PDA

View Full Version : Червена коса - ще се получи ли и как ще стои?



broken-barbiee
03-02-2012, 13:13
От доста време мисля да си боядисам косата в ярко червено /светлоотразително/. Половината ми коса е черна другата половина е кафява с червен отенък /черното са корените ми, които стигат горе/долу до половината глава, а другата половина е боядисаната част/. Въпросите ми:
1.Ще се получи ли равномерен цвят, като се има предвид сегашната ми шарена коса?
2.Ще ми ходи ли като се има в предвид, че съм леко тъмна в лице. И когато се изрусих не ми стоеше много добре?
3.Ще ми направят ли проблем в училище, че ще приличам светофар /в смисъл позволено ли е да ходя така/?
4.Според вас ще изглеждам ли "евтино", защото не искам това да се получава?
5.Лесно ли ще мога след това да премахна червения цвят /т.е. когато реша, че не го искам вече/?
6.Проблем ли ще е да се боядисам, но като на кичури /т.н. всеки един кичур от косата да е хванат отделно с фолио и там нанесен с боя, защото не искам боята да достига до кожата ми пряко и да вреди прекалено много на корените./?

П.С.: Ако някой ми обясни как да кача снимки ще кача една, за да покажа точно как искам да съм, но мисля, че вие сте се досетили вече. :)

marin4itu
03-02-2012, 14:40
Такова светлоотразително червено се постига трудно. Иди на фризьор най-добре. По едно време и аз исках да се правя така. Изрусих се, за да стане ярко червено, но станах розова, за това този вариант го отпиши. Червеното е цвят, който се маха много трудно. Дори отгоре да се боядисаш черна или кестенява, червеното ще избива след няколко измивания, а ако решиш да се изрусяваш, ще станеш рижава.

broken-barbiee
03-02-2012, 16:01
Да, аз и без това мисля на фризьор да отида, но първо искам отговори на следните въпроси, че иначе не рискувам. :D
1. Аз съм 8-ми клас, това проблем ли ще е?
2.Мога ли да си боядисам всеки кичур поотделно и да е завит с фолио, за да няма пряк контакт с кожата на главата ми и с корена ми, че не искам пак да го прецаквам така брутално?
3.Много ли изгаря косата, защото моята вече е и малко ме е страх да не стане гаф?
4.Някой знае ли за някакви по-остарели методи като това с пиоктанина и с фуксина /те правят косата лилава и розова/ само че да я прави червена? Ако да, ще се радвам да ми кажете името на съответния препарат.
Благодаря предварително! :)

Rebirthing
03-02-2012, 18:37
Да, аз и без това мисля на фризьор да отида, но първо искам отговори на следните въпроси, че иначе не рискувам. :D
1. Аз съм 8-ми клас, това проблем ли ще е?
2.Мога ли да си боядисам всеки кичур поотделно и да е завит с фолио, за да няма пряк контакт с кожата на главата ми и с корена ми, че не искам пак да го прецаквам така брутално?
3.Много ли изгаря косата, защото моята вече е и малко ме е страх да не стане гаф?


1 - Едва ли.
2 - Ако направиш това ще заприличаш на клоун.
3 - Всяко боядисване изгаря косата.

Meoww
03-02-2012, 21:57
Ох червеният цвят ми е слабост. Миналата година щях да се боядисам червена, ама така и не ми достигна смелост :D
та по-добре ходи на фризьор да те боядиса, защото само с боя няма да се получи равномерен цвят както ти искаш ;)

БожиятАгнец
03-03-2012, 03:25
От доста време мисля да си боядисам косата в ярко червено /светлоотразително/. Половината ми коса е черна другата половина е кафява с червен отенък /черното са корените ми, които стигат горе/долу до половината глава, а другата половина е боядисаната част/. Въпросите ми:
1.Ще се получи ли равномерен цвят, като се има предвид сегашната ми шарена коса?
2.Ще ми ходи ли като се има в предвид, че съм леко тъмна в лице. И когато се изрусих не ми стоеше много добре?
3.Ще ми направят ли проблем в училище, че ще приличам светофар /в смисъл позволено ли е да ходя така/?
4.Според вас ще изглеждам ли "евтино", защото не искам това да се получава?
5.Лесно ли ще мога след това да премахна червения цвят /т.е. когато реша, че не го искам вече/?
6.Проблем ли ще е да се боядисам, но като на кичури /т.н. всеки един кичур от косата да е хванат отделно с фолио и там нанесен с боя, защото не искам боята да достига до кожата ми пряко и да вреди прекалено много на корените./?

П.С.: Ако някой ми обясни как да кача снимки ще кача една, за да покажа точно как искам да съм, но мисля, че вие сте се досетили вече. :)

От опит ти казвам на тъмна коса може и да се получи, но ще стои максимум до първото измиване. Трябва да си обезцветиш коста първо.

Взимаш си фон дьо тен един-два нюанса по-светъл от естествената ти кожа и проблмеът е решен.

Зависи в какво училище си. В някои местят и изключват за такова нещо, ако не го премахнеш, а други не ги ебе.

Един цвят на косата не може да те направи евтина. С какъв грим, дрехи и отношение ще го съчетаеш е истинският фактор. Цветът, който си избрала може да стои много нежно и женствено, но това зависи от теб.

Червеният цвят се маха изключително трудно и ще е много изтощитело и вредно за косата ти. Аз няколко обезцветявания не можех да се отърва от него. Най-добрият вариянт ще е да изчакаш да израстне, а когато цветът пада може да получи много грозно. Затова мисли преди да действаш.

Корените...Хах, не смяташ ли,че щетата, която ще нанесеш с боядисването на върховете си няма да навреди и на корените ти? А дори да не навреди има много неща, които да се случат на самата коса и върховете й.
Иначе, според мен, е грозно да имаш черни корени и половината ти коса да е черна, но да имаш ярко червени кичури.
Може да ти се получи хубаво, но на мен ми звучи грозно и си го представям изглеждащо доста неподдържано. Пък и невъзможно, ще трябва да се изрусяваш и без това, ако искаш този цвят.

Защо просто не си боядисаш цялата коса с червена къна или шампоан оцветител, когато я изсветлиш, а отделни кичури да направиш ярки? Ще е много по-добре.

Снимки..Сваляш си ги на компютъра, влизаш в prikachi.com, качваш ги и ни показваш линка - да знаеш по принцип. 8-)

broken-barbiee
03-03-2012, 12:34
С шампоан никога не съм пробвала такова нещо и малко се притеснявам да не заприличам на "баба Яга в атака" :D . С къната - по същия начин. Най-голямо доверие имам на боите, защото си поддържам косата с една-единствена марка, от която съм много доволна и не мисля да я сменям. Иначе това за кичурите - Аз няма да си оставям прекалено много от корена, а съвсем малко, а и то сега пак корените са ми до половината глава, а другото е кафяво с червен отенък и който ме е видял на живо, той е казал, че супер много ми харесва цвета на косата. Дори една приятелка иска да ходи на гризьор, който да я направи по същия шарен начин като мен. Та мисълта ми беше, че на мен ми отиват такива странни неща. И с риск да стана леко досадна пак ще задам въпрос, на който не успях да получа отговор. Познавате ли някакви препарите като фуксина и пиоктанина, с които да си направя косата червена, защото с тях съм пробвала и става много готино /само дето става лилаво или розово, според зависи кое съм използвала и става дори без да се изруся/. Питам това, защото вече съм се изрусявала доста и косата ми стана гадна от изрусяването, за това и го спрях. Иначе училището, в което уча не е от най-престижните, но знам ли.. Обаче щом казвате, че не на всякъде правят проблем, едва ли точно на мен ще ми направят. :)

Di
03-04-2012, 12:57
От доста време мисля да си боядисам косата в ярко червено /светлоотразително/. Половината ми коса е черна другата половина е кафява с червен отенък /черното са корените ми, които стигат горе/долу до половината глава, а другата половина е боядисаната част/. Въпросите ми:
1.Ще се получи ли равномерен цвят, като се има предвид сегашната ми шарена коса?
2.Ще ми ходи ли като се има в предвид, че съм леко тъмна в лице. И когато се изрусих не ми стоеше много добре?
3.Ще ми направят ли проблем в училище, че ще приличам светофар /в смисъл позволено ли е да ходя така/?
4.Според вас ще изглеждам ли "евтино", защото не искам това да се получава?
5.Лесно ли ще мога след това да премахна червения цвят /т.е. когато реша, че не го искам вече/?
6.Проблем ли ще е да се боядисам, но като на кичури /т.н. всеки един кичур от косата да е хванат отделно с фолио и там нанесен с боя, защото не искам боята да достига до кожата ми пряко и да вреди прекалено много на корените./?

П.С.: Ако някой ми обясни как да кача снимки ще кача една, за да покажа точно как искам да съм, но мисля, че вие сте се досетили вече. :)

1.да,ако те направи професионалист
2.ако си хубава,всичко ще ти стои добре
3.не
4.зависи от теб
5.не се маха лесно,но също при професионалист
6.ако искаш да си червена с черни корени,което е меко казано отвратително,да,не е проблем

ZaicheNaXeroin
03-05-2012, 13:23
моя съвет е да го отложиш
първо че в училище дори и нищо да не ти кажат отношението им може да се промени и да не те взимат толкова на сериозно
и второ адски много ще ти изгори косата и рискуваш да заприличаш на палячо
а и няма да стане равномерно освен ако не дадеш една кофа пари в много хубав салон,че и тогава не ти е гарантирано
изчакай да ти стане един цвят косата и го обмисли за да не плачеш после!
успех :)

broken-barbiee
03-05-2012, 16:37
Другата седмица замислям да се правя, но какво ще кажете първо да пробвам да се направя както Сантра беше преди /само горният пласт на косата и когато иска е червена, а когато иска - черна/.

П.П.: Който не ме е разбрал да напише в гугъл "Сантра- Не ме обичаш вече" и ще разберете за какво говоря.