PDA

View Full Version : Мнение: репутация и други такива



peace94
03-01-2012, 13:04
Здравейте! Доста съм объркана в момента и искам мнение, за да реша дали да правя нещо изобщо. Харесах си едно момче (за протокола: много трудно и рядко си харесвам), но не се познаваме, не сме говорили, т.е. харесва ми засега само на външен вид :D Добавих го във facebook, прие ме. Дотук добре, но разбрах, че учи в селскостопанска гимназия, която за моя град е едно от най, да не е и най-долнопробното даскало. И сега се чудя - дали да започвам нещо, или да не се занимавам. Според вас :?

пAteNцЕ
03-01-2012, 13:22
абе попишете си по чатовете па после мисли кво ще правиш

peace94
03-01-2012, 13:48
абе попишете си по чатовете па после мисли кво ще правиш
Под да започвам нещо имам предвид и това - чат и т.н., изобщо някакъв контакт :)

Sh@d0w
03-01-2012, 13:53
И какво значение има къде учи? Не си прави изводите от подобни повърхностни неща. Опознай човека първо и тогава си направи извод дали си заслужава да имате нещо повече.

DisappointedDreamer
03-01-2012, 13:56
'Що е най-долнопробното? Много сте тесногърди.

jghgh
03-01-2012, 14:29
ти първо си попиши с него наистина, а тогава си прави изводи.
а иначе към другите - айде стига сте се правили.. какво значение имало.. има, разбира се. има, когато от емпиричен опит и набиващи се в очите наблюдения виждаш, че в техникумите и по-западналите училища голяма част от хората са неамбицирани младежи/девойки, които просто не са ги приели никъде другаде. виждаш, че контингентът ученици се държат като говеда и са с разпуснати стандарти, понеже не ги държат изкъсо; или че нямат никаква мотивация да се изучат по специалността си, камо ли нещо друго.
нормално е човек да се притеснява да не попадне на точно такъв индивид, понеже видимо такива преобладават. не че няма и хора, които са възпитани, или пък си учат, щото все пак неслучайно са влезли в подобна гимназия (или пък просто са си съвестни.)

но да, дай му шанс пък.. виж го какъв е. може пък да е възпитано, добро момче, и да намериш нещо в него. оценките и тн не винаги са водещи, въпреки че си имат тежест, това се разбира; но се срещат много приятни хора и от недотам хубави училища. голямата ми лУбов е бил в много пропаднало МГ (по негови думи) и не е имал невероятни оценки по важни за мен предмети, ама затова пък емоционално интелигентен, страшно добър и невероятен човек;
има всякакви хора. но също така и е нормално ти да се притесняваш да не попаднеш на безотговорен човек, с който идеалите ви за живота и всичко останало не съвпадат.

Chacho
03-01-2012, 14:32
Въпросът не е "дали да си губя времето", а "дали няма да ми създаде проблеми контактът с него", нали се сещате? Хубаво е да филтрираш от предпазливост по малко.

peace94
03-01-2012, 14:35
'Що е най-долнопробното? Много сте тесногърди.
Просто такава му е славата, 90% от хората там не са стока поне по моите разбирания, ти както искаш, приемай нещата :)

Glamour92
03-01-2012, 14:37
Нищо не пречи да провериш,както предложиха и останалите.

DisappointedDreamer
03-01-2012, 14:37
Много криви разбирания имаш. Наиш кво, по-добре въобще не се занимавай. Хвани си някой, който ще учи медицина или право.

ADMIRALKA14
03-01-2012, 14:45
Ти се радвай, че изобщо учи някъде..

Chacho
03-01-2012, 14:47
Ти се радвай, че изобщо учи някъде..

Още не съм ти простил за дето ма заряза и ми избегА с имането.

peace94
03-01-2012, 15:26
Много криви разбирания имаш. Наиш кво, по-добре въобще не се занимавай. Хвани си някой, който ще учи медицина или право.
Ми ок, криви да са. Ако е лошо да си търся някой възпитан и свестен с що-годе някакви амбиции... Не казвам, че всички там са зле, и не че в "елитните" няма същите лекета, просто нивото е различно :)

пAteNцЕ
03-01-2012, 16:17
значи не гледай къде учи защото понякога има доста свестни ученици които направо да им се чудиш как са попаднали в дори "най-долнопробното училище" защото всичко зависи от човека....опознай го първо па после си прави изводите

ADMIRALKA14
03-01-2012, 16:17
Още не съм ти простил за дето ма заряза и ми избегА с имането.

Ти ли, бе? Ти ли ще ми прощаваш??? Заряза ме заради някаква шафрантия, разби ми крехкото сърце, а само за имане мисли...

fenkaaa
03-01-2012, 19:03
Значи ако имаш шанс да си с някой няма да си,само защото училището му е "долнопробно".Еб*си шаврантията!

БожиятАгнец
03-01-2012, 19:37
Толкова си повърхностна...И мислиш толкова инфантилно. :(

valdesbg
03-01-2012, 21:05
Ноуп. Нека има поне Бентли и 200 лева джобни дневно и да учи в AUBG. (сарказъм)

Инак туй че си харесваш някого трудно и рядко е просто поредното извинение пред самата теб.

anonymous708973
03-02-2012, 11:36
Много се правите нещо... Естествено, че има значение къде учи. Не може аз да съм си скъсала гъза от учене в седми клас и да съм влязла в най-доброто училище в моя град, което съответства на желанията и амбициите ми, и да ходя с някого от дървообработващото място, наречено училище. Наречете ме сноб, все ми тая, но такъв човек ще е под нивото ми. Средата влияе много и тук-таме се среща някой свестен.

Познавам хора, завършили не особено престижни гимназии, които чистосърдечно си признават, че са се държали олигофренски тогава... Е, ако не ми го бяха казали, нямаше да го знам. Свестни хора. Но са станали такива след въпросното училище.

Авторке, излез с момчето, виж що за човек е и тогава решавай.

Chacho
03-02-2012, 14:16
Аз пак ще си кажа. Има шанс да е свестен, но може да се окаже навлек и после ще съжалява, че е проверила. Няма да може да се отърси 1 година от него.

peace94
03-02-2012, 14:22
Много се правите нещо... Естествено, че има значение къде учи. Не може аз да съм си скъсала гъза от учене в седми клас и да съм влязла в най-доброто училище в моя град, което съответства на желанията и амбициите ми, и да ходя с някого от дървообработващото място, наречено училище. Наречете ме сноб, все ми тая, но такъв човек ще е под нивото ми. Средата влияе много и тук-таме се среща някой свестен.

Познавам хора, завършили не особено престижни гимназии, които чистосърдечно си признават, че са се държали олигофренски тогава... Е, ако не ми го бяха казали, нямаше да го знам. Свестни хора. Но са станали такива след въпросното училище.

Авторке, излез с момчето, виж що за човек е и тогава решавай.

Благодаря ти, поне някои разбират какво имам предвид. Не става въпрос за бентли и пари омг, на 17 съм... Казвам, че просто нивото е различно. Не че се имам за нещо кой знае какво. На няколко пъти казах, че има изключения. Въпросът ми беше според вас дали да рискувам, явно не сме се разбрали нещо.

peace94
03-02-2012, 14:23
Ноуп. Нека има поне Бентли и 200 лева джобни дневно и да учи в AUBG. (сарказъм)

Инак туй че си харесваш някого трудно и рядко е просто поредното извинение пред самата теб.

Това за извинението не го схванах нещо :?
И кво Бентли, кви пари. Нито го познавам момчето, нито му знам парите. И да има пари, не ме интересува особено, аз гледам човека. Ако е някой пълен галош и ме третира като боклук, и милиони да има, ми е все тая :)

Chacho
03-02-2012, 14:31
Че не е вярно, но така си обясняваш нещата.

peace94
03-02-2012, 14:42
Ще трябва да те разочаровам, но наистина рядко си харесвам момче поне в моя град (понеже не е голям и няма особен избор)