PDA

View Full Version : Искам да уча право, но



distance
02-28-2012, 11:54
не знам в кой университет. Къде има най-малък наплив от студенти за право?

paradosou
02-28-2012, 18:15
В СУ биха те подготвили най-добре. :)

nan4eva
02-28-2012, 18:43
РУСЕе ще те подготвят добре и велико търново за русе имаш шанс

DrunkLad
02-29-2012, 19:00
Сигурен съм не на 100 но 80% ,че в ЮЗУ ще те приемат...и аз мисля да уча право,ако не стане нищо ще пробвам в юзу

bloodyF
03-01-2012, 07:29
в ЮЗУ влизаш от раз, ВТУ и частните като БСУ според мен са по-малко търсени..
най-големият наплив си е към СУ, УНСС, НБУ (макар и частен)

distance
03-01-2012, 08:00
Izvinete, che pisha na latinica, v momenta nqmam vazmojnost za kirilica.
A zashto v Ugozapadniq nepremenno shte me priemat? Kak e nivoto na obuchenie, shte me podgotvqt li dobre?Da ne e neshto ot roda na "pernishki universitet" i t.n. :D

distance
03-01-2012, 13:31
А, и да питам. Нали като кандидатстваш, се вземат оценките по БЕЛ и История. Към тези оценки прибавят ли се тези от ЗИП-овете?

DrunkLad
03-01-2012, 15:58
Абе нивото е добро обаче сега сичко от блг иска да ходи в големия град :д :д :д

therichbitch
03-01-2012, 16:01
Няма смисъл да пишеш някаква хубава специалност в трета глуха само и само, за да те приемат. Извинявай, но е малоумно това. Като искаш право, си сядаш на задника, научаваш темите по история и влизаш. И за Бога не ходи в НБУ да учиш право...

anonymous708973
03-01-2012, 16:01
Начи, хем искаш да учиш право, хем да минеш между капките. Няма как да стане.

granger
03-01-2012, 16:40
Само не и НБУ, като изключим СУ и УНСС ,които са за в момента най-доброто, Ангел Кънчев в Русе е добър.

bloodyF
03-01-2012, 18:48
Абе нивото е добро обаче сега сичко от блг иска да ходи в големия град :д :д :д

и нормално (ти от тук ли си между другото?)
в юзу има преподаватели от су и ун, просто хората не им се учи и влизат лесно и плащат и излизат без знания..тва е причината, поради която всички здраво мислещи ходят в София

toad
03-01-2012, 19:06
При правото е СУ и всички останали . Защо реши точно право ? Не е особено вървежно в днешно време , бъди по-в крак с времето - учи езици и компютърни специалности .

Edit : колкото до лесното влизане , мой приятел влезна преди години в Русе с 3-ки от изпитите и успех от дипломата , който не беше отличен ;)

granger
03-01-2012, 19:11
Вярно е , има пренасищане на прависти ,много малко се реализират от последните випуски! Просто прекалено малко работа за прекалено много хора.

DrunkLad
03-01-2012, 20:03
bloodyF от тук съм :)

ledenakrasota
03-01-2012, 20:30
Не трябва да подхождаш по този начин. Всеки може да се справи с ученето. Просто сядаш и го правиш. Всеки иска висше и пише всичко, защото е важно да влезеш, ако не си решил точно каква специалност искаш. :)

bloodyF
03-02-2012, 06:16
bloodyF от тук съм :)


квартал?
аз съм в освобождение :д
и къде учиш? :oops:


a toad те лъже, правото си е вървежно, ако го завършиш в ''престижен'' за бг университет, юзу не е от тях, ама за благоевград ще имаш работа след това

DrunkLad
03-02-2012, 07:25
Еленово :Д

toad
03-02-2012, 11:45
a toad те лъже, правото си е вървежно, ако го завършиш в ''престижен'' за бг университет, юзу не е от тях, ама за благоевград ще имаш работа след това

Толкова сте сладки , като се правите , че разбирате от всичко , а сте само на 15-16 :)

DrunkLad
03-02-2012, 14:26
Ама ако не съм ти набор ?

bloodyF
03-02-2012, 22:44
Толкова сте сладки , като се правите , че разбирате от всичко , а сте само на 15-16 :)

каза големият батко, който разбира от всичко
точно правото и икономиката винаги ще имат приложение, защото парите и законите въртят света в общи линии
и не си проветрявам устата, ами съм говорила с хора, упражняващи тези професии и казвали ми от техен личен опит,..

Cold_Tearsss
03-02-2012, 23:34
Блодче, има една максима и тя е "като не знаеш мълчи", или в случая не "пиши".

Прависта за да има този успех знаеш ли, че трябва да е 3 пъти повече от останалите за да успее, излишно е да споменавам и че са необходими контакти? Ти смяташ ли, че можеш да се справиш с конкуренцията? При наплив от огромен брой студенти, колкото едно градче, ще можеш ли?

toad е свръх наясно с цялата материя е най-добре да го послушате!

BTW

http://www.dnes.bg/obrazovanie/2011/08/12/32-hil-bezrabotni-visshisti-bol-iuristi-malko-injeneri.126311,20

distance
03-03-2012, 06:04
От гледна точка на недостига на кадри, това може да се промени с времето. А и се съмнявам, тези завършили инженерни специалности или филология, да кажем, да могат да си намерят доходоносни професии. То и заради това липсват желаещи.

slicky
03-03-2012, 06:20
Toad е много прав тука. Прависти завършват много, прекалено много хора го учат и без връзки е почти невъзможно. За икономиката-да,винаги ще има банки и винаги ще се откриват нови клонове. Но нови съдилища и позиции има много рядко. И правото означава автоматично оставане тука, защото е невъзможно да го прилагаш другаде.

bloodyF
03-03-2012, 09:31
добре де, ако учиш ''езици'' кво ще работиш после?
учител по английски?!
и специално за правото, ако учиш бакалавър тук и магистър навън (ама да го учиш като човек, не по дискотеките) шансовете да успееш са големи...
ясно е че ако учиш медицина или нещо от сорта шансовете ти ще скочат значително (за реализиране), ама не става въпрос за това

и все пак авторката иска да си учи право и да влезе и да излезе лесно, не я разубеждавайте и пр.

toad
03-03-2012, 12:11
Миличка , не искам да бъда груб , но не си компетентна по темата ,а в такъв случай , както каза и cold , е по-добре човек да си мълчи . Това с учителят по английски няма да го коментирам , отново се изказваш неподготвена ,а за правото е смешно да даваш съвети изобщо, щом дори не знаеш , че няма бакалавърска степен там . Сега усети ли се , че с подочуване нещо по кафетата или от приятели на родителите ти не става ?

granger
03-03-2012, 13:04
Правистите излизат магистри директно! Да си кажа скромното мнение. От няколко години насам го има това пренасищане на кадри. Има пре много прависти , а малко работа. Познавам хора,които са го завършили преди 3 години, с отличие, но работят като секретарки или се занимават с нещо далеч от тази специалност. Ако искате да учите право - не в България. Ако си мислите ,че можете да успеете тук ,трябва да сте извънредно добри и способни, да не говорим,че дори и да сте толкова добри, ви трябват връзки,и то стабилни връзки!

kiberrboy
03-03-2012, 14:06
А при туризма как стоят нещата :)

Cold_Tearsss
03-03-2012, 20:27
По моите наблюдения не е много добре, но кой както се оправи.

distance
03-04-2012, 07:16
Сега се сетих за една подробност - като си пишеш темата по БЕЛ, разрешено ли е използването на цитати? Също и когато полагаш ДЗИ, откъде се вземат цитати?

ledenakrasota
03-04-2012, 08:16
Сега се сетих за една подробност - като си пишеш темата по БЕЛ, разрешено ли е използването на цитати? Също и когато полагаш ДЗИ, откъде се вземат цитати?

Каквото ти трябва, си го има под зададената тема като извадка от текста или цитат. :) Хубаво е да знаеш наизуст някои цитати. Не е толкова трудно да ги запомниш, защото така или иначе ги дъвчеш от 5-ти клас. :-D

Ares
03-05-2012, 14:24
Сигурни ли сте, че положението с правото е толкова трагично ? Завършилите в СУ също ли имат толкова нищожен шанс за реализация ? Аз съм се ориентирал натам, но щом хора с преки наблюдения казват, че има чак такова пренасищане, наистина се замислям дали не съм се ориентирал в грешна посока. Няма как да съм 100% сигурен, но наистина вярвам, че притежавам качества да стана много добър юрист. Ако обаче не получа никакво поле за изява, просто няма смисъл. Все пак, нито съм богат, нито имам връзки. Въоръжен съм единствено с огромното желание да уча, да се обогатявам и да доказвам себе си. А по-интересна и динамична работа от тази на прависта трудно мога да си представя... И не знам, сега наближават изпити и наистина се колебая. Дали не е по-добре да запиша "Международни отношения" + някаква магистратура (която може и да изкарам в чужбина) ?

Cold_Tearsss
03-05-2012, 15:45
От СУ имаш най-голям шанс да се реализираш след като завършиш, но трябва да си един от първите. ;) Ако имаш пари или пък контакти няма значение къде ще учиш. :)

slicky
03-06-2012, 17:09
От СУ имаш най-голям шанс да се реализираш след като завършиш, но трябва да си един от първите. ;) Ако имаш пари или пък контакти няма значение къде ще учиш. :) Най-точният пост.