PDA

View Full Version : Трябва ми бърз отговор-не е домашна ,спокойно!!



mariqanastasova
03-01-2012, 16:46
Ще кандидатствам в Търговска гимназия ст загора със специалност Счетоводна дейност .Още малко останаха до матурите.Искам да ви попитам долу-горе знаете ли минималните оценки за влизане в тази гимназия.Моля ,който има опит да пише всичко свързано с матурите ,защото в час на класа си говорихме с класната за това и нищо не разбрах от това"1-во ,2-ро ,3 класиране ",желания и т.н.Ще съм ви благодарна да ми напишете всичко за кандидатстването.Пиша в интернет ,но ми излизат някакви форуми или сайтове на у-ща,но аз не търся това.Благодаря ви !

MaGuSs
03-01-2012, 23:08
Класирания, на мене така ми го обясниха....
След като си написала желанията си:
1во класиране: избрана си за 4то желание.Не ти харесва искаш 1во желание отиваш на 2ро класиране.
2ро класиране: избрана си за 3то желание, но ти настояваш за 1во желание и отиваш на 3то класиране.
3то класиране: я виж ти, има място в паралелката ти за 1во желание. Приета си с 1во желание. Кефиш ; )

За бал не мога да ти помогна как се образува за тази гимназия. Отиваш в гимназията и питаш...

Успех ;)

nIkEnCeTy_bE
03-02-2012, 09:46
Попринцип за Търговските и за тази паралелка би трябвало да ти е оценката по бел от изпита, 2 пъти оценката по математика (или 1 път беше май), оценката по бел от дипломата и оценката по география от дипломата. Ако държиш тази специалност и това училище, не пиши само тази специалност, винаги има още възможности. Не искам да те разубеждавам, но икономиката не е нищо толкова интересно. След време ако искаш да заминеш в Чужбина, по - добре влез езикова. В икономиките не се набляга толкова на езика.

LoupGarrou
03-02-2012, 18:49
Класирания, на мене така ми го обясниха....
След като си написала желанията си:
1во класиране: избрана си за 4то желание.Не ти харесва искаш 1во желание отиваш на 2ро класиране.
2ро класиране: избрана си за 3то желание, но ти настояваш за 1во желание и отиваш на 3то класиране.
3то класиране: я виж ти, има място в паралелката ти за 1во желание. Приета си с 1во желание. Кефиш ; )

За бал не мога да ти помогна как се образува за тази гимназия. Отиваш в гимназията и питаш...

Успех ;)

Грешно са ти обяснили ...


1-во класиране е, както казваш.
2-ро класиране можеш да си отидеш спокойно, ако си с добре подредени желания.
3-то класиране е рисковано.


Най-важното, което да знаеш е, че трябва внимателно да си подредиш желанията, за да можеш да отидеш на второ класиране. Да речем, че на първо място си писала математическа, на второ английска и на трето френска гимназия и тн. Отиваш на първо класиране и те приемат френска (нямаш нищо против да го учиш), обаче повече искаш математическа. Изведнъж обаче си решила, че не ти се учи английски, но за твое нещастие ти е второ желание и ако отидеш на второ класиране можеш да се озовеш в английски, а да не ти се ходи там и да ти е по-добре на третото ти желание (френска).

Затова си подреждаш желанията внимателно, за да можеш да ходиш на второ класиране спокойно. Приемаме, че желанията ти са перфектни и наистина са така, както ги искаш. Приемат те във френска, искаш да се качиш нагоре - записваш за второ класиране. На второ класиране ти се пази мястото в гимназията, в която си приета на първо класиране. Тоест не можеш да си загубиш мястото, ако не се изкачиш нагоре. Ако се изкачиш нагоре автоматично влизаш в гимназията на предното ти желание (или по-предното, зависи колко е паднал бала, дали се е освободило място и тн). Ако запишеш обаче трето класиране губиш мястото си, там където си приета. Тоест някой с по-нисък бал може да те измести ... (поправете ме, ако бъркам, по мое време беше така)


Понякога се случва от някое училище да се премести ученик - можеш да видиш обяви за свободно място в сайтовете на рио за областта обикновено. В такъв случай е възможно да се "вмъкнеш". При нас влезе момче с много, много нисък бал, не помня точно, но всички се възмущавахме (премести се от друг град). Едно момче от нашата гимназия се премести в английска втория срок и тн.