PDA

View Full Version : Mein Lieblingsgegenstand



SHking
03-03-2012, 16:22
Имам домашна по немски за понеделник и затова ми трябва малко помощ,тъй като не съм много на ти с немския.Намерих текста за домашната в нета но незнам дали е написан правилно. Затова моля някой който повече разбира немски да помогне.Ето и текста:

Mein Lieblingsgegenstand ist ein neues Handy. Mein Vater hat es mir geschenkt, als ich 15 Jahre alt war. Es ist weis und modern mit ein Display. Ich gefaellt mein Handy weil,es gibt viele Funktionen. Also ich gefaellt mein Handy, weil es ist ein Geschenk von mein Vater

Благодаря предварително.

ch0c0late44
03-03-2012, 16:52
Mein Lieblingsgegenstand ist ein neues Handy. Mein Vater hat es mir geschenkt, als ich 15 Jahre alt war. Es ist weis und modern mit ein Display. Ich gefaellt mein Handy weil,es gibt viele Funktionen. Also ich gefaellt mein Handy, weil es ist ein Geschenk von mein Vater

Благодаря предварително.

weiss (или есцет или double s)

Mir gefällt mein.....

..weil es viele Funktionen gibt.

това в края мисля че трябва да е meinem Vater,ама не съм сигурна.И в началото пак има същата грешка,пак с mein Vater...

Абе има много грешки,по добре някой друг да се захване,или да се напише на ново,защото аз нямам време в момента.Така много разбъркано ти ги дадох,не знам дали ме разбра..