PDA

View Full Version : Отностно Бета блокери



ivanoff20V
02-28-2012, 12:11
дравейте
Регистрирах се с цел да попитам за тези медикаменти
Като заначало нямам никакви проблеми отностно кръвно налягане и тем подобни.
Темата я пускам с цел,някой по здравно-образован от мен да ми помогне.
Занимавам се доста сериозно с дартс-предполагам я знаете всички играта.
Там е работата,че при доста хора като застанат да хвърлят има страшно много треперене,не само на ръцете и на цялото тяло.Ако можех да си измеря пулса сигурно минава 120.Нещо нереално е,а само с алкохол нестава.
Та искам да попитам със-без лекарска рецепта ли се взимат,и както при мен като нямам никакви проблеми със сърцето дали ще е здравословно.
Благодаря

Brian Griffin
02-28-2012, 12:48
Не вземай бетаблокер, освен ако:
- имаш ПЕРМАНЕНТНО ускорен пулс
- получаваш сърцебиене (тахикардия)
- получаваш екстрасистули (прескачания)
бетаблокери се вземат само ако лекар ти ги е предписал, вземал съм и резултата е бил в последствие, забаввен пулс за около седмица (40 удара на минута), после се изчистих и бях ОК, но ако вземаш бета блокери на здраво сърце можеш да си докараш AV блок, прекъсва се връзката между предсърдията и сърцето и сърцето почва да бие с пулса на камерите завинаги (40 удара/ мин.), което е недостатъчно и се поставя пейсмейкър завинаги.
НЕ ВЗЕМАЙ БЕТАБЛОКЕРИ АКО НЯМАШ СЪРДЕЧНО - СЪДОВ ПРОБЛЕМ И ЛЕКАР НЕ ТИ ГИ Е ПРЕДПИСАЛ!!!

besso
02-28-2012, 14:01
Ти нормален ли си да се тъпчеш с такива сериозни лекарства заради една игра на дартс?! Я се събуди!

kalpazanka
03-02-2012, 07:29
На това му казват допинг!

Ако направиш брадикардия от това чудо и отключиш ритъмно нарушение, може да си заминеш, без да разбереш- ей така от простотия!