PDA

View Full Version : Как да накарам хамстера ми да свикне у дома?



Anonimcheto
02-28-2012, 19:23
Първо искам да кажа , че не съм сигурна за раздела на темата затова се извинявам и се надявам да бъде преместена . Така , днес си купих хамстерче (Додо) . Всичко си има , поилка , трици , обширен аквариум .. Но ето проблема - Додо е голямо шубе . Ясно , че 1ви ден трябва да съм търпелива и да не очаквам чудеса - но той не ми дава дори да го докосна .. Нахапа ме ужасно ! Как да го накарам да се почувства като у дома си ?


Moderated by miloto_girl_4e

nIkEnCeTy_bE
02-28-2012, 19:31
Е, чакай да свикне малко де.

Gavazova
02-29-2012, 13:31
Родителите ми са ветеринарни лекари и се надявам да съм ти полезна! :) Значи съвсем нормално е да е уплашено, абсолютно всяко едно животно е така, просто трябва да изчакаш няколко дена да се успокои да свикне с мястото на което живее сега, да разбере, че няма да го нараниш.. нищо друго не можеш да направиш освен да си търпелива.. и това какви удобства има няма никакво значение, естествено да си има водичка и храничка и може би нещо с което да си играе, но това по напред.. Първо го остави да свикне :)

Anonimcheto
02-29-2012, 13:56
Благодаря за вниманието наистина ! Днес му е втори ден и опита да го извадя вообще беше безуспешен . :/ Нахапа ме здраво и цвъркайки се прибра в малката си къщичка .. Какво да правяя .. Нямам търпение .. Докога ще е така ?

Gavazova
02-29-2012, 15:48
Ами един съвет ще ти дам.. не го пипай ;д остави го да си щъка и не го пипай, защото то си мисли че ще го нараниш. Също така недей да му даваш много храна, в никакъв случай не трябва да има храна на воля покрай него, спри да му налиташ и бавно, лека по лека му подавай ти хранта като ти говоря за зеленчуци и такива неща предполагам са ти обяснили в магазина! отначало му давай много малко храна, така ще ти се подчини по лесно и по бързо, ще разбере че само ти можеш да му я дадеш и че ако не си ти ще умре от глад. И също да ти кажа, че хамстерите попринцип са такива, малко агресивни, не за като зайчетата да ги вадиш да ги мачкаш и да си играеш с тях, хамстерите си стоят в аквариумчетата и от там им се радваш... :)

Anonimcheto
03-02-2012, 15:35
5ти ден мъки . Изпробвах това с храната , но дори не идва да подуши . Не съм сигурна дали дори излиза от къщичката си . Разпра ръката на мама . Имала съм доста хамстери , но това е нещо което никога не съм срещала и съм напълно безпомощна . Незнам какво да сторя . .

miminka992
03-08-2012, 16:12
Е, как ти е хамстера вече? Свикна ли..?? :)

xoxi
03-08-2012, 16:51
Стига сте го пипали. Това може би го стресира още повече.
Оставете го, не се навъртайте все около него и не се опитвайте да го хващате поне още 2-3 дни.

На мен първото ми куче беше така. Беше се свило на терасата зад масата и въобще не се показваше. Всички му се изредихме да го викаме и да се опитваме да го извадим, но напразно. Още повече се свиваше.
Накрая го оставихме и няколко часа въобще не го закачахме. След това то само си излезе и дойде при нас да търси храна.

Anonimcheto
03-09-2012, 10:41
От 3ти не съм го пипала само му слагах малко храна и пълнех поилката , сега се опитах да го извадя , първо отворих , то се събуди , стана , аз бавно доближих ръката си и то ме ухапа и пак зацвърка и се прибра . ЗАБОГА ;(

`мuмс`
03-09-2012, 12:17
Колко е голям хамстера ? Защото ако е вече възрастен е нормално - ще си е свикнал с една обстановка.

kalpazanka
03-09-2012, 12:24
Дай му възможност да те помирише. Моят хамстер също ми перфорира билетчето при първия опит да му се порадвам.

Anonimcheto
03-09-2012, 13:08
Ми дребосъче е , бебе бих казала . И е много пухкаво .. ;( Боже колко много искам да си го пипам .. Досега го наблюдавах , спеше си .

Hayashi
03-09-2012, 15:00
Хамстери не съм гледала, но от много години гледам папагали.
Е най-новата ми папагалка също не ми дава да я пипна, а я имам от седмица. Като цяло не всяко животно му харесва да го пипат. И обикновено на повечето им трябва поне месец - два, за да се адаптират, така че бъди търпелива!

WPotter
03-11-2012, 11:29
Остави го още малко намира.Започни да си подаваш ръката в аквариума (без да го пипаш),за да те подуши. Скоро ще ти дава да го галиш и съответно да го гушкаш. Късмет!

Anonimcheto
03-12-2012, 11:26
Дано да свикне , засега резултата е нулев .

lubovvv
03-13-2012, 12:11
като пуснеш горката мишка на свобода в естествената й среда- тъмна мръсна маза с развалена храна

Anonimcheto
03-13-2012, 13:07
Моля??????

Achoo
03-14-2012, 05:53
Хамстерите са безкрайно тъпи, на външен вид и генетично уродливи същества. За къв чеп ти е хамстер. Плюс това, постоянно ядат малките си. Плюс, постоянно се гризат, ако са двама. Събуждаш се например на сутринта, гледаш - ония си поотхапали крака, уши, учи изчегъркали и лежат, едвам дишат. Пффффффффффффффффф.