PDA

View Full Version : Здрави нокти ???



SITYSI
03-02-2012, 13:44
Здравейте! Понеже ноктите много ми се чупят, вчера реших да си купя заздравител за нокти. Купих си на Perfect 3in1. Четох из форума, че и маслото на Икаров много помага. Дали може да се ползват и двете??? Също така след колко време горе-долу се забелязва някакъв ефект???

girl91
03-02-2012, 14:38
Може да ги използваш двете. Аз съм много доволна от маслото на Икаров. Слагам си горе-долу веднъж в седмицата, стоя с него около 15 минути. Не знам след колко време ще забележиш ефект, но моите нокти след махането на маслото са доста твърди. Из форумите съм чела, че при някои няма ефект от маслото на Икаров. Вземи си го и пробвай, не е скъпо и е лесно за нанасяне.

SITYSI
03-02-2012, 14:45
mersi mnogo ^^

SITYSI
03-02-2012, 15:27
А също така исках да попитам колко слоя от заздравителя трябва да нанеса?

ariimeri97
03-02-2012, 16:48
едва ли ще помогне тоя заздравител на перфект според мен но пък пробвай може да греша
таа и аз имам един въпрос и реших да не пускам нова тема: какво представлява това масло на икаров, в смисъл да не ми пожълтеят ноктите от него

SITYSI
03-02-2012, 17:33
До колкото разбрах се ползва за меки, чупещи се нокти, също и за пожълтели.

FuCKkK13
03-02-2012, 18:09
^ 1во. маслото е мого ефективно,прозрачно е и не пожълтяват ноктите или няма никакви отрицателни ефекти върху ноктите..2ро. заздравител на перфект ?! забравих.. никакъв ефект.. добре е да го слагаш преди лак като основа,но нищо повече..на перфект само 5в1 съм го признала,че наистина помага за жълти нокти за други действия не ги търси... няколко домашни начина ако пожелаеш и имаш желание наистина да положиш усилия,а и имаш време и нерви де мога а ти кажа :)

dream1707
03-02-2012, 18:23
FuCKkK13 ... направо казвай, че и аз се интересувам :)

Аз най-много съм признала йода ... от него ноктите ми стават много твърди... всяка вечер преди лягане си ги мажа с клечка за уши, напоена с йод.. и на сутринта не са жълти и още от първото нанасяне си личи някаква разлика.. Маслото на Икаров също е добро, ползвах и заздравители на перфект, но нещо не виждам да помагат.

FuCKkK13
03-03-2012, 06:29
^ добре... значи 1вото е йод - и аз съм го признала,но аз направо сипвам с шишенцето в основата на нокътя и докато попие си държа пръстите нагоре,за да не се разтече... 2рото маслото на икаров 3то ходене без лак 1 месец и се прави тази процедура: сварявате едно яйце и взимате жълтъка,стапяте 10-15гр. пчелен восък (недейте да топите свещи,защото повечето са парафин,а не восък - просто намерете от някой или от ветеринарна аптека или подобен магазин мисля,че ще намерите) и ги разбъркваш бързо,за да не стегне восъка.. т.е. трябва да е разтопен и го правиш на кашичка и то става сухо и за това се прибавя бадемово масло докато стане като крем... аз нямах бадемово масло за това сложих зехтин,който също помага за ноктите... и купувате едни ръкавички и мажете вечер слагате ръкавиците и спите така... не се притеснявайте ако през деня ноктите ви изглеждат леко прозрачни - после се оправят след няколко часа.. аз това го правих и ноктите наистина ми станаха добре.. слагах йод преди това и после като си лягам това и тази смес - не знам от коя съставка точно ми избелва ноктите от йода - така че нямате проблем.. това се прави за 1 месец - може и после периодично от време на време :) ... 4тото зехтин с морска сол и всеки ден мажете и правите масаж на ноктите и ръцете най-малко 15 мин. - от това ми растяха мн бързо ноктите.. другото което всички го знаят е вода с морска сол,но не го препоръчвам защото малко или много водата вреди на ноктите... др което помага,но не е домашно е заздравител преди лак.. и още нещо: можете да си вземете заздравител някакъв безцветен.. т.е. с цвят,но прозрачен ( като 3в1 или 5в1 на перфект) и вътре да капнете 2-3 капки йод и преди лакиране да слагате първо този лак и след това друг .. познавам лично момиче,което само с тази процедура си оправи ноктите.. така хем имате база хем предпазвате от агресивни лакове... извинявам се много за фермана.. надявам се да съм била полезна :)


п.с. моите нокти бяха много зле и няма да ви лъжа.. не ги оправих за 3 седмици,но за около 2-3 месеца станаха много по-добре от колкото бяха.. т.е. трябва постоянство

anonymous708973
03-03-2012, 06:43
Аз ползвах маслото на Икаров всеки ден в продължение на около месец. Не трябва да се лакираш през това време. Просто нанасяш, масажираш около 20-30 минути, тамън докато изгледаш един сериал, после избърсваш със салфетка и миеш. Не ползвай лакочистител, иначе няма да има смисъл. Опаковката е 2.50 някъде.

FuCKkK13
03-03-2012, 09:44
^ да,определено.. дори от 1-2 месеца неизползване само на лакочистител пак има ефект... тая гадинка много ни разваля ноктите,но пък без нея не може..