PDA

View Full Version : Моля ви дайте ми идеи за нестандартен час по литература



somebody15
03-01-2012, 20:11
Уча в една от най-елитните гимназии в София и директорката ни иска да присъства в час по литература. Предложи ни да направим съд по темата дали Елисавета от "Крадецът на праскови" е била права, обаче ние сме 8 клас и не мисля, че би се получило добре поради това, че не всички си имат на представа какво да правят или изобщо смятам, че ще стане пълна каша, а в крайна сметка трябва да се представим добре. Помогнете ми с някаква друга идея, която да й предложа. :)))

PLEYGIRL
03-01-2012, 21:17
Добре.... Аз съм 10 клас и уча в частна гимназия и ние също сме правили подобни неща когато бяхме 8 клас. Сега ще ти дам една идея която може и да ти хареса. Тъй като темата ви е "Крадецът на праскови" аз ти предлагам да направите сценка на финала на историята или на някой откъс.-(това сме го правили мн готино се получи) или пък ако не можете да го направите мога да ти предложа да направите игра. Всеки от класа ти да си напише на листче едно изречение със своята гледна точка относно права ли е била Елисавета след което да смачка листа и да започнете да ги хвърляте из стаята и после всеки от вас да вземе по един от смачканите листа по пода да го прочете и да се опитате да познаете кой го е казал. (това е нещото за което се сетих) Ще бъде интересно да направите някоя подобна игра ... разведряващо е. Ние сме играли на това по Английски когато имахме гости от Унгария и Словения това беше много добър начин да се запознаеш случайно с някой... :)

somebody15
03-02-2012, 09:11
Докато го четях и на мен самата ми дойдоха много идеи ... ще пиша, когато се изясни концепцията за часа. Мерсии :) :)