PDA

View Full Version : Скарах се със скъпа за мен приятелка-моля ви дайте ми съвет!



fresh_girl
03-01-2012, 15:08
Ми историята е следната:Говорих със сестрата на приятелката ми и тя ми каза,че неможе да я намери(приятелката ми) и ми каза да я потърся.Аз питах една нейна съученичка и тя каза,че ще пита друга съученичка.По-късно когато се свързах с моята приятелка,цялото им училище било разбрало,че сме я търсили със сестра й.Когато и казах,че аз съм казала на тези нейни съученички тя само ми каза:"Големи приятелки сте всички бе.." и затвори.От тогава до днес си спомням как ми каза тези думи и дори без да ме изслуша затвори телефона..Опитах да и се извиня,но тя още ми се сърди.Моля Ви помогнете ми,Вие как бихте постъпили на мое място.?

Chacho
03-01-2012, 15:31
Остави я да ти се насърди.

fresh_girl
03-01-2012, 15:57
Ами ако съдя по нейният характер може да сме така с години за това искам помощ.

ADMIRALKA14
03-01-2012, 16:08
И ти се е разсърдила за това!?

qkakukla2
03-01-2012, 16:16
Ъъ, и какво те кара да я наричаш приятелка. А на сестра си сърди ли се ??

fresh_girl
03-01-2012, 16:18
И ти се е разсърдила за това!?
ами нормално е да е обидена,но и аз не съм знаела,че ще стане така.

Chacho
03-01-2012, 16:21
Не е нормално да ти е обидена, защото си се притеснявала за нея, не си й мислила лошо и най-вече - не е голям проблем.

fresh_girl
03-01-2012, 16:21
Ъъ, и какво те кара да я наричаш приятелка. А на сестра си сърди ли се ??
Ами как така какво ме кара бе,теб каквото те кара да си с приятелките си и при мен е така(Що за въпрос..)
А колкото за сестра й естествено че не,тя нищо не е направила,че да и се сърди.

fresh_girl
03-01-2012, 16:23
Не е нормално да ти е обидена, защото си се притеснявала за нея, не си й мислила лошо и най-вече - не е голям проблем.

Ами знам,ще се опитам да и го кажа..Макар,че може да стане по-зле :)

`мuмс`
03-01-2012, 16:37
Така и не разбрах защо ти се е разсърдила - защото си я търсила ?

mariqanastasova
03-01-2012, 16:39
Честно казано ти се сърди за глупости.Обясни й,че това не е нормално от нейна страна,ти да си я търсила толкова време,а тя да постъпва така и се опитай ако наистина ти е много скъпа приятелка да се сдобриш с нея...

fresh_girl
03-01-2012, 16:47
Честно казано ти се сърди за глупости.Обясни й,че това не е нормално от нейна страна,ти да си я търсила толкова време,а тя да постъпва така и се опитай ако наистина ти е много скъпа приятелка да се сдобриш с нея...
благодаря ти за съвета :)

fresh_girl
03-01-2012, 16:52
Така и не разбрах защо ти се е разсърдила - защото си я търсила ?

ами разсърди се,защото заради мен цялото училище е разбрало че аз и сестра и я търсим из целия град и питаме всички дали са я виждали.А аз я търсих защото се страхувах да не би да и се е случило нещо.

mariqanastasova
03-01-2012, 16:53
ами разсърди се,защото заради мен цялото училище е разбрало че аз и сестра и я търсим из целия град и питаме всички дали са я виждали.А аз я търсих защото се страхувах да не би да и се е случило нещо.

Т.е иска да каже ,че си я засрамила пред цялото у-ще ,така ли ?

mariqanastasova
03-01-2012, 16:53
А как ти го каза ,че ти е сърдита?

Chacho
03-01-2012, 16:58
Няма какво да й се обясняваш, правилно си постъпила, остави я сама да се усети. Или ще те уважава, или да хваща гората.

ariimeri97
03-01-2012, 19:00
олеее боже според мен ти се е разсърдила за нещо много тъпо
таа иначе извини й, се опитай да поговориш с нея, обясни й че си го направила защото си се тревожила за нея а не защото си искала да я засрамиш или нещо подобно, а ако не те послуша й дай малко време, може да иска малко свобода
пожелавам ти да се сдобрите бързо

fresh_girl
03-01-2012, 19:06
А как ти го каза ,че ти е сърдита?

ми не го е казала:не ми пише по скайп,не ми отговаря на телефона;

fresh_girl
03-01-2012, 19:10
олеее боже според мен ти се е разсърдила за нещо много тъпо
таа иначе извини й, се опитай да поговориш с нея, обясни й че си го направила защото си се тревожила за нея а не защото си искала да я засрамиш или нещо подобно, а ако не те послуша й дай малко време, може да иска малко свобода
пожелавам ти да се сдобрите бързо

благодаря ти опитах,но това не ме спира да опитвам докато не стане :)

sm_95
03-02-2012, 11:30
Няма да питам, за какво я наричаш приятелка, сигурна съм, че през повечето време се държи като такава, но да ти се разсърди за подобна глупост не показва най-добрата черта в характера и. Само ще ти обърна внимание отново на мнението на qkakukla2 и на твоето след това, защо смяташ, че няма за какво да се сърди на сестра си? В крайна сметка именно сестра и те е накарала да я потърсиш, нали? И ти си се притеснила и си направила всичко, за да я намериш - това е нормално, дори трябва да се радва, че си толкова загрижена за нея.
Помисли си малко, можеш просто да и пратиш да прочете темата, може и да разбере, че няма за какво да ти се сръди. Или просто и пиши/звънни и и кажи, че се чувстваш ужасно, че сте се скарали и искаш да ти помогне да разбереш грешката си, за да не я повтаряш, защото държиш на нея и т.н. Излей си душата и тя може да те разбере.

qkakukla2
03-02-2012, 18:14
Ами как така какво ме кара бе,теб каквото те кара да си с приятелките си и при мен е така(Що за въпрос..)
А колкото за сестра й естествено че не,тя нищо не е направила,че да и се сърди.

Имах предвид доказвала ли го е или те е търсила в моментите, когато си и необходима. А на въпроса, който ми зададе мога да ти дам хубав отговор - чувствам се щастлива в тяхна компания :)

fresh_girl
03-02-2012, 19:33
ами преди малко казах на сестра й да й каже следното:"Кажи на кака си,че няма да е зле да спре да ми се сърди за глупости,не стига че се притеснявах за нея и се опитвах да я намеря и за какво по-точно ми се сърди!?" а тя ми отговори следното:"Казах й...а тя каза,че ако наистина си и била приятелка си нямало да говориш такива глупости за нея и на цялото и даскало." аз си мисля какви глупости съм казвала:че не мога да я намеря? това глупост ли е? и все едно съм отишла и съм събрала цялото и даскало и съм казала,че не мога да я намеря...откъде бих могла да знам,че това момиче, което съм питала ще издрънка на всички?

staysave
03-04-2012, 19:37
Няма за какво да й се извиняваш, но го направи, ако е толкова твтрдоглава.Не забравяй обаче , че заради това може да си помисли, че ще и ходиш по краката. Така стана с мен - винаги праех компромиси, извинявах се без да съм виновна и "приятелките" ми ме зарязаха.