PDA

View Full Version : Думите...



ShtrudeL
03-01-2012, 20:33
Това:


нямам мнение по въпроса... ама не ми звучи приятно

...ме провокира да пусна такава тема.

От значение ли е за вас как ще наречете дадено нещо, или как човека до вас ще се изрази?

Най-прост пример: Дали ще е секс, любов, чукане, (ето например, няма да кажа думичката с 'е' понеже ми е противна)... или всичките думички, които се сещате, свързани с оралната любов, или каквото се сещате изобщо. Едно действие си е...едно и също, но можем да го наречем с какви ли не думички, които да го направят или възбуждащо или противно.. как мислите?

granger
03-01-2012, 20:45
За мен отделните думи си имат отделно значение. Любов , секс , чукане и така нататък са думи ,които са придружени с някакъв отделен смисъл. Няма смисъл да разяснявам какво значат за мен, за всеки човек значат нещо лично. Сега, това че някои хора ги приемат за едно и също - въпрос на гледна точка. За мен има разлика!

TheBeliever
03-01-2012, 20:46
Съгласна съм. С тази разлика, че мога да използвам всякакви изразни средства при разговори и коментари по темата в компания, но някои не бих ги използвала в интимните си моменти. Откровено просташките думи и изрази по-скоро биха ми убили настроението за секс и биха загрозили менталната ми картинка за акта.

toniiiiiiiii
03-01-2012, 20:47
За мен отделните думи си имат отделно значение. Любов , секс , чукане и така нататък са думи ,които са придружени с някакъв отделен смисъл. Няма смисъл да разяснявам какво значат за мен, за всеки човек значат нещо лично. Сега, това че някои хора ги приемат за едно и също - въпрос на гледна точка. За мен има разлика!

+1 (10 букви)

ShtrudeL
03-01-2012, 20:54
Откровено просташките думи и изрази по-скоро биха ми убили настроението за секс и биха загрозили менталната ми картинка за акта.

За това говоря. <3

Cold_Tearsss
03-01-2012, 21:13
Същото нещо, но с различни наименования.

cyclops
03-01-2012, 21:35
За мен е от огромно значение. Например и аз не харесвам думичката с "е" и ако някой ми каже, че иска да ме е** това би ме отдръпнало моментално. Също така много зависи от момента. Нямам нищо против по-грубите думи в леглото, стига да е уцелил и усетил правилния момент. Ако ми е много разнежено и романтично и ми изръси някоя по-груба дума няма да ми се хареса. Ако пък съм по-мръснишки настроена и почне да ми се лигави също. Така, че в заключение бих казала, че не само думите са от значение ами и момента, в който са изречени.

ShtrudeL
03-01-2012, 21:44
Съгласно съм. На мен като ми е разнежено и по-мръсните думички ме стряскат и демотивират :О ;х

djipsito
03-01-2012, 23:11
Съгласно съм. На мен като ми е разнежено и по-мръсните думички ме стряскат и демотивират :О ;х

При мен е обратното.
Освен момента е важен и човека.

Единствено ми става неприятно ако си говоря с някой с който не съм спала или сме имали нещо и ме пита по доста вулгарен начин дали спя с някого. Тогава ми става много тъпо, щото така го казва, все едно съм няква долна уличница, която не става за нищо.

dream1707
03-02-2012, 06:29
Не ги харесвам тия "мръсни" думички ... Направо ми убиват желанието, супер противни са ми някой от тях, особено тази с "е" :D Има една камара други мръснишки работи, които може да ми говори и с които може да ме накара да изтръпна. Плюс това всичко предпочитам да е някакси по-нежно и романтично, даже и по-буйния секс .. а да ми говори по тоя начин определено не е нито нежно, нито романтично.

MaLkaTa_LaDy
03-02-2012, 07:04
Всеки с предпочитанията си. Разбира се, всяка дума от синонимното гнездо си има определен оттенък, не е абсолютен синоним. Та така де "да те любя" звучи като нежен секс; "да те изчукам" - груб и мръснишки. Не е напълно едно и също. Тук съм малко като някоя картинка от 9gag - Дали темата беше тъпа, или аз не разбрах въпроса...

babity
03-02-2012, 10:23
Всеки израз си има нюанс, но зависи и много от контекста, в който я влагам. Понякога когато говоря за нежности, романтика и бавни изпъления просто казвам секс. Когато говоря за по - груби изпълнения го наричам шибане, праскане, чукане, ебане. И като цяло не се смущавам от подобни изрази. Защото през повечето време наистина искам да се шибам/праскам/чукам/еба. Виж, ако някой ми каже, че иска да ме люби или да прави любов с мен, ще съм много смутена и е силно вероятно да му се изсмея в лицето.

Concussion
03-02-2012, 10:48
Не ми харесват тия думи, отблъскващите... Те даже не са мръсни, грозни са. Учудвам се някое момиче като разказва как се, хъ... е**** с някой си... Явно наистина не е било нищо повече от едно "е**не", щом го наричат така, при това момичета! Противно ми е и когато някой нарича оралната любов "свирка"... Гадно е.

anonymous708973
03-02-2012, 11:41
Действието е едно и също, но обличането му в думи има огромно значение. "Чукам" ми звучи страшно готино, но "шибам" е отвратно, например. А ако ми каже "Штъ ибъ"... определено никакво действие няма да се случи. Момента, в който са изречени въпросните думи, е от ключово значение. В общия случай ми харесва изключително много да чуя колко грубо иска да ме чука, но ако съм настроена по-нежно, съвсем други думи биха ме пратили на седмото небе.



Единствено ми става неприятно ако си говоря с някой с който не съм спала или сме имали нещо и ме пита по доста вулгарен начин дали спя с някого. Тогава ми става много тъпо, щото така го казва, все едно съм няква долна уличница, която не става за нищо.

Точно. Нещо от рода на "И квоо, оправя ли те някой?". Не ми се е случвало, но ако стане, ще отвърна изключително язвително или направо ще стана и ще си тръгна.

ShtrudeL
03-02-2012, 12:51
В общия случай ми харесва изключително много да чуя колко грубо иска да ме чука, но ако съм настроена по-нежно, съвсем други думи биха ме пратили на седмото небе.

мммммммх дъм мхохо ;Р


*И аз се наслушах на супер просташки изказвания от момчета как спали с някоя, ама как го правили и то описано по супер обиден начин. Адски противно ми е.

xoxi
03-02-2012, 13:34
От значение ли е за вас как ще наречете дадено нещо, или как човека до вас ще се изрази?

Не е от значение как ще го нарече или по какъв начин ще се изрази, важното е да е казано в подходящ момент.
Ако съм настроена романтично, за повече ласки и нежности, някоя "по-мръсна" дума никак няма да е на място. И обратното. Ако съм настроена към по-животински креватни упражнения, израз като например "правим любов" също няма да ми се впише.

DarkTemplar
03-02-2012, 13:49
*И аз се наслушах на супер просташки изказвания от момчета как спали с някоя, ама как го правили и то описано по супер обиден начин. Адски противно ми е.
Най-обикновена липса на възпитание. Подобни хора просто нямат с какво друго да се похвалят, а нежния пол възприемате подобни неща едва ли не като посегателство срещу женската институция.

Concussion малко преиграваш, "свирка" изобщо не е чак толкова фрапираща дума. Виж, ако вземе да се говори за кавали, минети, дудуци, тръби, тогава е друго.

За всичко си има точно време, място и начин. И ако един мъж не отчита тези неща, може да се прецака лошо.

SpiritInBlack
03-02-2012, 14:38
Не ми харесват тия думи, отблъскващите... Те даже не са мръсни, грозни са. Учудвам се някое момиче като разказва как се, хъ... е**** с някой си... Явно наистина не е било нищо повече от едно "е**не", щом го наричат така, при това момичета! Противно ми е и когато някой нарича оралната любов "свирка"... Гадно е.


Орална любов ? Хахахаха.Свирка , минет - тва са истинските наименования.Кавал ако щещ.Ти като се влюбиш в някое момче , първи целуваш ли го или му правиш орална любов.Ххахахаха.

Oy7ofCon7roL
03-02-2012, 16:20
Е много ясно, че има разлика как ще поднесеш нещата в зависимост от ситуацията и човека

marilyn
03-02-2012, 17:43
Всичко според мен зависи от контекста. За мен "правя любов" и "правя секс" са 2 различни неща-едното си го представям с чувства и тн, а другото-без. И дори някоя по-груба дума, казана на мястото си, може да прозвучи страхотно...

barbiee96
03-02-2012, 17:58
Според мене е малко и до човек, защото например има момчета, за които е без значение дали ще кажат, че се чукат, е***, или правят секс с някоя случайна.
Иначе "правя любов" и "е** се" се възприемат като различни неща, всмисъл едното с повече доза нежност, с някой специален. Макар че в компания или нещо такова като говориш за това едва ли ще се замислиш какво да кажеш и тогава няма да има някво значение, поне според мен

djipsito
03-02-2012, 18:41
Тва "правя любов" ако го чуя или ако го изцепя без да искам, сигурно ще се спека много яко.

ShtrudeL
03-02-2012, 20:23
Всичко според мен зависи от контекста. За мен "правя любов" и "правя секс" са 2 различни неща-едното си го представям с чувства и тн, а другото-без. И дори някоя по-груба дума, казана на мястото си, може да прозвучи страхотно...

От кога в правенето на секс не се влагат чувства? Дори в едното чукане можеш да вложиш всичките си чувства. Дори може да е в пъти по-мило от правенето на... любов. Като се замисля никога не съм правила любов. И не че не искам, просто... през цялото време всичко да е баавно и разточително като в сапунен сериал някак не върви или на мен не ми е вървяло.

Wax
03-03-2012, 00:15
Най-зарибеният цитат:
"Я ама че тея като па се хванаха, и му теглиха едно ебаньеееее" :lol: :lol: