PDA

View Full Version : Всичко около Lucid Dreaming (Осъзнато сънуване), OBE (ИТП) и Astral Projections тук !



ub3rman
03-01-2012, 11:58
Първо вижте поста отдолу и тогава четете...
има ограничение до 10000 символа


Ден Първи

1. FAQ

1. Има ли опасност ако го правиш ? Примерно да ходиш на сън или да се зомбираш и да си изтриеш цялата памет ?

- Не е възможно. Във съня чувстваш вкус, мирис и леко потрепване, но не и болка и т.н. Не е възможно да си изтриеш мозъка или нещо подобно. Това са просто нормални сънища в които можете да правите каквото си поискате

2. Какво е ползата от това ?

- Ами ако никога до сега не сте искали да сте в едно легло със Меган Фокс, да летите свободно, да имате цяла цивилизация, да играете Angry Birds на живо, да си говорите с подсъзнанието, Dream Guid-a ви и да правите абсолютно ВСИКО вие си отговорете Освен забавлението, можете да превъзмогнете страховете си, да композирате музика, да решавате сложни задачи и да си говорите със вашия Dream Guide.

3. Какво е Dream Guide ?

- Ами това е човек, който е във съня ви и можете да си говорите с него, да му задавате въпроси и да видите какво ще ви отговори, да ви помага да взривите базата на извънземни, да правите партита с него и т.н. Той е част от подсъзнанието ви и понякога се появява във сънищата ви. Най-често това е нещо като ваш приятел в съня ви и той може да прави всякакви неща - да ви събуди, да ви пази от кошмари и т.н. Всъщност не съм срещал все още моя, но смятам, че ще е голям пич

4. Какви са хората в съня ми ?

- Ами това са случайни хора измислени от подсъзнанието ви. Те могат да мислят и да правят всички неща като в истинския живот - на мен ми се е случвало да ме мислят за луд като тичам по улицата и им викам "Аз сънувам, вие не сте истински, нека ви е !" Понякога е много интересно да си говориш с тях, да ги отвличаш, да ги удряш, да ги дрогираш, напиваш, преобличаш и т.н.

5. Значи всичко това е една виртуална конзола ?

- Ами да... Нищо не може да ви навреди там. Приемете го като единствения шанс да играете Fifa, CoD, WoW на живо.

6. Как да разбера, че сънувам ?

- Ами много лесно Всъщност във съня ви всичко е нормално за вас. Примерно две котки се псуват на македонски, а вие ги гледате и си говорите с Kratos от GoW. Там вашия мозък почива и е изключил логическата функция. Хубавото е, че има начини и те се наричат RC (Reality Checks) - проверки за реалност. Те може да са от това да четете тект, да се обърнете и да го прочетете пак. В съня текста е променлив и ако се промени написаното, значи сънувате . Опитайте да погледнете ръцете си. Имате 5 пръста, нали ? В съня ще имате 3 или пък 9 или пък 6 пръста. Ако имате 6 пръста значи вероятно сънувате . Най-добрата проверка е тази - опитайте да запушите носа си, така, че да не дишате. Ако дишате, въпреки това, значи сънувате

7. Разбрах как да разбера, че сънувам, но как да го приложа ? Нали каза, че в съня всичко е нормално ? Тогава как ще разбера, че сънувам като видя, че имам 6 пръста ?

-Ами за това ще ви науча по-късно. Нека да кажем, че това става с тренитовки, макар, че функцията на логиката е включена на много ниско ниво и ще забележите, че сънувате автоматично, но за да го правите по-често в сънищата ви, ще трябва да ви науча

8. Мисля, че съм готов да се гмурна в дълбините на "Осъзнатото сънуване". За колко време ще ме научиш ?

-Ами зависи от, човека. Ако сте с висока мотивация, най-вероятно ще се научите за 1-2 дена. Да се научите е лесно, но как ще помните сънищата си ? Ако сте имали такъв сън, най-вероятно няма да си го спомните, нали ?

9. Ще ме научиш ли да запомня сънищата си ?

Амиииии... ОК ! Това ще видиш по-надолу ! Това е най-лесната част. За нея са ви необходими само лист и химикал или телефон, компютър, таблет и т.н


2. Как да запомняме сънищата си ?

Ами това се прави вероятно най-лесно от всичко друго ! Ето как:

1. Искам днес да си повтаряте на глас и на ум, че днес ще запомните съня си ! Отидете до огледалото и си го кажете на глас, като се гледате в очите , след това започнете да пишете "Аз ще запомня съня си" колкото пъти сметнете за добре. Защо го правите ? Защото нагласата е доста важна. Аз само с нагласа се събуждам в колкото часа си искам Това става, защото подсъзнанието ви приема това като команда, която да изпълни по-късно и несъзнатело. Не си го повтаряйте прекалено много и силно. Просто оставете командата да се възприеме.

2. Лягате да спите

3. Веднага щом сте станали запишете съня си с възможно най-много детайли. Запишете го във вашия "Dream Journal". Това е дневника на сънищата ви. Напишете абсолютно всичко което си спомняте. Веднага го запишете, защото до 2 минути най-често се забравя 1/2 от съня. Затова е най-добре да го направите на компютър, таблет, телефон, дневник, тетрадка - на каквото се сетите ! Аз вече помня по 6-7 съня на ден, а съм започнал дневника само от няколко дена ! Ако имате андроид устройство, можете да свалите програмата "Dream Journal" - там можете да записвате сънищата си и да сложите парола за да не ви четат сънищата. Също така, можете да правите бекъп на датата, така, че да не се загуби

4. Прочетете го.

5. На следващия ден пак запишете съня си с още повече детайли - цветовете, вкусове, чувства (срам, страх, смях, удоволствие и т.н.). Правете това редовно ! Ако ще и цяла година - това прави сънищата ви по-ясни и придобивате способноста да запомняте сънищата си ! !!! НЕ ПРЕНЕБРЕГВАЙТЕ ТАЗИ СТЪПКА !!!


В тези 5 лесни стъпки ви научих как да запомните сънищата си ! Ще видите, че всъщност сънувате по повече от 1-2 съня всяка нощ ! Аз вече ги помня все едно са се случили наистина ! Даже това ви удължава сънищата когато сте вътре в тях .

3. Как да направим така, че да внесем тези проверки на реалноста в съня си ?

За това ще трябва да превърнем нещо в наш навик. Когато го направим наш навик, то ще се прехвърли в нашите сънища и там е възможно да го направите и съответно да осъзнаете, че сънувате. Ето какво се изисква от вас:

-Да си изберете проверка:

@Погледнете ръцете си - ако имате повече или по-малко от 5 пръста, значи сънувате

@Запушете носа си и се опитайте да дишате - моята любима

@Прочетете един текст и се обърнете - прочетете го пак. Сменило ли се е съдържанието ?

- Да правите тази проверка всеки път когато:

@Отивате до тоалетна

@Четете нещо свързано със осъзнато сънуване

@Виждате вашия Dream Sign (Знак от съня), което ще ви обясня по-късно

@Пристигате на работа/училище

@Гледате колко е часа

@Включвате компютъра

@Се събуждате (Изключително важна. Почти всичките ми осъзнати сънища се стартират от FA ( False Awakening - Фалшиво Събуждане = това е когато сънувате, че се събуждате - най-често си мислите, че е реалноста и се обръщате на другата страна и заспивате ), за което ще говоря по-късно

@Се срещате с приятел

@Започвате да се храните

@Се сетите (не е задължително, защото мозъкът ви не е на случайно действие - нищо не ви пречи да го направите )

@Измислете си ваши навици.

Тази проверка се използва и в съня, за да го стабилизира и да не загубите осъзнатост. Използвайте 2-3 проверки една след друга - за да се застраховате максимално и да видите коя работи.

!!! Важни съвети: Питайте се наум "Какво направих сега ?" и си отговаряйте на ключови места. Ако сте в сън и подсъзнателно си задатете въпроса, най-вероятно отговора ще е нелогичен. Също така се питайте и още по-често "Как се озовах тук ?", в съня си винаги се озовавате по средата. Никога не знаете как сте дошли. Отговорете си "По стълбите, по дясната улица, до магазина отсреща наляво и по стълбите нагоре" или нещо подобно. Най-опитните хора казват, че това е тайната да имат по много такива сънища. !!!

Ако не става нищо след 1-вата седмица или месец - откажете се за малко. Дайте си почивка, забравете за него и скоро пак започнете. Така се случиха нещата с мен. Казах си "Заеби, нищо не става, само лъжат хората" и скоро след 1-2 дена получих първия си сън. Първите са кратки - от 5 секунди до 50 секунди. Следващите са по 1-2 минути, 5-6, 10-20 минути и накрая към 1 час. Аз се стремя към 1 часовите. Можете да се събудите когато си искате.

3. Какво по дяволите да правим в сънищата си ?

Добре. Вече имате сън. Знаете, че сънувате, но скоро всичко почва да се замъглява. Съня изчезва. Вие се събуждате. Това звучи ли ви познато ?

Ето и моите съвети:

1. Контролирайте емоциите си. Като разберете, че сънувате, най-често си казвате "Йессссс... Мога да правя каквото си искам !" и сърцето ви почва да тупти, да се радвате и накрая се събуждате от кеф. Дишайте дълбоко, кажете си "Спокойно, спокойно" и дишайте дълбоко.

2.Ако съня ви почва да пропада - въртете се в кръг. Английската дума е "Spinning", която ще ви го каже по-точно. По този начин съня се удължава и стабилизира.

3. Как да летите ? Това е добър въпрос. За начало - изберете вашия най-сполучлив метод - махайте с ръцете си като птица - работи при 90 процента от хората. Супермен стил - давате ръцете нагоре като супермен и отскачате. ПЛУВЕН СТИЛ - правите движения като в плувен басейн. Това е едно от първите неща които ще правите в съня си - най-лесното

ДОКОСВАЙТЕ ТВЪРДИ ОБЕКТИ !!! Колкото и странно да звучи като докосвате стени, кошчета., камъни стабилизирате съня си и го правите по-ясен !!!

Как да призоваваме хора и обекта да изникнат пред нас ?

Просто си представете обекта или човека и вярвайте, че ще е там. Затворете очи леко и ги отворете. Първия път при мен стана така, че когато се събудих (Фалшиво събуждане) и си затворих очите едвам ги отворих. след като скочих през прозореца (Което всеки път когато искам да изляза от къщата си в такъв сън) след това едвам си отворих очите. Все едно бяха залепени със тиксо .

Така, това е до тук в този пост - прекалено голям ми се струва :)
Ако някой иска помощ, иска да попита въпроси, има коментари и т.н. да казва тук

ub3rman
03-01-2012, 11:59
Гайда е писан от мен за друг форум xD
Както и да е - ето какво исках да напиша най-отгоре:

Реших да направя един гайд, за да видите как да имате такива сънища Тук ще напиша всички техники, които действаха със мен... По принцип можете да ги получите от всичко, дори четенето за тях... Така си пълните мозъка с него и е по-възможно да имате в някой сън Така... Мисля да започнем със 1 точка и тя е : FAQ (Не Фак Ю, а Често Задавани Въпроси ). Пъро да ви кажа едно - всичко ще ви е много объркано в началото... Няма да знаете за какво става дума и ще ви се струва странно или нереално това което ще ви науча да правите и си има обяснение. Мога да ви предложа да гледате филма "Генезис" за да добиете представа за какво говоря... Това е нова наука на 15-20 години, но тези сънища са се случвали доста често и преди това, затова не е нещо ново Ще редактирам темата и ще добавям още и още нови неща

Ако някой има въпроси да пита !

След малко ще обясня какво е:
-Lucid Dream
-OBE
-Astral Projection :)

ZeroPoinT
03-01-2012, 17:23
Ти май наистина си попрекалил с ЛоЛ

Nqkuf
03-01-2012, 19:23
Айде който не е запознат да не спами в темата. Това са напълно реални възможности. Браво за темата, ще я следя! :)

shmatarok
03-01-2012, 20:59
Подкрепям мнението на Nqkuf и поздравления за идеята и написването на темата. :)

ub3rman
03-02-2012, 11:28
@ZeroPoint - Не играя ЛоЛ :D
Иначе опитай за 1 седмица да правиш там квото е написано в темата и виж, че е възможно :)

ZeroPoinT
03-02-2012, 17:00
да си говорите със вашия Dream Guide

Ами това е човек, който е във съня ви и можете да си говорите с него, да му задавате въпроси и да видите какво ще ви отговори, да ви помага да взривите базата на извънземни, да правите партита с него и т.н.

И това е само част от "странностите"

ub3rman
03-02-2012, 19:54
OMG, по-добре се опитай да го направиш веднъж... Тва е сън, кво се чудиш толко, секви неща се случват :D
хвани прочети една книга за тва и тогава коментирай...
То всъщност не ми пука кво мислят другите, ама щом действа , реших да го споделя

shmatarok
03-03-2012, 11:30
Има ли опасност ако го правиш ? Примерно да ходиш на сън или да се зомбираш и да си изтриеш цялата памет ?

- Не е възможно. Във съня чувстваш вкус, мирис и леко потрепване, но не и болка и т.н. Не е възможно да си изтриеш мозъка или нещо подобно. Това са просто нормални сънища в които можете да правите каквото си поискате

Това, че не може да се изпитва болка... В един от малкото сънища, в които осъзнавах, че сънувам, си позволих да се пребия много мощно 8-) Имах чувството, че направо съм си изпочупила ребрата, супер адската болка изпитах и се събудих даже, а после цял ден ме болеше на същото място. О_о Не се бях удряла реално преди това, просто от нищото ме болеше така, все едно ме бяха били :Д Защо се е получило така, че ми стана интересно?

Chacho
03-03-2012, 11:35
Може да си се врътнал в съня.

И на мен ми е интересна темата и ще се радвам да прочета още.

Nqkuf
03-03-2012, 13:53
Кажете някой филм, свързан с това? Освен Insidious

KinkiDinki
03-08-2012, 13:29
A как да контролирам съня си!? Смисъл като сънувам как да се контролирам да си гледам ръцете етс...

xoxi
03-08-2012, 17:09
Интересно е, но само аз ли мисля, че човек ако наистина успее да контролира сънищата си, това би го довело рано или късно до някаква извратена зависимост?
Не ми се вижда никак примамливо предложението, аз да решавам какво да сънувам или да правя каквото искам в сънищата си.

Иначе съм имала сънища, в които сама разбирам, че сънувам, но въпреки това, не се събуждам.
Помня един сън, в който бях в една зала и се замислих какво правя там. Спомних си някак, че си бях легнала и си казах, че това е сън. За това просто седнах в залата и чаках да се събудя. И се събудих. И да, наистина беше сън.

ub3rman
03-12-2012, 11:55
Интересно е, но само аз ли мисля, че човек ако наистина успее да контролира сънищата си, това би го довело рано или късно до някаква извратена зависимост?
Не ми се вижда никак примамливо предложението, аз да решавам какво да сънувам или да правя каквото искам в сънищата си.

Иначе съм имала сънища, в които сама разбирам, че сънувам, но въпреки това, не се събуждам.
Помня един сън, в който бях в една зала и се замислих какво правя там. Спомних си някак, че си бях легнала и си казах, че това е сън. За това просто седнах в залата и чаках да се събудя. И се събудих. И да, наистина беше сън.

Ами то всичко е възможно, но надали ще има такива психопати дето ще спят цял ден само и само да влезнат отново в такъв сън и да се пристрастят xD
Дори вече ми писна на мен и вече само 1 път на седмица имам такива сънища... Доста е яко, но писва както всичко останало... Не ми се занимава с OBE и със Astral Projection защото ми звучат налудничаво и страшно xD

Филми свързани с Lucid Dreaming:

-Matrix - Матрицата... Макар и да не е свързан пряко със Lucid Dreaming, нещата които героите в него правят съм правил много пъти до сега... Почти същото е...
-Inception - най-реалистичния, показано е точно как се чувстваш в съня, играе Леонардо ДиКаприо и още много известни актьори !
-Insidous - ужас, не съм го гледал, но не мисля да го гледам, не е въобще реалистичен и ако сте страхливи да правите Lucid Dreaming, по-добре не го гледайте xD
-Waking Life - добро филмче, но е някакво странно, иначе е анимация, но за по-възрастни... Някво философко е xD
Още доста има, но им забравих името xD

SITYSI
03-18-2012, 15:45
A как да контролирам съня си!? Смисъл като сънувам как да се контролирам да си гледам ръцете етс...

???
10 букви

Ukhtar
03-19-2012, 12:03
Ахахах. Амбициите ми да мастърна това нещо се възродиха преди около седмица. Халюцинирах малко с леко отворени очи и се обнадеждих. Снощи пък ми се случи мега отвратителния кошмар. Чудя се дали да си дам известно време почивка

kitty02
03-20-2012, 06:47
Интересна тема :)

kyon
03-20-2012, 16:37
Много интересна тема.
Определено много ще се радвам да видя моя Dream Guide. Само дано е не е трудно да се разпознае. :D
Ще следя темата.

ScarlettS
03-21-2012, 11:33
На мен за пръв път ми се случи преди две нощи. По принцип почти винаги като съм сънувала съм знаела, че е сън, обаче е било по-скоро като остатъчен спомен, че съм знаела, който чак сутринта съм осъзнавала напълно. Изразих се доста тъпо, но както и да е. В този сън за пръв път достигнах същото ниво на осъзнаване, което е и в реалността.
Просто знаеш, че си в някакъв нереален свят, в който нищо не е истинско, започваш да забелязваш нещата от сънищата, в които няма логика, правиш си/казваш каквото искаш и другото е, че поне при мен това, което си помислиш, се материализира пред теб почти веднага, затова е важно за какво мислиш.

Макар през целия сън да имаше някакви абсолютно несмислени неща в началото не ми правеше впечатление. Осъзнах, че е сън в момента, в който като натисках ключа на лампата и светлината не се променяше. По-рано през деня бях чела, че това е една така наречените 'проверки за реалност' и така осъзнах, че е сън.
Четох и че слушането на "binaural beats" (не знам как точно е превода) също стимулира съзнателни сънища, но това не знам доколко е вярно.
Според мен това, което най-много помага е действително да правиш reality checks, въпреки че звучи доста тъпо, когато така или иначе знаеш, че си в реалността. Целта е да ти остане като навик и да се сещаш да ги правиш и в сънищата.

shmatarok
03-21-2012, 17:11
Да се похваля, днес и аз се осъзнах в съня си - погледнах се във витрината на един магазин (беше огледална) и първият път имах отражение, погледнах се пак - нямах отражение. :lol: Не знам как се самонакарах да го направя, ама ми стана много гот 8-) Веднага ми стана ясно, че сънувам и имах време да се пораздвижа насам-натам, преди от радост да се събудя. -.-""
Много съм горда от напредъка си 8-)

Glamour92
03-21-2012, 17:58
Интригуваща тема.
Обикновено си помня всички сънища,тъй като са ярки и шантави,но и реалистични,което ме затруднява да осъзная,че не са действителни.
Няколко пъти все пак ми се е случвало-например при някой особено жесток кошмар нещо ми просветва,успокоявам се и се сещам,че в реалността събитията просто няма как да се подредят по толкова демоничен начин...
Веднъж пък дори ми се случи да контролирам сън.
Добре се получи.

А все се питам-всичко това все пак не пречи ли по някакъв начин на почивката?
Все пак осъзнаването и контрола на сънища пак са си вид мисловна дейност..?
Също-понякога сънищата се опитват да изтикат напред от подсъзнанието към съзнанието някакъв неосъзнат или потиснат страх/желание-контролирайки ги,не се ли лишаваме от възможността да научим нещо толкова важно за самите нас?

Бтв,а този Дрийм Гайд какво представлява и откъде се е взел?

ColdColdNight
03-23-2012, 07:27
Чувала съм, че в повечето случаи с Lucid Dreaming се вкарваш в някакъв кошмар, тялото ти се "парализира" и на практика не поемаш пълен контрол, а го губиш изцяло. Расни гадости се случват около теб и не можеш да направиш нищо. Пък и без това си сънувам достатъчно забавни кретении и после ги помня всичките...

den4o7
03-23-2012, 19:07
Чувала съм, че в повечето случаи с Lucid Dreaming се вкарваш в някакъв кошмар, тялото ти се "парализира" и на практика не поемаш пълен контрол, а го губиш изцяло. Расни гадости се случват около теб и не можеш да направиш нищо. Пък и без това си сънувам достатъчно забавни кретении и после ги помня всичките...

Sleep paralysys :D

Gerry905
03-24-2012, 08:20
Сънна парализа е това :D

ScarlettS
03-25-2012, 13:43
А все се питам-всичко това все пак не пречи ли по някакъв начин на почивката?
Все пак осъзнаването и контрола на сънища пак са си вид мисловна дейност..?
Също-понякога сънищата се опитват да изтикат напред от подсъзнанието към съзнанието някакъв неосъзнат или потиснат страх/желание-контролирайки ги,не се ли лишаваме от възможността да научим нещо толкова важно за самите нас?

Бтв,а този Дрийм Гайд какво представлява и откъде се е взел?

При мен не пречи на почивката. Предполагам, че ако си внушиш, че ще попречи, може в крайна сметка да се почувстваш изморена след съня, но иначе - не.

На втория въпрос - няма нужда да се тревожиш, че ще пропуснеш нещо кой знае колко значимо. Да достигнеш нивото на пълно осъзнаване в съня е достатъчно трудно и е малко вероятно да успяваш всеки път. Така че със сигурност ще си имаш и обикновени сънища, в които да осъзнаеш каквото искаш, но мисля, че това можеш да го направиш в будно състояние.

За така наречения Дрийм Гайд отново не мисля, че е нещо, което съществува по принцип при всеки. Ако прочетеш за него, внушиш си и повярваш, че има такова нещо - да, може да го видиш. Не се е взел отникъде иначе, ти си го създала и ще представлява това, което ти решиш. При мен лично няма такъв и не виждам особен смисъл.

den4o7
03-25-2012, 19:37
При мен не пречи на почивката. Предполагам, че ако си внушиш, че ще попречи, може в крайна сметка да се почувстваш изморена след съня, но иначе - не.

На втория въпрос - няма нужда да се тревожиш, че ще пропуснеш нещо кой знае колко значимо. Да достигнеш нивото на пълно осъзнаване в съня е достатъчно трудно и е малко вероятно да успяваш всеки път. Така че със сигурност ще си имаш и обикновени сънища, в които да осъзнаеш каквото искаш, но мисля, че това можеш да го направиш в будно състояние.

За така наречения Дрийм Гайд отново не мисля, че е нещо, което съществува по принцип при всеки. Ако прочетеш за него, внушиш си и повярваш, че има такова нещо - да, може да го видиш. Не се е взел отникъде иначе, ти си го създала и ще представлява това, което ти решиш. При мен лично няма такъв и не виждам особен смисъл.

Сподели как го правиш и пробвала ли си OBE?

kyon
03-26-2012, 16:40
На 3тия ден ми се получи осъзнаването на това, че сънувам. За съжаление точно, когато го осъзнах се събудих.
Станах и веднага си записах всичко.. Оказа се, че доста знаци е имало по време на съня, но аз осъзнах чак на 7-8мия знак.

-meGusta-
03-26-2012, 17:37
Това ми се струва доста интересно,но и някак нереално.Значи можеш да влезеш в съня си и да правиш каквото поискаш.
На мен ми се е случвало следното,но не знам дали е това,за което става въпрос:
Сънувам нещо и осъзнавам,че е сън..и правя разни неща,но като се събудя,като се сетя за съня и си казвам"Защо не съм направила нещо друго,какво ли щеше да стане?"
Все едно всичко,което съм правила е било написано и е станало...или пък съм можела да го контролирам,но действията,които съм извършила в реалния живот ако ми се беше случило бих ги напрвила.
Пример,че много объркано стана:

в съня сънувам,че има мечка (примерно :D ) и побягвам.Като се събудя се чудя"защо не съм останала,какво ли щеше да стане" ..това че съм избягала може би се дължи на това,че и в реалността така бих направила ли?

-meGusta-
03-26-2012, 17:50
Стана ми доста интересно и се поразрових в интернет http://www.beinsadouno.com/%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b8?record=49 - обясних си много неща
включително и това отговори на въпроса ми-
В сънищата вие действате по начин, който е подобен на този в будния ви живот. Ако обаче знаете, че сънувате, вие можете да направите така, че да преживеете най-красивите си фантазии, примерно да летите, преодолявайки гравитацията и пътувайки до всяка точка на сънната вселена, преоткривайки себе си. В осъзнат сън вие можете да преживеете всичко, което можете да си представите, точно както в холодека от Стар Трек.

ScarlettS
03-26-2012, 19:22
Сподели как го правиш и пробвала ли си OBE?

Ами то не е нещо, което особено много ми се получава, най-вече защото напоследък се занимавам с много неща, а си мисля, че трябва да си напълно спокоен, за да стане. Едва ли аз съм човекът с най-адекватен отговор, но мисля че основното е да правиш reality checks.
Специално в съня, който описах в предишното си мнение, стана така: седях си, мислейки си, че съм в реалността и изведнъж осъзнах, че около мен е тъмно, реших да светна лампата, но натиснах ключа няколко пъти и нищо не се промени - изведнъж се сетих как преди няколко часа четох в интернет, че това е един от знаците, че сънуваш и просто момента на осъзнаването беше нещо наистина много странно. Никога не ми се е случвало такова нещо. Та знаех, че съм в съня и просто си седях в коридора ( в съня) и се чудех на всичко около мен. Опитвах се да не мисля за разни други неща, за да не се визуализират и после реших, че ще е най-добре да се събудя и в първия момент не можех и леко се стреснах. Но после пак се сетих какво бях чела за събуждането и стана. Та като се събудих бяха минали минути при положение че сънят ми беше мнооого по-дълъг, което веднага ми напомни на Генезис :D
Честно казано тези дни не ми се занимава много да правя тези проверки за реалността и не ми се получават и съзнателните сънища, което също ме кара да мисля, че това най-много помага.


На 3тия ден ми се получи осъзнаването на това, че сънувам. За съжаление точно, когато го осъзнах се събудих.
Станах и веднага си записах всичко.. Оказа се, че доста знаци е имало по време на съня, но аз осъзнах чак на 7-8мия знак.

И аз незнайно защо в началото игнорирах очевидни знаци, че нещо не е както трябва :D и също като станах записах всичко, в случай, че после забравя. Разликата е, че аз успях да задържа съня и след като осъзнах, че сънувам, но пък леко се уплаших и учудих колко е нереално всичко и реших, че ще е най-добре да се събудя, което всъщност не беше много рационално решение, но просто бях изумена от съня си и съзнателно реших, че така е най-добре. :D
Другия път със сигурност ще остана повече.

Това, което описа -meGusta-, и при мен е така по принцип с обикновените сънища - уж си мисля после, че съм знаела през цялото време, че е сън, но нито съм го контролирала, нито съм го осъзнавала до степента на истинския съзнателен сън. Отново го обясних по тъп начин, просто не е лесно да се опише. :D

BrainlessROCKBABY
03-27-2012, 17:14
да си говорите със вашия Dream Guide

Ами това е човек, който е във съня ви и можете да си говорите с него, да му задавате въпроси и да видите какво ще ви отговори, да ви помага да взривите базата на извънземни, да правите партита с него и т.н.

И това е само част от "странностите"
сус бе, тва си е напълно реално

Veka33
03-31-2012, 02:55
На мен ми се еслучвало следното - да сънувам с отворени очи. Беше невъобразимо страшно. Около леглото ми имаше хора, много, с ужасни лица, просто не искам да си ги представям отново, а аз не можех да помръдна. Те ми говореха, it was terryfying

ashmodean
03-31-2012, 18:27
Вече има български онлайн вариант за записване на сънища. Можете да организирате, анализирате, рисувате и споделяте сънищата си там. www.dreams-share.com/bg/


Поздрави :)

den4o7
03-31-2012, 21:06
Вече има български онлайн вариант за записване на сънища. Можете да организирате, анализирате, рисувате и споделяте сънищата си там. www.dreams-share.com/bg/


Поздрави :)

СУПЕР! Много добър скрипт :)

ScarlettS
03-31-2012, 21:20
На мен ми се еслучвало следното - да сънувам с отворени очи. Беше невъобразимо страшно. Около леглото ми имаше хора, много, с ужасни лица, просто не искам да си ги представям отново, а аз не можех да помръдна. Те ми говореха, it was terryfying

Това е сънна парализа, не съзнателен сън. :)

crzy
04-01-2012, 11:51
Не мога да намеря опцията за рисуване на съня...

ashmodean
04-01-2012, 15:34
Не мога да намеря опцията за рисуване на съня...

Ако искаш само демо: www.dreams-share.com/bg/welcome/presentation (най-долу)
Ако искаш към самия сън да е: като добавяш съня, до полето за качване на изображение пише "Създай изображение"

Поздрави :)

crzy
04-02-2012, 11:21
^ мерси :)

betunka
04-19-2012, 11:18
яя ми обяснете малко по-подробно, как се получават тези осъзнати сънища, защото за 1 път чувам за такова нещо и ми стана много интересно :D смисъл какво точно трябва да направя за да ги получа, има ли изобщо някаква техника или просто ще си стане от само себе си стига да повярвам? :D

crzy
04-19-2012, 17:14
Щом вече знаеш за това, може и само да се появи. Иначе има много техники за да осъзнаеш съня си, потърси малко в тази тема...

Nara
04-23-2012, 12:20
Още тази вечер ще пробвам и от утре започвам да си записвам сънищата. Браво за темата!

fizzyg
04-23-2012, 18:00
Много интересна тема ! Браво :) Само не мога да разбера,всичко това може да се случи в обикновен сън илиии,когато сме като сумнамбули?(не знам дали така се пише :Д)

И искам да питам на кой му се е случвало,докато сънува да се спъне и в леглото да ритне ? :ДД много често ми се случва..Сънувах,че падам от терасата на 8мия етаж ( от блока на баба ) и уживях :? Или пък ,някой ми дава бонбони в съня,посягам да ги взимам-събуждам се с протегната напред ръка..
Мноого са ми интересни такива неща ..попринцип харесвам странни психо неща :Д

Dagichka
04-23-2012, 18:57
пробвах веднага след като прочетох темата.. ;д първата вечер имах бая мотивация, спазвах стъпките, легнах си и тамън да осъзная, че вече съм в съня се стреснах някак си, разтреперала съм се цялата и се събудих :/ на другата вечер не стана.. и до сега не мога да го докарам

Nara
04-24-2012, 11:50
пробвах веднага след като прочетох темата.. ;д първата вечер имах бая мотивация, спазвах стъпките, легнах си и тамън да осъзная, че вече съм в съня се стреснах някак си, разтреперала съм се цялата и се събудих :/ на другата вечер не стана.. и до сега не мога да го докарам

Егати мотивацията честно ;D
На мен нищо не ми се получи на първата вечер, сънувах и то много, но дори не бях близо до осъзнаване. Както и да е, ще продължавам да опитвам. Четох, че в първите няколко пъти е нормално да се стреснеш или да се развълнуваш повечко и да се събудиш, просто трябва време, за да свикне човек.

Nara
04-24-2012, 11:54
Много интересна тема ! Браво :) Само не мога да разбера,всичко това може да се случи в обикновен сън илиии,когато сме като сумнамбули?(не знам дали така се пише :Д)

И искам да питам на кой му се е случвало,докато сънува да се спъне и в леглото да ритне ? :ДД много често ми се случва..

Не разбрах особено въпроса ти, но това да риташ и да си движиш ръцете опредлено не е сомнамбулизъм. Сомнамбулите стават от леглото, вършат някакви дейности, които не изискват кой знае какви усилия и после пак си лягат и на другата сутрин нищо не си спомнят.
Това че си ритала примерно е просто резултат от това, че си се стреснала от нещо в съня си.
А за осъзнаването - да, случва се в най-обикновен сън, не мърдаш от леглото, не мърдаш въобще всъщност, просто си наясно, че това е сън и можеш да правиш каквото си поискаш.

cAnDyYy
05-04-2012, 20:49
Преди седмица започнах,но не ми се получава.Може би не полагам достатъчно усилия. Вечер си мисля и си внушавам докато заспя,правя си знаците,ама нищо :( Изтеглих си въпросното приложение "Dream Guide" и си записвам каквото се сетя(това ми е първата работа сутрин,като се събудя). От 4,5 дни така всяка сутрин и си помня много по-добре сънищата,и са по-истински.

shmatarok
05-05-2012, 00:00
^ Споко, практика му е майката. На мен ми трябваха около два месеца, за да се осъзная насън. 8-) (не си записвах сънищата редовно :D). Скоро не ми се е случвало отново. :/
Btw, мно'о як ав!

fifinkathefreak
05-05-2012, 15:41
В нашия род астралното проектиране се предава по наследство,но мен ме е страх да я отключа,защото не вярвам да ми донесе хубави емоции.
А Дрийм Гайд съм имала веднъж.Освен,ако не бъркам понятието.Просто ми отговори на въпрос,който много ме мъчеше.Много симпатичен младеж,жалко,че не успях да го опозная. ЛОЛ

eilhar
05-05-2012, 17:50
Разяснете малко за Астралното проектиране, моля, иначе много хуба-бубава тема!

fifinkathefreak
05-05-2012, 18:08
Защитниците на астралното проектиране твърдят, че тяхното съзнание (или душа) се прехвърля в астрално тяло (или "двойник"), което се движи свободно и отделно от физическото тяло в паралелен свят, познат като астрална равнина.

Терминът "Астрална проекция" е популярен в окултната литература и се използва от автори, повлияни от теософията. Астралният свят е понятие, въведено от Елена Блаватска, която се базира на древни индийски учения . Някои окултисти различават още и ментнална проекция, проектиране в Менталния свят.
.

Астралната проекция е интересен феномен, защото ако хората, които твърдят, че имат това умение не се самозаблуждават, то това е най-силният аргумент в полза на философския спиритуализъм, голяма утеха за всеки скърбящ човек и надежда, че човешката личност е безсмъртна. Съвременното академично общество обаче все още е далеч от признаването на явлението астрална проекция като факт.

Ukhtar
05-06-2012, 06:27
Получава се, дебиш.

Важно е тялото да не мърда и да си напънеш сивото вещество да създава рандомнес. И като лягаш да си порядъчно каталясал.

hayely
05-06-2012, 09:13
Снощи преди да заспя си повтарях, че ще запомня съня си, писах си го на листче, казвах си го в очите .. ;д Легнах да спя ии не знам точно какво се случи. Значи, помня, че сънувах. Беше свързано с дрехи!!! Не знам дали съм ходила на шопинг или съм говорила за дрехи, но беше свързано с това. Това е единственото нещо което помня от съня си. После не съм сигурна дали се събудих или продължавах да спя, а само бях излязла от съня но помня, че си казах "сега ще има още един сън" ;OO обаче нямах.. ;дд таа, не ми се получи особено. Изтеглих си някакво приложение от Android - Lucid Dreaming, но не знам какво се прави :D :D ще продължавам да опитвам, дано се получи. Мисля, че до сега съм имала само един такъв сън, но не съм сигурна, може и да са повече, а просто да не помня (:

didii
08-15-2012, 05:25
Амм ... осъзнат сън значи... Изобщо да помниш съня и да знаеш, че сънуваш или, да можеш сам да си го "създаваш" така да речем?

Elli *
08-15-2012, 06:56
Мен това ми се получава от години :)
Примерно сънувам убиец, който ме гони и изведнъж разбирам, че е сън и се хвърлих върху убиеца и започнах да го целувам и той избяга :Д
Също пак един път разбрах, че един дебилен сън е сън и си представих няколко хора и си направихме купонче :Д
Ноо винаги като го правя и като праавя разни незаконни неща имам чувство за вина и си викам, ами ако не е сън :Д хаха

didii
08-15-2012, 07:40
Ако "осъзнат сън" значи сън, който си спомняш и който знаеш че е сън... значи ЦЯЛ ЖИВОТ ;д съм имала осъзнати сънища.

Elli *
08-15-2012, 07:48
Ако "осъзнат сън" значи сън, който си спомняш и който знаеш че е сън... значи ЦЯЛ ЖИВОТ ;д съм имала осъзнати сънища.
+1 точно :Д

Cloud9
08-15-2012, 15:51
Чета много по тая тема и ми се иска да пробвам. Не е точно май това,което си мислим. Вещо още по-яко е. Но не знам как се постига. В 9gag имаше много по темата, но това изобилие само ме обърка допълнително

PinkLily
08-16-2012, 11:58
Интересно е, но само аз ли мисля, че човек ако наистина успее да контролира сънищата си, това би го довело рано или късно до някаква извратена зависимост?
Не ми се вижда никак примамливо предложението, аз да решавам какво да сънувам или да правя каквото искам в сънищата си.

Иначе съм имала сънища, в които сама разбирам, че сънувам, но въпреки това, не се събуждам.
Помня един сън, в който бях в една зала и се замислих какво правя там. Спомних си някак, че си бях легнала и си казах, че това е сън. За това просто седнах в залата и чаках да се събудя. И се събудих. И да, наистина беше сън.

horacio
08-16-2012, 15:39
Сега се замислих и осъзнах, че съм изпадала в нещо като lucid dreaming без да съм го целяла ... и си го правя от много време. Знам, че е сън и примерно се бия с некви, ходим на мисии и тем подобни... и си контролирам всичко и го обмислям, някакво като на филм. Даже съня ми тая нощ беше нещо подобно. Обаче не съм стигала до това да избера сама мястото и хората с които да съм. :D

dude99
08-21-2012, 19:44
Мисля , че съм имал 1-2 пъти осъзнато сънуване. Единия беше скоро. Сънувах как някви цигани ни гонеха. В самия сън почнах да мисля , като в реална ситуация и мислех какво да правя и накрая реших да скоча от някакъв мост (много висок) . Чувството беше толкова истинско докато бях във въздуха , дори корема ми се сви на топка докато сънувах и си мислех , че това е реално . Та това беше , просто чувството беше невероятно . Та имам въпрос , някой знае ли книги за Осъзнато сънуване и ако може да ми препоръча някои :)

vleideto
04-21-2013, 20:00
Хора много е тъпо да се учите да правите Lucid Dreaming... Ако се научите да го правите много добре, после ще сте лишени да сънувате нормални (неосъзнати) сънища. Аз бих ви посъветвал вместо да чакате да се опомните в някой сън, просто да се научите да правите OBE/Astral projection (Абсолютно идентични понятия различаващи се от Lucid Dreaming по това че сами си измисляте съня, а не попадате директно в някакъв случаен). Aз лично го правя чрез ОВЕ, много е лесно и трудно можеш да объркаш съня и реалността...а и винаги започваш от "разделянето с тялото" (или един вид отваряне на портата към съня) От там нататък вече излизаш от вас и правиш каквото искаш :D

Лично според мен така ще се научите по-бързо и дори да станете най-добрите и да можете да вадите предмети от сънищата си (НЕ Е ВЪЗМОЖНО!) пак ще можете да сънувате нормални сънища както досега!

al8
03-12-2016, 14:28
Бих желал да се срещна с хора от Русе които практикуват или са имали осъзнато сънуване или им е интересна темата на разговор за среща на кафе може да пишете на е-майл sewo@abv.bg

fuel.
03-19-2016, 05:40
Поздравления за хубавата тема!Като по-малка се интересувах от осъзнатото сънуване.Извинявам се,ако нещата които споменавам са писани вече в темата.Аз ползвах един много успешен метод мисля,че ,,проверка на релаността" се наричаше и логично се състои в това през деня в будно състояние да правиш разни дребни проверки дали всичко около теб е логично и наистина си буден,а също и постоянно да си повтаряш,че ,,в момента сънуваш" докато двете неща не ти станат навик и не ти помогнат да се ,,осъзнаеш" в съня си.На мен най-често ми се е случвало да имам осъзнат сън когато съм в някакво полузаспало състояние примерно когато задремя за малко,а не искам...или пък когато се събудя през нощта и след това заспя отново-на второто заспиване много по-лесно имам осъзнат сън.В последния осъзнат сън който помня се гоних с Чарлз Менсън в нас.Тоест,когато осъзнах,че е сън и мога да си правя каквото искам го подгоних-няма такова чувство дори не напълно реално,като да гониш луд убиец с нож за плодове:DНикога не съм можела да задържа съня за по-дълго,така че се събудих преди да си ,,премерим силите",но беше забавно.
Не съм чела толкова много книги,че да препоръчам,но лично на мен тези на Вадим Зеланд ми бяха много интересни.