PDA

View Full Version : Попаднах на това...



ShtrudeL
03-02-2012, 20:12
http://www.zvezdenprah.com/articles/149-superstision.html

купища суеверия
На някои се смях най-искрено, други ме възмутиха.... как може да се говори така?! за смърт, за не знам си какви лоши неща, ако не направиш нещо си... както и да е...
Много хора не вярват в тях и също твърдят, че са глупости, но същевременно същите тези хора спазват същите тези неща като например:

- Когато младоженецът стигне до дома на булката, той трябва да премине през три порти, да се пребори с трудности и да откупи булката, като напълни обувката и със златни монети, докато тя и пасне идеално.

- Разчупване на погача от младоженците - целта е да се види, кои ще отчупи по-голямото парче, съответно той ще командва в семейството.

- Хвърляне на букета на булката към всички неомъжени дами на сватбата. Която от тях го хване - тя ще е следващата булка.

(Няма да показвам много, тези са достатъчни и не ме радват и всъщност заради тея...традиции не искам да имам традиционна сватба. :>)

Друго:

- Бременната да не яде охлюви, за да не й е лигаво детето. ;O ! АХХАХААХАХ
- Преди раждането да се раздаде на комшиите сапун, за да мине леко раждането и бебето да се хлъзга. !!! :О

- Веднага щом проходи му се прави прощъпулник, за да се види накъде ще тръгне в живота.
- Не се купува нищо предварително, за да не се роди мъртво, както и не му се мисли име, за да не е предречено.

eilhar
03-02-2012, 20:53
- Да носиш опал, ако не си роден през октомври.
- Да пееш преди закуска.
- Да погледнеш младата луна през лявото си рамо.
- Да срещнеш свиня веднага след венчилото си.
- Да занесеш вкъщи яйца по тъмно.
- Да изрежеш ноктите си в петък.
- Да прибереш молив, намерен на улицата.
- Да държиш в джоба си раковина.
- Ако човек хълца, значи някой го споменава. За да разберете кой именно, намисляте някого от познатите си, навлажнявате със слюнка малкия пръст на дясната си ръка и го прекарвате през дясната вежда. Ако на пръста има косъмче * значи за вас си спомня този, когото сте си намислили.

олеле :D

eilhar
03-02-2012, 20:57
- Ако майката открадне или вземе нещо тайно и след това се докосне някъде, детето там ще има белег на това, което е откраднато.

това май е вярно, една приятелка ми е разказвала, че майка и докато била бременна откраднала праскова и се пипнала някъде и приятелката ми има белег на същото място.

D1esel
03-02-2012, 21:27
Това и аз го знам. Баба ми е откъснала джанка като е била бременна и чичо ми има днес един белег като джанка точно!