата трябва да имат уж, което е създадено от обществото с нямам си и на идея каква цел. Момиче съм и никога не съм се замисляла дали съм "готова". Правеше ми се секс, имах си приятел, имах удобна възможност и готово, толкова.

Ами то това е смисъла на "готова" - да искаш да правиш секс, а не да го правиш, защото Иванка от съседния клас го е правила или от опасения, че гаджето ти ще те зареже ако не спиш с него. Даже ти да не си една от тях, има и такива хора, които нямат желание и го правят поради някакви тъпи причини. А аз смятам, че секс, както и всяко друго нещо в живота, без желание не би трябвало да се прави. Хубост насила не става са казали хората. Това за мен значи да си "готова" Е, разбира се, и да си информирана относно болести, предпазни мерки и т.н., но то ако имаш желание за секс и желание да попрочетеш тук-таме ще има.

kotenceto_bonbon
02-29-2012, 13:53
Даже и да не са,какво лошо има да обсъдиш с партньора си преди първия път откакто сте заедно?
Аз лично си говоря много свободно с моя приятел, например по какъв начин иска да му доставя удоволствие,къде иска да го правим,френска нещо а-у.. друг е въпроса,че той е глупак : )

ccdesigns
02-29-2012, 13:54
Не съм чел коментарите, но е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се говори за секса преди самия секс! :)

psychopath
02-29-2012, 15:12
Девствени - за
Недевствени - за/против... зависи от хората.

fenkaaa
02-29-2012, 19:13
Разбира се,че ако са девствени трябва да го обсъдят!

xoxi
02-29-2012, 19:16
При положение, че и двамата са девствени, задължително е да говорят, преди да скочат в леглото. Да са подготвени малко или много. Страшна ще е ситуацията, в която и двамата не знаят какво да правят, какво става, защо става, кога ще свърши, така ли трябва...

rock_that_body
02-29-2012, 19:48
От психологична гледна точка обсъждането и говоренето решава всички проблеми.. и аз стоя на 100% зад твърдението (:

Difteen16
03-01-2012, 13:47
Много интересно.Доста хора твърдят, че са против и се уповават на това, че обсъждането убива цялата романтика и тръпка.Какво мислите за това?

anonymous708973
03-01-2012, 16:28
Наистина не смятам, че има нужда. Ако всеки е информиран достатъчно, нещата просто ще се случат.

Boriisow
03-01-2012, 16:30
За мен е все тая .. И без друго съм перверзник и правя такива нещица .. ;дд .. Все ми е тая пред хората или обстоятелствата .. Постоянно дрънкам за секс ...

DragonLady
03-01-2012, 18:42
За мен е по-добре преди да пристъпим към нещо да поговорим, в смисъл такъв , да си изяснят нещата, готови ли са, не са ли... Знаят ли за какво иде реч и така нататък. Хубаво е нещата да се случват спонтанно , но преди това трябва да има диалог , а и не само преди това. Всичко във една връзка трябва да се обсъжда.

+1
десет буквиииииии

Rebirthing
03-04-2012, 03:40
Не само преди първия път, но и по принцип трябва да се говори за това ! Мен винаги са ме интересували сексуалните желания/фантазии/навици на човека, още преди да си легна с него. Непланираният секс е страхотен, но все пак трябва да си запознат/а с предпочитанията на партньора :) !

anonymous708973
03-04-2012, 17:25
Чакайте сега. Ако говорим за сексуални желания и фантазии - обсъждането е от изключително важно значение.
Но ако става дума за обсъждане на техническите детайли преди първия секс - място и време, например, убива всякакво желание.