PDA

View Full Version : Криви ззъби



val_123
03-02-2012, 06:21
Знам, че има такава тема, но не намерих нищо там. За всеки случай: Проблемът ми е, че имам три криви зъба. 2-та не се виждат толкова, но единия е наистина крив. Ходих на зъболекар и взехме скоби, но те само ми убиваха, вечер не можех да заспя с тях. Носих ги около 2 месеца редовно, но не изтрах повече и спрях да ги слагам вечер. Мама веднага започна да ми вика и аз й казах, че ми убиват. На следващият ден отидохме при зъболекаря и му казахме, а той ми каза, че нищо им няма и пак ми ги сложи. И винаги, когато ходих при него казваше, че са се изместили. Аз обаче така и не виждах как и кога за 2 мвсеца може да стане това. И спрях да ги нося. Пък и в училище даже учителите ми се подиграваха. Моля, кажете ми, ако мога да си оправя зъбите някак. Мама каза, че иначе ще ме заведе да го извадят онзи зъб. А аз като и казах, че онзи зъболекар не струва, тя ми се развика.

nIkEnCeTy_bE
03-02-2012, 09:52
Зъболекаря си знае работата. Да, може да ти убиват в началото, ама са минали едва 2 месеца. Ако искаш да се оправиш ще ги носиш. А и какво ти пука, че ти се подиграват учителите и другите. Да не е приятно, но след време, когато ги махнеш и видиш ефекта, ще си много щастлива. Аз носих 2 години шини като малка, подиграваха ми се, но аз си четох страхотно, говорех нормално, не ми пукаше, а когато трябваше да ми ги махат - дори не исках. Но имаше някакъв резултата.

П.П - Познавам едно момиче, което носеше дълги години скоби, и сега преди няколко месеца си ги махна. Такава усмивка не бях виждала. :)

`мuмс`
03-02-2012, 11:51
Ако толкова не можеш да изтраеш с шини предлагам ти брекети. Няма да можеш да ги сваляш и ще ти се оправят зъбите. Когато бях във 2-3 клас и на мен ми сложиха шини, но по същата причина (убиваха ми) не ги носех. Миналата година ми сложиха брекети и за 1 година зъбите ми бяха идеални. Наистина след затягане на брекетите е много гадна болка - зъбите са като изтръпнали и е много трудно да дъвчеш каквото и да е, но заради крайния ефект си заслужава. Сега съм с шина, за да не ми се разместят отново, но след брекетите въобще не ми прави впечатление ;)

ariimeri97
03-02-2012, 17:07
една моя приятелка по подобни причини само вечер си слагаше апаратчето и отвреме навреме ходеше да й го затягат предлагам ти да пробваш и този вариант

`мuмс`
03-02-2012, 18:55
една моя приятелка по подобни причини само вечер си слагаше апаратчето и отвреме навреме ходеше да й го затягат предлагам ти да пробваш и този вариант

Имам позната, която си носи шините от само вечер. Сложи си ги първи клас - сега е девети ; ))

amnessia
03-03-2012, 12:38
Отиди на друг ортодонт да ти разгледа проблема . Радвай се че носиш скоби .. аз нося едно друго много странно желязо на горната челюст , което стой посредата на устата . Първите 3 седмици бяха кошмарни.. всичко каквото ядох ми заставаше отгоре на него ама свикнах и сега в понеделник ще ми го свалят и ще ми слагат брекети. Ето го апарата http://prikachi.com/images/867/4475867L.jpg

ch0c0late44
03-03-2012, 19:30
^ прилича на шина,само че без предната част 8-)

Иначе аз съм носила шини около 3-4 години,зъбите ми не бяха в чак толкова трагично състояние но бякой бяха по-големи като израстнаха,а аз тогава и нямах много място и нямаше място къде да се разположат и няколко се изкривиха много гадно :/ Та след тея 3-4 години с шини,които до колкото помня носих почти цял ден и спях с тях,едвам ги траех - резултат има,макар и сега да не съм с 'перфектната' усмивка ама е сравнително по-добре...Аз лично не си се харесвам много ама всички казват че са си перфектни зъбките...А те че се подиграваха в началото-то нормално :д ама после свикват,и с начина който говориш и всичко..;д А и по това време и на доста други хора около мен им се наложи да носят шини и така...
Така че трай бабо за хубост.За два месеца едва ли ще има някакъв резултат,иска се постоянство,доста постоянство.Моята ортодонтка беше много строга и следеше всеки пък напредъка и то си личеше и колко съм ги носела..

Успех (:

amnessia
03-03-2012, 19:37
Даже и прилича на шина.. чисто желязо :D Абе трябва да изтраем , заради резултата :/

FuCKkK13
03-03-2012, 20:04
1во не трябва да те убиват.. може би взимането на захапката ти не е било правилно... да не би да си имала нещо по зъбите и после като си си измила зъбите и си сложила вече готовите скоби да не е паснало.. не знам.. предполагам е нещо такова.. защо не се консултираш с др. зъболекар ? не всеки които е такъв си разбира наистина от работата за съжаление... 2ро може леко да те убиват,но то не е и убиване ами съвсем леко стягане,което на 3-4тия ден или след седмица трябва да се оправи,а ти казваш,че си ги носила 2 месеца.. другото което е.. за да ти мръднат зъбките трябва да пристягаш скобите на всеки месец - даде ли ти такова за стягане или той ти ги стяга ?! .. един съвет - носи ги ! не се притеснявай от подигравки и т.н. .. после ти ще имаш хубава усмивка.. просто се консултирай с др. зъболекар и ако се наложи да се вземат други скоби или брекити и така.. а колкото до поведението на учителите - е нямам думи :?

DisappointedDreamer
03-03-2012, 20:11
Не че я убиват, болят я, това предполагам иска да каже. Но слушай, с брекети ще те боли още повече и няма да имаш възможност да ги махнеш, тъй като това не са шини. Направи си сама сметката. Те са казали хората трай бабо за хубост.

amnessia
03-03-2012, 20:18
С Брекети не боли повече ;)
- Болят те зъбите първите няколко дена
- Болят те когато ти стягат дъгата т.е в зависимост от проблема попринцип веднъж месечно и след това стягане 1 , 2 дена и това е .
НЕЯ Я БОЛЯТ ВСЕКИ ДЕН
С брекети зъбите се оправят най правилно и точно.Познавам хора които са носели както трябва 1 година и половина шини и да не ти казвам сега зъбите им колко "подредени" са. Това е така защото всеки ортодонт работи по различна схема и различно разглеждане на проблема. На моя ортодонт му беше нужен цял месец да си изгради план по който да работи за да получи желания резултат , както и аз :)

Hayashi
03-03-2012, 21:24
Наистина ли още има хора, които се подиграват на деца с шини и брекети? Това е точно толкова глупаво колкото да се подиграваш на някой с очила.

И според мен не е лошо да се консултираш с друг зъболекар, но ако искаш прави зъби това е единственият начин.

FuCKkK13
03-04-2012, 05:52
amnessia не съм съгласна ;) ... познавам момиче,което носеше брекити,а аз съм носила скоби като малка и при двете ни зъбите се оправиха.. пускала съм снимка във форума усмихната (ако някой я е видял) и не мога да кажа че зъбите са ми както преди скобите,нито че са криви..

katericArofl
03-04-2012, 07:50
Въпросът със скобите не стои така, както повечето го описват и си го представят. Те оправят опреден набор от зъбни дефекти, не тежки челюстни аномалии. Ако човек има 1 крив зъб или разстояние между зъбите - ще помогнат, в противен случай само брекетите ще свършат работа. Не си казала кой е кривият зъб, но предполагам, че е кучешкият!? Аз те съветвам да сложиш брекети, по-скъпо и по-ефективно.. Избирай газарията или хубавата усмивка.:)

amnessia
03-04-2012, 09:39
amnessia не съм съгласна ;) ... познавам момиче,което носеше брекити,а аз съм носила скоби като малка и при двете ни зъбите се оправиха.. пускала съм снимка във форума усмихната (ако някой я е видял) и не мога да кажа че зъбите са ми както преди скобите,нито че са криви..

Както казах много зависи от ортодонта как работи :) И при всеки проблема е индивидуален.Радвам се че сте си оправили зъбите , но явно има и такива ортодонти които слабо ги интересува състоянието на клиентите им.

FuCKkK13
03-04-2012, 10:11
^ съгласна съм.. има и такива които не си разбират от работата и точно поради тази причина казах на авторката да посети и друг зъболекар..

Martinaaaaaa
03-05-2012, 13:29
сложиха ми брекети в 8клас,зъбите ми не бяха трагични,просто кучешките бяха малко по штръкнали(живееше се с това) ама аз си навих на пръста,че имам грозна усмивка и нашите дадоха доооста пари за брекети и след това за едно апаратче,което трябваше да помогне на зъбите да не се върнат пак напред,което носих само докато спя.И факт след 7-8 месеца кучешките зъби отново са леко напред,не колкото преди но все пак. сигурно ще кажете,че зъболекарката е накадърна и не знам си какво, но просто срещу природата не може да се направи нищо.Можеш да промениш нещата в своя посока,ама няма да е перфектно :)

katericArofl
03-06-2012, 12:04
Еми също така има и много хора, на които зъбите не са мръднали, има много, които при махане на брекетите имат 120 кариеса.. всеки случай си е индивидуален. Смятай щом след брекети и скоби са ти се върнали частично какво ще е, ако носи мижавите скоби.
Дано моите не се върнат. :D

blueberry98
03-10-2012, 23:17
първо от 3 до 4 клас носех шини вечер,но по едно време ми писна от тях защото когато се будех на сутринта устата ми миришеше ужасно и спрях да ги слагам вечер , а и не харесвах ортодонтката ръцете и бяха груби и грапави , а аз си мислех,че са мръсни,но както и да е :D имах 2 криви зъба,които не се бяха изправили и 2 неизрастнали кучешки зъба,които ги чаках от 2 години.Един ден майка ми ме заведе на ортодонт там й казаха , че трябва да слагам брекети ,много ми е лоша захапката и т.н.Ето,че ми сложиха брекети вече 1 година ги нося зъбите ми се оправиха подредиха се,израстнаха ми кучешките,но трябва да имаш много търпение,защото аз след всяко затягане,което беше всеки месец имах болки по 5 дена и бях само на супички,но сега изобщо не съжалявам,имам перфектни зъби,повдигната захапка и очаквам в най-скоро време(3-4 месеца)да ги сваля