PDA

View Full Version : Тормоз и дискриминация !! Моля прочетете



АничкА96
03-02-2012, 20:13
Така , не знам дали темата е точно за тук но спешно ми трябват съвети от хора запознати с тези случай и на вътре в нещата !! Та така ходя с едно момче на което бившата му приятелка е вманиачена и едва ли не .. психично болна !! Та ... имам проблеми с приятелката на съответната бивша , която ме заплашва и упражнява психически тормоз над мен !! Непълнолетна съм тези две девойки също ! За мен саморазправата не е решение ... опитах се по всякакъв начин да им обясня че с разговори нещата се оправят ! Но тези момичета са на друго мнение и нямат намерение да ме оставят на мира и искам да предприема някакви мерки !! Мой настойник е запознат със случая и още утре ще отида да подам жалба срещу съответните "катилки" ... въпросът ми е ... дали жалбата ще гарантира моята безопасност ... и дали тези две персони ще се стреснат .. че да ме оставят на мира ..за сега тормоза е само психически като : звънене от всякакви номера както и лични и заплахи в един определен сайт за запознанства ... и заплахи от рода , че ще ме посетят в училище и т.н .. искам компетентни отговори от лица който са запознати с такива случаи !! Благодаря предварително ....

Reenata
03-02-2012, 21:06
Знам колко е неприятно да ти правят такива номера. Не мисля, че жалбата ще ги вразуми, напротов ще ти дигнат мерника повече. Не им обръщай внимание, ингнориирай всичко свързано с тях. Просто не се занимавай !!

БожиятАгнец
03-02-2012, 22:03
Съжалявам, но от опит мога да ти кажа, че нито жалба, нито полиция могат да ти помгнат или гарантират нещо в случая.
Твоят настойник да говори с техните родители или твоят приятел, заради, когото си в тази ситуция да говори с тях - това са опциите.
Или да се сприятелиш с някой, който има влияние над момичето, което е започнало всичко.
Не излизай сама, нито пък късно и си купи лютив спрей за самозащита.

Не разбирам, обаче, защо това момче, заради, което стават тези неща не направи нещо. Ако отказва значи не си заслужава въобще.

А от колко време става така? Защото, ако са минали няколко седмици значи са празни думи.
Ако някой иска да бие някого или се нахъсва и го прави или не го прави.
А, ако ти е до психическият тормоз - сменяш си номера и ги блокираш от всички сайтове - не е толкова сложно.

И научи значението на думите, които използваш. :)

alleyy
03-02-2012, 23:55
Добре бе хора, как да спре да им обръща внимание ? Като мълчи като пукел , не се защитава и нищо не прави още повече ще си помислят , че могат да я тъпчат и мачкат ? Вярно, че не става всичко с бой, но ако седи и им мълчи още по - лошо, защото тя излиза по - слабата.

БожиятАгнец
03-03-2012, 00:08
Добре бе хора, как да спре да им обръща внимание ? Като мълчи като пукел , не се защитава и нищо не прави още повече ще си помислят , че могат да я тъпчат и мачкат ? Вярно, че не става всичко с бой, но ако седи и им мълчи още по - лошо, защото тя излиза по - слабата.

Глупости. Тя сега е с момчето, което другото момиче иска. Как ще е по-слаба? Онази едно момче не може да задържи пък авторката ще е по-слаба.
Никой не я мачка и тъпче, защото тези девойки говорят празни приказки, всеки може по интернет или по телефона да се прави на голям бияч, играч и на много мощен. Но щом не могат да пренесат нещата на по-сериозно ниво, значи сигурно въобще няма да го направят.

Пък, като не иска, тя сама, да отиде и да се разправя с тях да си мълчи и да се прави на по-ниска от тревата.
Иначе просто ще си изпроси боят и тогава ще си проличи кой от кого е по-слаб.

БожиятАгнец
03-03-2012, 00:09
Добре бе хора, как да спре да им обръща внимание ? Като мълчи като пукел , не се защитава и нищо не прави още повече ще си помислят , че могат да я тъпчат и мачкат ? Вярно, че не става всичко с бой, но ако седи и им мълчи още по - лошо, защото тя излиза по - слабата.

Глупости. Тя сега е с момчето, което другото момиче иска. Как ще е по-слаба? Онази едно момче не може да задържи пък авторката ще е по-слаба.
Никой не я мачка и тъпче, защото тези девойки говорят празни приказки, всеки може по интернет или по телефона да се прави на голям бияч, играч и на много мощен. Но щом не могат да пренесат нещата на по-сериозно ниво, значи сигурно въобще няма да го направят.

Пък, като не иска, тя сама, да отиде и да се разправя с тях да си мълчи и да се прави на по-ниска от тревата.
Иначе просто ще си изпроси боят и тогава ще си проличи кой от кого е по-слаб.

jghgh
03-03-2012, 07:51
кучетата дето много лаят - не хапят.
сигурно няма да ти направят нищо, но да - неприятно е че ти изливат една кофа омраза и помия на главата.
според мен не трябва да си траеш, а да покажеш че си по-силна и да ги затапиш - като се свържеш с техни родители, подадеш жалба за тормоз по телефона и по тоя начин някак законово им отрежеш възможността да те пребият някъде;
също искай на всяка цена твоят приятел да разговаря с тях, какво седи безучастен като някаква п**ка.. той точно може много да помогне ако отиде и им се развика. на тия мърши доста унизително ще им стане момчето, което едната харесва, да я отрече и заплюе за тъпото й, детинско поведение.

АничкА96
03-03-2012, 08:23
Абе колко пъти да го направи ... няма тезии животни не разбират ... не че не мога с тупаниците и ритниците ... !!! но не са ми приоритет !!! Първото нещо което ще направя ако тези две момиченца ми цъфнат пред училище ще бъде да им сипя с ""големия черпак"" ... така чее .. .да разберат че не са нищо повече от мене и че аз съм много на тези детински истории и много над тях !! Ако това не помогне и ме ударят или опитат някакъв физически тормоз над мен .... няма да се оставя но ще си пусна една бясна жалба до РПУ !! Колкото до приятеля ми , той сам ми каза дойдат ли пред училище звъниш ми и аз идвам !! .... писна ми да се страхувам от приятелката на бившата му !!! ... Бившата му ми е лесна .... тя е страхлива и за това намеси тая другата ""путка"" пак тя се води битка уж ..... .

bloodyF
03-03-2012, 09:12
момчето къде е в ситуацията се чудя аз?


научи и какво означава дискриминация точно

alleyy
03-03-2012, 10:24
Пък, като не иска, тя сама, да отиде и да се разправя с тях да си мълчи и да се прави на по-ниска от тревата.
Иначе просто ще си изпроси боят и тогава ще си проличи кой от кого е по-слаб.

Е, това имах предвид и аз. Та .. както каза тя това са абсолютно излишни детински истории и то за момче ?!

[Icceto]
03-06-2012, 09:39
Майната им на такива. Оставяй ги да ги е яд, че са зарязани от тоя, с които си в момента.. Кажи му пак да им каже да млъкнат или ще влезе с вратата у тях и готово.. Недей жалба, достатъчно е да ги прецакаш пред директор или психолог.Обаче гледай да срещнеш психолога по коридорите на даскалото, не да ходиш при него ;Д Върви се разправяй, за мен това е най-доброто. Сума ти хора ме търсят да влизам в скандали, просто ме кефи и всички мълчат пред мен ;д

АничкА96
03-09-2012, 07:29
кучетата дето много лаят - не хапят.
сигурно няма да ти направят нищо, но да - неприятно е че ти изливат една кофа омраза и помия на главата.
според мен не трябва да си траеш, а да покажеш че си по-силна и да ги затапиш - като се свържеш с техни родители, подадеш жалба за тормоз по телефона и по тоя начин някак законово им отрежеш възможността да те пребият някъде;
също искай на всяка цена твоят приятел да разговаря с тях, какво седи безучастен като някаква п**ка.. той точно може много да помогне ако отиде и им се развика. на тия мърши доста унизително ще им стане момчето, което едната харесва, да я отрече и заплюе за тъпото й, детинско поведение.
Както казваш ... кучетата дето много лаят не хапят ;д ...нужно и беше само едно предупреждение за жалба на нахалната девойка и веднага спря да се занимава с мен ;д