PDA

View Full Version : Teма посветена на покойният вече Дим Дуков и другите вече покойни интелектуалци



D1esel
03-01-2012, 22:13
Сигурен съм, че всички знаят кой е той. Накратко, роден е и е израстнал в София. Поради проблеми в училище(предполагам, че не е бил слаб ученик, а най-вероятно е бил тормозен от съученици) е сменил 6 училища. Живял е в Австралия и се завръща през 1989г. Там е бил женен, но се е развел. Започва бизнес. Основава първата анти-спин фондация в България, която поради липса на спонсори преустановява дейноста си. Преди повече от 10 години е бит и му се спуква далака. Кой и защо го е бил - не се знае. Но от тогава започват здравословните му проблеми. Замонашава се и се завръща в обществения си живот няколко години по-късно. Открива хотел. Но за съжаление поради здравословните проблеми, които има от повече от 10 години, и поради проблемите, които възникват от това почина.

Пуснах тема за него, защото той най-вероятно е починал, защото му е бил спукан далака, а далак не се пука сам. Заповат проблемите му със здравето именно тогава след боя. Дали е бил бит поради това, че може би се е замесил с мутрите през онези години, които не знам човек, който да не познава някой, който е бит от тях, или пък е бил бит от комплексари, поради това, че не криеше, че е различен - няма как да знаем, защото и той не е казвал. Но е сигурно едно - той едва ли щеше да има тези здравословни проблеми и съответно едва ли щеше сега да е мъртъв, ако не е бил нанесения му побой.

Дим Дуков беше наистина много интелигентен човек. Винаги, когато съм гледал интервюта с него съм бил съгласен с повечето неща, които е казвал. Аз имах щастието да разговарям с него, не много отдавна, малко преди Никулден, в централните хали. Чакахме на опашка пред един от щандовете и той ме заговори. И друг път съм го срещал в Халите и в района около Халите, срещал съм го и на централния пазар и съм го виждал да говори изключително любезно със случайни хора по улиците. Това качество не го умеем повечето хора, а хората, които са запазили това от едно време, днес наричаме луди. Имаше много силно излъчване, когато раговарях с него. Разговорът ни беше кратък, разменихме няколко реплики, но ми направи впечатление на много интелигентен, добър и възпитан човек - нещо изключително НЕсрещано по тези географски ширини. Ако беше често срещано явление това, да срещаме хора като него по улиците, сега Дуков щеше да е жив.

Той не успя да оцелее в този зверилник наречен България, защото беше интелигентен и възпитан, защото беше добър човек. Затова Ви моля ВАС кофаджийте, повечето от които сте според мен много свестни хора, едни от малкото свестни в тази държава - нека се подкрепяме като сме свестни, подкрепяйте и помагайте винаги, когато можете на другите свестни хора! Защото наглеците и подлеците успяват, защото са нахални, но и защото се подкрепят помежду си. Затова като отиде човек в някоя институция, хората през две стаи се наричат "како, лельо и стринко" и разбира се по цял ден са в обедна почивка, дори и когато не отиваш в определеното за почивка време те приемат с красъци- защото са връзкари и просто не стават за тази работа, защото нямат нужната квалификация. И съответно се изнервят от това и те. Не е лесно да си прост, а да трябва да работиш с документи все пак, налЕ?

Ние сме тези, които ще имаме деца в тази страна - нека се погрижим за себе си и за децата си да живеят в един по-добър свят! Нека имаме интелекта, възпитанието и добротата на хората като него и тези артисти и интелектуалци - Велко Кънев, Васа Ганчева (която също беше омаскарена и с влошено здраве, заради една група наглеци), Иван Славков (който също беше обвинявам в корупция, при условие, че най-вероятно беше натопен) и още много, много хора! Хора умират заради зверския живот в България - да! И то най-вече интелектуалци, които са честни! А честните хора страдат, когато биват обвинени неправомерно. Докато наглеците не страдат дори и когато са виновни! (Чудя се как не умря някоя чалга певица, а все свестни хора???? Не е хубаво да се говори така, но наистина е така.)

ЗАТОВА НЕКА СЕ ПОДКРЕПЯМЕ! Нека бъдем добри, толерантни, да се опитаме да сме спокойни, да бъдем доброжелателни към всичким любезни, възпитани! Нека се образоваме, нека подържаме общата си култура! "Бедни може да бъдем, но не и духом" - както казваше Васа Ганчева! И най-вече - да си помагаме! Да помагаме на свестните и да се изолираме от простаците и наглеците!

Човек за човека е всичко! Затова, помагайте на хората, които смятате, че заслужават с любов към живота!

Светла им памет на Дим и на всичките интелектуалци, които починаха през изминалата и тази година. Без тях, колкото и да не ви се вярва, животът на всички ни вече ще е по-труден.

shadow4e
03-01-2012, 22:18
Дим Дуков беше наистина много внимателен човек, да водиш разговор с него беше удоволствие. Работих с него закратко в една организация и ми останаха хубави спомени от него. Да почива в мир.

D1esel
03-01-2012, 22:21
Дим Дуков беше наистина много внимателен човек, да водиш разговор с него беше удоволствие. Работих с него закратко в една организация и ми останаха хубави спомени от него. Да почива в мир.

Aз от един разговор с него направо се влюбих в него, а представям си ти, която си имала възможност и да го познаваш лично. КАжи ми честно, колко са хора като него, които познаваш? При мен лично са 0. Не защото средата ми е от прости автоджамбази, а защото такива хора са кът в България, а скоро и по света ще е така. Освен ако не си помагаме взаимно всички, които си мислим поне, че сме по-добри човеци от другите.

ZeroPoinT
03-03-2012, 18:02
Ей, стига толкоз! Когато умре една мутра (Багата) - "О, неее!!!! ; когато умре един пецкащ се отзад - "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"; но когато умре един виден актьор, дал много на България (Ачо) - "А, така ли бе" -_________________-

D1esel
03-03-2012, 18:35
Ей, стига толкоз! Когато умре една мутра (Багата) - "О, неее!!!! ; когато умре един пецкащ се отзад - "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"; но когато умре един виден актьор, дал много на България (Ачо) - "А, така ли бе" -_________________-

Личи си, че не си прочел всичко, което съм написал. Прочети го и тогава пак коментирай :D

ZeroPoinT
03-03-2012, 18:37
Прочетох го, сега прочети пак моето :Д

D1esel
03-03-2012, 18:39
Прочетох го, сега прочети пак моето :Д

Споменал съм Велко Кънев. :) Ачо не, но не е умишлено пропуснат. Него също го причислявам към културните дейци, които починаха.