PDA

View Full Version : Kaкво мислите за случая от общежитието в Студентски град?



D1esel
03-02-2012, 16:45
Знаете какво се е случило. Според вас кой е виновен за случилото се? Майката на Илко твърди, че редовно синът ѝ е бил тормозен от близнаците, влизали с обувките, а после Илко трябвало да чисти. Когато той им правил забележка те му казвали: "ще чистиш, каква друга работа имаш". От друга страна пък майката на близнаците твърди, че Илко е тормозил близнаците некрекъснато. Тъй като те повечето пъти се прибирали до Перник с кола, Илко взимал някой от матраците на близнаците и за това се карали. Сега тепърва по медиите ще се пишат пълни безумия, суперлативи за единия или за другите и диаболизиране на образите на единия или на другите. Приятелите на близнаците твърдят, че не пиели, а полицаите са имзерили 1,85 промила алкохол в кръвта на единия от тях.

Вие какво мислите? Кой според вас е виновен? Има ли изобщо виновен в цялата тази дандания?

Oy7ofCon7roL
03-02-2012, 16:56
Абе ясно е че тия двамата близнаци са го тормозели и на човека са му избили сачмите, аз лично го оправдавам (в края на краищата той се е защитавал )

Oy7ofCon7roL
03-02-2012, 17:08
Ей ся гледах бтв новините и Илко си тръгна like a boss

D1esel
03-02-2012, 17:18
Абе ясно е че тия двамата близнаци са го тормозели и на човека са му избили сачмите, аз лично го оправдавам (в края на краищата той се е защитавал )

И аз го оправдавам. Трима души да те нападнат да те бият, при това почерпени, може би и аз бих извадил нож да се защитя, знам ли. Но основният конфликт е бил заради това, че не са се разбирали чисто битово. Основният спор е бил за един матрак. Аз разбирам момчето, аз също съм спал на едно море на неудобен матрак и знам какво е да не можеш да се наспиваш добре заради това. От една страна той е можел да не разменя матраците, а да поиска нов от домакините или да си купи направо нов, само негов си. Но от друга - близнаците не са се прибирали повечето пъти в общежитието, а се се прибирали с кола в Перник. Не виждам какво толкова, ако той спи на някой от техните матраци, когато тях ги няма. Или пък чисто човешки да му влязат в положение, при условие, че те предимно си спят вкъщи в Перник, където могат да се наспиват удобно, а ако спят на по-неудобния чат-пат - какво толкова? (На едно море преди години с един приятел се редувахме кой да спи на по-неудобното легло, защото не него се падна неудобното. Но ние бяхме приятели, а тях са ги настанли там така) Аз съм разговарял с едно момче, което живее в едно такова общежитие в София с още 3 момчета. 4 души в една стая, а в конкретния случай 3. Това малко несъобразително ми се вижда. За да можеш да учиш спокойно, да живееш сам - повече от 2-ма души в една стая - трудно се живее.

В случая ситуацията е ескалирала, когато починалият вече близнак се е прибрал пиян и е нарушил съня на момчето. Все пак това не се случва в събота, а през седмицата - нормално е момчето да иска да спи. Както и да е, според мен, ако перничаните бяха малко по-умни, след като вече Илко ги е пуснал е трябвало да не го нападат вътре. Това е моето мнение. Ако не са му били налетяли на бой - сега всичко щеше да е наред, а починалият Марио щеше да е жив.

PainMonopoly
03-02-2012, 20:50
Склонен съм да мисля, че наистина перничаните са се прибрали пияни от чалготека и са го тормозили, такива изцепки в щутгарт се случват често.

Мисля, че главният проблем е, че хората делят стаи, което е безумие. Живях в такава стая 3 години и половина и бяхме двама. За щастие не съм имал съквартирант пиян селяк. Първите две години бяхме даже заедно с един съученик и приятел, накрая едва се гледахме, щяхме да се избием за всеки квадратен милиметър въздух. След това бях с един нърд който по цяла нощ цъкаше игри и никога не излизаше и нямаше кога да доведа тогавашното си гадже. Мога да си представя, че има доста по-гадни типове, като цяло в общежитията и университетите се подвизават огромен брой хора, които са дошли заради пиенето, чалгата и курвите, и за да са далеч от родителите, не за да следват.

Квото и да е, това са пълнолетни хора, всеки си носи отговорността и всеки си има своя цена. Но особено стаи с по трима съквартиранти са инкубатор за конфликти. В Германия няма никъде, абсолютно никъде да делиш стая с друг. Квартира, общежитие - стаите винаги са отделни. Може да делиш баня с 8 човека, пак ще имаш отделна стая. И това е нормално за това хората да функционират правилно.

Какво трябва да се направи? Ясно е, че никой няма да си мръдне пръста да построи нови общежития. И без това това би покачило наемите до такава степен, че никой не би могъл да си ги позволи. Сега всеки се възползва от 40те лева наем. Но в края на краищата натам трябва да се върви. Отделна стая за всеки.

Има и още нещо, от което аз лично съм си патил. Пропускателният режим в момента е толкова тежък, че е като затвор. Ако исках гаджето ми да спи в нас, трябваше да се запише и да отиде в касите да си плати нощувка 6 лева. Аз не мога да си доведа гаджето, а те си водят биячи. Сега сигурно ще го затегнат още повече и ще забранят да се внася алкохол. На пълнолетни хора. Защо не забранят във всички блокове да се внася алкохол? Тук не само може да се внася алкохол, но и никой не гледа кой влиза и излиза и кой спи. Влиза се с общ ключ за входа, не с карта. Сигурно тук хората са си го заслужили, за разлика от субектите които обитават студентски град. И все пак е тъжна картинка. Скотове биват държани като скотове.

Иначе за закриването на чалготеките съм твърдо за.

psychopath
03-02-2012, 22:20
По конкретната тема не взимам отношение, защото нямам доказателства и не е нужно да гадая.

НО... Щутгарт (ака студентска гад) да се закрие, да се запали, да се изгори до основи... ужасно грозно, противно и неприятно място... СМЪРТ!

А се намират (макар и мн. трудно) и читави млади хора, но са прекалено незначителен процент...

Селяни - умрете!

flawless_
03-02-2012, 22:21
МРАЗЯ ХОРАТА!

D1esel
03-02-2012, 22:37
Склонен съм да мисля, че наистина перничаните са се прибрали пияни от чалготека и са го тормозили, такива изцепки в щутгарт се случват често.

Мисля, че главният проблем е, че хората делят стаи, което е безумие. Живях в такава стая 3 години и половина и бяхме двама. За щастие не съм имал съквартирант пиян селяк. Първите две години бяхме даже заедно с един съученик и приятел, накрая едва се гледахме, щяхме да се избием за всеки квадратен милиметър въздух. След това бях с един нърд който по цяла нощ цъкаше игри и никога не излизаше и нямаше кога да доведа тогавашното си гадже. Мога да си представя, че има доста по-гадни типове, като цяло в общежитията и университетите се подвизават огромен брой хора, които са дошли заради пиенето, чалгата и курвите, и за да са далеч от родителите, не за да следват.

Квото и да е, това са пълнолетни хора, всеки си носи отговорността и всеки си има своя цена. Но особено стаи с по трима съквартиранти са инкубатор за конфликти. В Германия няма никъде, абсолютно никъде да делиш стая с друг. Квартира, общежитие - стаите винаги са отделни. Може да делиш баня с 8 човека, пак ще имаш отделна стая. И това е нормално за това хората да функционират правилно.

Какво трябва да се направи? Ясно е, че никой няма да си мръдне пръста да построи нови общежития. И без това това би покачило наемите до такава степен, че никой не би могъл да си ги позволи. Сега всеки се възползва от 40те лева наем. Но в края на краищата натам трябва да се върви. Отделна стая за всеки.

Има и още нещо, от което аз лично съм си патил. Пропускателният режим в момента е толкова тежък, че е като затвор. Ако исках гаджето ми да спи в нас, трябваше да се запише и да отиде в касите да си плати нощувка 6 лева. Аз не мога да си доведа гаджето, а те си водят биячи. Сега сигурно ще го затегнат още повече и ще забранят да се внася алкохол. На пълнолетни хора. Защо не забранят във всички блокове да се внася алкохол? Тук не само може да се внася алкохол, но и никой не гледа кой влиза и излиза и кой спи. Влиза се с общ ключ за входа, не с карта. Сигурно тук хората са си го заслужили, за разлика от субектите които обитават студентски град. И все пак е тъжна картинка. Скотове биват държани като скотове.

Иначе за закриването на чалготеките съм твърдо за.

Евала за това, което написа! :) Не знам на кого е хрумнало изобщо да прави общежития с по 3-4 легла. За общежитие най-много 2 легла и то по желание на студента. В България хората са свикнали изобщо да нямат лично пространство. Живеем като в кутийки. На повечето ми приятели родителите им спят я в кухня, я в хол, защото апартаментите им, макар и големи, не са построени функционално. и 7-8 квадратни метра да е стаята, напълно стигат - всеки трябва да си има обаче лично пространството. Съжалявам, че така ще го кажа, но една че*ия не може да си удари човек, когато е в стая с още 2-ма души. Да не търсят вината в момчетата, а в системата и идиотите, които са я измислили такава, както и цялото общество, което блее като болно теле. Не, че оправдавам постъпката на тия перничаните, то от там маитапа на страна, но наистина всички, които познавам от там са луди, казвам ви го. Въпрос на ген и възпитание!

PainMonopoly
03-02-2012, 22:41
Просто тези общежития са останали от времето на комунизма, когато всичко уж е трябвало да е общо. Но човек има естествена нужда от лично пространство.

Ще се радвам да видя тези и без това пълни с хлебарки и гнус блокове съборени.

D1esel
03-02-2012, 22:43
По конкретната тема не взимам отношение, защото нямам доказателства и не е нужно да гадая.

НО... Щутгарт (ака студентска гад) да се закрие, да се запали, да се изгори до основи... ужасно грозно, противно и неприятно място... СМЪРТ!

А се намират (макар и мн. трудно) и читави млади хора, но са прекалено незначителен процент...

Селяни - умрете!

Все още има доста свестни млади хора. Пример: момчето Илко, което всъщност е било нападнато от перничаните, е учило в направление Финанси, което е с най-висок бал от всичките в УНСС. Там се не се приема с под 5.80! Напълно съм сигурен в това. А другите близнаците, дето са били много добри деца по думите на техните приятели, са влезли с успех 4.00 и 4.20. Направлението е икономика и бизнес. Смятайте само каква е разликата между едните и другите. Бил съм на кандидатстудентски изпит в УНСС и знам, че всички дебили ги приеха точно в това направление с четворки. А в УНСС се влиза много лесно - отиваш, сядаш на височко по-назад, преписваш си от някой по-умен, който е пред теб, вижда се на разстояние от няколко реда пред теб, и така.

D1esel
03-02-2012, 22:47
Просто тези общежития са останали от времето на комунизма, когато всичко уж е трябвало да е общо. Но човек има естествена нужда от лично пространство.

Ще се радвам да видя тези и без това пълни с хлебарки и гнус блокове съборени.

Пич, това просто ни е начина на мислене на българите. Живеем в кутийки буквално. Почти няма деца, които да не делят стаята си, я с брат и сестра, я с родител или баба или дядо. То тук все още има тоалетни тип клекала, има села, в които хората ходят по нужда на двора :X Много ми се искаше и аз да отида да уча в чужбина, но нямах финансова възможност за това, нито бях готов психически за това. Сега много ме е яТТТТТТТ! :D Ама наистина ме е ят! :D

ForeverAlone
03-02-2012, 23:09
Все още има доста свестни млади хора. Пример: момчето Илко, което всъщност е било нападнато от перничаните, е учило в направление Финанси, което е с най-висок бал от всичките в УНСС. Там се не се приема с под 5.80! Напълно съм сигурен в това. А другите близнаците, дето са били много добри деца по думите на техните приятели, са влезли с успех 4.00 и 4.20. Направлението е икономика и бизнес. Смятайте само каква е разликата между едните и другите. Бил съм на кандидатстудентски изпит в УНСС и знам, че всички дебили ги приеха точно в това направление с четворки. А в УНСС се влиза много лесно - отиваш, сядаш на височко по-назад, преписваш си от някой по-умен, който е пред теб, вижда се на разстояние от няколко реда пред теб, и така.

Не си много наясно с нещата, но карай да върви. Оценките са последното нещо, по което трябва да съдиш един човек що за стока е. Особено пък в УНСС. Единственото хубаво нещо в студгард са лесните пички. Повечето са с айкю на еуглена, но пък има и привлекателни, лесни, неизискващи много инвестиции.
По темата - агресията в младите нараства с всяко следващо поколение. Явно не водите пълноценен живот. Съжалявам за което, аз имах прекрасно детство.

D1esel
03-03-2012, 11:41
Не си много наясно с нещата, но карай да върви. Оценките са последното нещо, по което трябва да съдиш един човек що за стока е. Особено пък в УНСС. Единственото хубаво нещо в студгард са лесните пички. Повечето са с айкю на еуглена, но пък има и привлекателни, лесни, неизискващи много инвестиции.
По темата - агресията в младите нараства с всяко следващо поколение. Явно не водите пълноценен живот. Съжалявам за което, аз имах прекрасно детство.
Да, прав си. Там, ако тати и мама са малко над средната класа - вече си завършил.

anonymous708973
03-03-2012, 11:45
Смятам, че въпросният Илко преспокойно е можел да излезе от стаята и да не се занимава с близнаците, вместо да стои там, да търпи подигравки, накрая да му избият съчмите и да убие единия. Трябва да бъде съден за непредумишлено убийство. Самозащита - да, но до каква степен? Кой може да бъде сигурен, че не им е имал зъб поради някакви причини и когато се е появил повод, се е възползвал по най-долния начин. Не съм гледала новините, но чух, че бил влязъл в колата и бил намигнал. Само заради тая арогантност заслужава да го съдят.
Лично мнение.

PainMonopoly
03-03-2012, 11:47
Смятам, че въпросният Илко преспокойно е можел да излезе от стаята и да не се занимава с близнаците, вместо да стои там, да търпи подигравки, накрая да му избият съчмите и да убие единия.И да отиде къде?

D1esel
03-03-2012, 11:56
Смятам, че въпросният Илко преспокойно е можел да излезе от стаята и да не се занимава с близнаците, вместо да стои там, да търпи подигравки, накрая да му избият съчмите и да убие единия. Трябва да бъде съден за непредумишлено убийство. Самозащита - да, но до каква степен? Кой може да бъде сигурен, че не им е имал зъб поради някакви причини и когато се е появил повод, се е възползвал по най-долния начин. Не съм гледала новините, но чух, че бил влязъл в колата и бил намигнал. Само заради тая арогантност заслужава да го съдят.
Лично мнение. Това с намигането и аз го видях. Но какво от това? В такива ситуации човек не е толкова лесно да се владее. А ако си мислиш, че някой трябва да влезе в затвора, затова че е намигнал на някоя дългокрака репортерка - значи не си в ред.

Иначе да беше оставил да го пребият освен, или него да убият? Може и той да е реагирал по-импулсивно като го е изпъдил от стаята. Но ако теб те нападнат 3-ма пияни души, тогава какво, ще лежиш долу, ще търпиш да те ритат, докато не издъхнеш ли?

anonymous708973
03-03-2012, 12:06
Не четете.
Пияните момчета са влезли в стаята. Какво пречи той да излезе от нея и да се върне сутринта?

Да, арогантен е. Ако до тоя момент е имало някакво съмнение, че съжалява, вече тотално липсва. Защо тогава да не бъде съден?
Не е чак такава голяма рядкост да те нападнат пияни. Интересно защо обаче никой от моите приятели, на които се е случвало, не се е превърнал в убиец?

D1esel
03-03-2012, 12:08
Не четете.
Пияните момчета са влезли в стаята. Какво пречи той да излезе от нея и да се върне сутринта?

Да, арогантен е. Ако до тоя момент е имало някакво съмнение, че съжалява, вече тотално липсва. Защо тогава да не бъде съден?
Не е чак такава голяма рядкост да те нападнат пияни. Интересно защо обаче никой от моите приятели, на които се е случвало, не се е превърнал в убиец?

Пияните момчета са влезли в стаята и са го нападнали с юмруци директно. от къде да излезе? И за какво да съжалява, че са го нападнали да го бият и се е защитил ли?

Не било рядкост да те нападнат пияни. То си е нормално дори. :D :D :D даже вече много хора вместо да ходят на ку*ва ходят при пияниците, за да ги бият за удоволствие :D

PainMonopoly
03-03-2012, 13:11
Не четете.
Пияните момчета са влезли в стаята. Какво пречи той да излезе от нея и да се върне сутринта?



Нека да ти припомня, че 23 блок се състои от единични стаи с баня и тоалетна, които биват обитавани от по трима души. Няма как примерно да отиде да спи в хола. Това е домът му и както на почти всички студенти е единственият му дом в София и няма къде да отиде.

Друг е въпроса, че е напълно абсурдно уважаващ себе си човек да се оттегли от стаята в която спокойно си е спял, посред нощ, само защото дивите селяни са се прибрали пияни от чалготека. Те грешат, не той.

Единствените ми резерви в случая са, че не вярвам особено много на информация, получена от медиите. Но ако тази информация е вярна, за мен е невинен и близнака си го е търсил. Да се е държал като човек, не като скот, сега щеше да е жив.

yakuza_
03-03-2012, 13:20
Не съм запознат със случая, но разбрах от коментарите ви, че един близнак е убит, в крайна сметка на кой му пука, ако са еднояйчни ? Нали другия е същия ...

Afternoon
03-03-2012, 13:48
Смърт за селяните, това може да го каже само дълбоко комплексиран от големия град човек. Най-малкото, че в Студентски град учат и доста шопи, които по нищо не се различават от "селяните".

D1esel
03-03-2012, 13:54
Нека да ти припомня, че 23 блок се състои от единични стаи с баня и тоалетна, които биват обитавани от по трима души. Няма как примерно да отиде да спи в хола. Това е домът му и както на почти всички студенти е единственият му дом в София и няма къде да отиде.

Друг е въпроса, че е напълно абсурдно уважаващ себе си човек да се оттегли от стаята в която спокойно си е спял, посред нощ, само защото дивите селяни са се прибрали пияни от чалготека. Те грешат, не той.

Единствените ми резерви в случая са, че не вярвам особено много на информация, получена от медиите. Но ако тази информация е вярна, за мен е невинен и близнака си го е търсил. Да се е държал като човек, не като скот, сега щеше да е жив.

точно така!

D1esel
03-03-2012, 13:55
Смърт за селяните, това може да го каже само дълбоко комплексиран от големия град човек. Най-малкото, че в Студентски град учат и доста шопи, които по нищо не се различават от "селяните".

AБе не е съвсем така. А и софиянците не броим за софианци жителите на Люлин и Друбжа. ;)

machoka
03-03-2012, 14:37
^^ така ли правите, наистина>

machoka
03-03-2012, 15:34
А другата гледна точка е, че дори да те тормозят в 2 посред нощ и дори да е постоянно, това НЕ Е повод да убиеш. Иначе дай за всеки шамар да се колим.
Морално бих го оправдал, ако не е умишлено, а случайно или при самозащита (но само при риск за собствения ти живот, а не при риск от 2 шамара). Но колко прободни рани в гърба не са умишлени?

D1esel
03-03-2012, 16:30
А другата гледна точка е, че дори да те тормозят в 2 посред нощ и дори да е постоянно, това НЕ Е повод да убиеш. Иначе дай за всеки шамар да се колим.
Морално бих го оправдал, ако не е умишлено, а случайно или при самозащита (но само при риск за собствения ти живот, а не при риск от 2 шамара). Но колко прободни рани в гърба не са умишлени?

Момчето е било прободено само веднъж. И все пак опитай се да се поставиш на негово място. 3-ма души те нападат посред нощ, пияни и неадекватни. По думите на Илко е те са държали нож и вилица. Ти няма ли да се защитиш?

D1esel
03-03-2012, 16:31
^^ така ли правите, наистина>

Разбира се, че не. Но в преносен смисъл, да. :D

machoka
03-03-2012, 16:32
Да се защитиш и да убиеш някого с хладно оръжие в гърба са две различни неща.

D1esel
03-03-2012, 16:48
Да се защитиш и да убиеш някого с хладно оръжие в гърба са две различни неща.

Според теб го е направил нарочно, така ли? Възможно е и така да е. И така да е, не забравяй и другите факти. Загиналият се е прибрал пиян, посред нощ през седмицата. Илко му е казал да загаси лампата, а онзи му е отговорил, че не му пука, че не може да спи. После са разбивали вратата. В крайна сметка им е отворил и той е бил единственият, който се е съпротивлявал. Дано не прозвуча като фанатик, но перничаните винаги са виновни, когато става въпрос за нещо такова. От там, не знам защо, но всичките, които познавам са луди. Дори и свестните от тях много лесно кипват и спират да мислят.

anonymous708973
03-05-2012, 08:52
Нека да ти припомня, че 23 блок се състои от единични стаи с баня и тоалетна, които биват обитавани от по трима души. Няма как примерно да отиде да спи в хола. Това е домът му и както на почти всички студенти е единственият му дом в София и няма къде да отиде.

Друг е въпроса, че е напълно абсурдно уважаващ себе си човек да се оттегли от стаята в която спокойно си е спял, посред нощ, само защото дивите селяни са се прибрали пияни от чалготека. Те грешат, не той.

Единствените ми резерви в случая са, че не вярвам особено много на информация, получена от медиите. Но ако тази информация е вярна, за мен е невинен и близнака си го е търсил. Да се е държал като човек, не като скот, сега щеше да е жив.

Глупости на търкалета. Повечето стаи са такива, е, и? Преспокойно е можел да излезе и да отиде за нощта при някои познати. Няма да му откажат.
Добре, нека да е уважаващ себе си човек... пардон, убиец. Нека те грешат. Сега него ще съдят. Както и трябва.
Невинен, айде бе... Ако беше напълно невинен, нямаше да му скочат.

D1esel
03-05-2012, 09:07
Глупости на търкалета. Повечето стаи са такива, е, и? Преспокойно е можел да излезе и да отиде за нощта при някои познати. Няма да му откажат.
Добре, нека да е уважаващ себе си човек... пардон, убиец. Нека те грешат. Сега него ще съдят. Както и трябва.
Невинен, айде бе... Ако беше напълно невинен, нямаше да му скочат.

Да, ако беше лежал на пода и чакал перничаните да го донабият или направо убият, тогава нямаше да е виновен.

machoka
03-05-2012, 09:15
да беше чакал да го донабият, по-добрата опция беше да ти кажа ;)

D1esel
03-05-2012, 09:20
да беше чакал да го донабият, по-добрата опция беше да ти кажа ;)

Виж, не отричам, че е възможно и той да е реагирал доста импулсивно, но фактите говорят - само той се е съпротивлявал, те са били пияни. Ако теб те нападнат, недай си боже, 3-ма пияни заляни перничани... Човек в такъв момент действа инстинктивно.

montana6
03-05-2012, 11:20
Не знам какво се е случило точно, но ако наистина е станало така, както се говори (пияните перничани са си го търсели, а Илко е наръгал близнака), то и двете страни имат своята вина и трябва да понесат отговорност. Убитият вече си е понесъл отговорността...

psychopath
03-06-2012, 20:56
Все още има доста свестни млади хора. Пример: момчето Илко, което всъщност е било нападнато от перничаните, е учило в направление Финанси, което е с най-висок бал от всичките в УНСС. Там се не се приема с под 5.80! Напълно съм сигурен в това. А другите близнаците, дето са били много добри деца по думите на техните приятели, са влезли с успех 4.00 и 4.20. Направлението е икономика и бизнес. Смятайте само каква е разликата между едните и другите. Бил съм на кандидатстудентски изпит в УНСС и знам, че всички дебили ги приеха точно в това направление с четворки. А в УНСС се влиза много лесно - отиваш, сядаш на височко по-назад, преписваш си от някой по-умен, който е пред теб, вижда се на разстояние от няколко реда пред теб, и така.
Абе...не, че нещо, ама не говори за успех, няма никаква връзка и е абсолютна простотия да го казваш. Има други тенденции, но не говорим за това сега...няма как да сме сигурни.

А в УНСС високия бал не е нещо впечатляващо, никак.

psychopath
03-06-2012, 21:00
Смърт за селяните, това може да го каже само дълбоко комплексиран от големия град човек. Най-малкото, че в Студентски град учат и доста шопи, които по нищо не се различават от "селяните".

ето го, беее ето го първия шаран

смърт за селяните, бе!