PDA

View Full Version : фитнес за жени- съвет



kuklata_90
03-02-2012, 21:10
На 22 години съм, висока съм 166 и тежа 54кг. От 1 година ходя на фитнес между 3 и 5 пъти седмично. Досега не съм спазвала определен хранителен режим и не съм тренирала по конкретната програма-само съм слушала съветите на инструктурите. Проблема при мен е следният: в горната част на тялото съм мн слаба, а в долната част на тялото... не че съм дебела, но имам много мазно, което искам да изчистя и все не мога. През тази една година тренировки ми се оформиха ръце, рамена и като цяло горната част на тялото, мускулите на краката ми се стегнаха, но остана този слой мазнина. Реших да започна хранителен режим и конкретна програма. Четох, че най-добрия вариант е НВД и си избрах тази http://www.bb-team.org/workout/1323_split-programa-za-otslabvashti-dami програма. Имам възможност в момента 3 пъти седмично да тренирам. Тази програма добре ли е? Това, което ме притеснява, че 2 дни седмично е за горната част на тялото, където аз съм си постигнала г/д желания резултат и само 1 ден седмично се тренира за дупе е бедра, където ми е проблема. Моля за съвети за евентуална промяна на тренировката или препоръки на други тренировки. Целта ми е релеф и сила в горната част на тялото и чистене на мазно ж долната част.
Благодаря предварително!

Chacho
03-03-2012, 00:35
То 2 дни се тренира горна част на тялото, но различни мускулни групи, така че е добра.

Реално релефът и топенето на мазнини е едно и също нещо, не знам защо разграничавате двете работи. Малко подкожни мазнини = видими мускули = релеф.

Релеф или топене се постига чрез достатъчно кардио и подходящ хранителен режим. Бих те посъветвал да позасилиш кардиото и освен велоергометърът да ходиш да тичаш. Програмата е добре, карай си по нея, другите упражнения са за покачване на мускулна маса (не си представяй културистки размери, a нещо такова http://image1.masterfile.com/em_w/00/63/52/602-00635259w.jpg).

А, да, забрави за постигане на резултати в "еди-коя-си" област, особено когато говорим за топене на мазнини. Мазнини се топят от цялото тяло, а чрез постоянни тренировки проблемите зони наваксват по сила, релеф, маса, т.н.

Засега съсредоточи усилията си в изграждането на НВД режим. Един добре изготвен има следните качества:

-Има определени часове за хранене
-Определя какви храни може да се консумират
-Определя кои храни по кое време на деня са препоръчителни
-Съобразява се с ежедневието на спортуващия
-Съобразен е с опита на спортуващия
-Гъвкав е (ако нямаш картофи или време да сготвиш, да имаш алтернатива)

Намери подходящ за себе си и го спазвай, за да имаш резултати. Поздрави и успех!

kuklata_90
03-03-2012, 16:02
Благодаря за изчерпателния отговор:) Искам да попитам дали не е по- добре да тренирам:
1 ден- горна част + кардио
2ден- долна част + кардио
3ден- само кардио
Една инструктурка ме посъветва така да тренирам, а и на мен ми се струва по-добре. Вие как мислите?

Chacho
03-03-2012, 17:54
Много жени тренират така. Добър подход е, но според мен другата програма е по-добра, защото отделя повече внимание на всички мускулни групи от горната част на тялото.

За да оправиш проблема с краката, вкарай две кардиота. Можеш сутрин да тичаш (или вкъщи да правиш аеробика, тае-бо, каланетика или някво друго кардио), а следобед фитнес със велоергометъра. Или сутрин фитнес+велоерг. и следобед кардио. Почти всичко зависи от кардиото и храненето.

kuklata_90
03-05-2012, 19:39
Мерси, Chacho :)