PDA

View Full Version : Как ви се струва?



kosich
03-03-2012, 22:08
Здравейте, на 14 години съм.. Преди 3-4 месеца започнах да ходя на фитнес с един приятел. Бях АДСКИ СЛАБ. 48 кг някъде.. Обиколка на бицепса- 25-26 санта.. Пълна нула, в началото лежанката я правих само с лоста без тежести, кривия лост също без тежести (за бицепс) и т.н.. след няколко месеца hardcore training

След 3-4 месеца:
-57 кг
-Обиколка на бицепса 32 см
-Лежанка- 50 кг
-"кривия лост" 10 кг от всяка страна

Самият аз съм доволен от резултатите и мисля да продължавам да ходя на фитнес, и като се затопли малко времето лостове и т.н.

Програмата ми е-
1 ден- Бицепс, трапец, корем
2 ден- Гърди, рамене
3 ден- Крака, корем
4 ден- Гръб, трицепс, корем

Ям през 2-3 часа, правя си пилешки гърди/салата (домати/краставици) и понякога яица.

Имам и още един въпрос, какви хранителни добавки мога да взимам? Или някакви протеинни шейкове (искам да кача още килогарми.. (Мускулна маса) ;д

Мерси за отделеното внимание.

DownloadVirus
03-03-2012, 22:43
Аз въпрос не видях преди този за добавките..Потърси в гоогле за ВВД (високо въглехидрат режим)
Иначе браво за прогреса,това е при кикстарта,само в началото.От тук нататък вече прогресът ти ще е доста по-бавен.

ccdesigns
03-04-2012, 07:02
Програмата ти не ми харесва нещо... Иначе с тия по 10кг от страна на кривия лост, вероятно не правиш упражнението като хората. Аз правя с по 5 от страна, а като цяло "показателите" са ми по-добри от твоите. Възможно е и просто да си по-здрав от мен, то зависи от много неща :) За кривия лост за бицепс - най-вероятно знаеш, но не трябва да се клатиш въобще и ръцете да мърдат само в лакътя. Аз моите ги притискам до тялото, за да съм сигурен, че правя упражнението като хората. Добре иначе, добри резултати си постигнал :) Давай така и ще станеш ебахти бабанката на 20 :D Иначе може да взимаш следтренировъчен протеин (на прах). Друго не ти препоръчвам.

redbul2
03-04-2012, 09:37
Как ми се струва ли? Отлично! Супер резултати си постигнал. Поздравявам те за което. Много малко хора имат такова бързо развитие. Качил си мускулна маса и сила едновременно.
Добре,че написа всичко това. Сега ще те давам за пример на неспортуващите. :) Щото тук има 3-4 момчета,много слаби. Ама се срамуват да влязат в залата или смятат фитнеса за глупост и загуба на време. :)

Както написа ccdesigns има някои проблеми с програмата ти. Имаш на две места трапец,а трицепса го няма. Или това е грешка при писането? Може би е по-добре в ден 1 да имаш една голяма мускулна група-гърди или гръб. Пак зависи откъде си взел тая програма. Готова ли е или ти сам я състави.

Пилешкото се комбинира добре с ориз (въглехидрати). А за протеина трябва да гледаш добре състава му. Да не съдържа други добавки освен самият суроватъчен протеин. Такива добавки като: креатин,карнитин, трибулус терестис и подобни прохормони и химически вещества.

На бицепсовото сгъване имаш силен резултат. Зависи и колко добро е изпълнението. Но трудно се сравняват използваните тежести. Всеки тениращ има водеща мускулна група и други,по-изоставащи. Те са различни за всеки спортуващ.

kosich
03-04-2012, 10:47
Как ми се струва ли? Отлично! Супер резултати си постигнал. Поздравявам те за което. Много малко хора имат такова бързо развитие. Качил си мускулна маса и сила едновременно.
Добре,че написа всичко това. Сега ще те давам за пример на неспортуващите. :) Щото тук има 3-4 момчета,много слаби. Ама се срамуват да влязат в залата или смятат фитнеса за глупост и загуба на време. :)

Както написа ccdesigns има някои проблеми с програмата ти. Имаш на две места трапец,а трицепса го няма. Или това е грешка при писането? Може би е по-добре в ден 1 да имаш една голяма мускулна група-гърди или гръб. Пак зависи откъде си взел тая програма. Готова ли е или ти сам я състави.

Пилешкото се комбинира добре с ориз (въглехидрати). А за протеина трябва да гледаш добре състава му. Да не съдържа други добавки освен самият суроватъчен протеин. Такива добавки като: креатин,карнитин, трибулус терестис и подобни прохормони и химически вещества.

На бицепсовото сгъване имаш силен резултат. Зависи и колко добро е изпълнението. Но трудно се сравняват използваните тежести. Всеки тениращ има водеща мускулна група и други,по-изоставащи. Те са различни за всеки спортуващ.

ммм да грешка при писането ;д последния ден е гръб и трицепс :D Програмата сам си я съставих ако можете да ми дадете някакви други съвети за програмата (Как да я променя) .. :p .. Иначе за кривия лост, понякога правя-
1ва серия- 5кг от всяка страна
2ра серия- 7,5 от всяка
3та серия- 10 кг от всяка
Иии.. поне според мене го правя правилно :D
Понякога правя и три серийки с по 7,5..
Много благодаря за отговорите! :)

Shines
03-04-2012, 10:54
Браво, много добри резултати си постигнал продължавай с пълна газ напред :)!Нямаш нужда от добавки на тези години.Много добре е , че си почнал от по-рано :)!Ако продължаваш така на 18-20 години ще си голяма батка :)!

ccdesigns
03-04-2012, 11:31
Не знам защо измисляте толкова ... сложни програми. Моята е съвсем проста и добре направена (според мен) в същото време.
1 ден - Гръб + Корем (по-добре да започнеш с гръб, защото ако започнеш с гърди имаш мускулна треска след това и нито можеш да загрееш хубаво, нито да тренираш хубаво)
2 ден - Гърди
3 ден - Почивка/Крака (аз почивам, защото не правя крака, но попринцип тук е добре да се вмъкнат крака)
4 ден - Рамо, Трапец, Екстенсии, Предмишница (струва ти се, че са много неща, но то екстенсиите са само 1 упражнение, трапец 1 и за предмишница правя 1 и там рамото остана само.
5 ден - Ръце /бицепс+трицепс/ + Корем (Чел съм, че е добре бицепс и трицепс да не се разделят и групират с други неща, но не си спомням защо. Освен това е много добре да вкарваш ръце последен ден преди уикенда (аз ги правя в петък и след това 2 дни почивка), защото след това почиват, а ръце се вкарват и при Гръб, и при Рамо, Предмишница, Гърди. Много са важни).

Иначе и аз наистина ти се възхищавам на резултатите. И аз тренирам от 3-4 месеца горе-долу, но моите резултати са бая по-слаби от твоите (пак има разлика де, като почнах правех лежанка с по 5 от страна, а още маалко и почвам с 15-ките от страна /сега правя с по 12,5/). Аз иначе с кривия лост сега точно не знам и аз какво правя. Вчера правих 4 серии с петички, ама не беше добре това, просто се бях разсеял. Ще започвам 2 серии с 5, 2 с 7,5 от страна. Може и ти да го пробваш, прави повече чисти повторения, като пускаш възможно по-до долу и вдигаш възможно най-много нагоре. Аз така си правя упражнението и имам невероятна мускулна треска попринцип. (като правя повечко повторения)

EDIT: Забравих нещо МНОГО важно. Прави баавно повторенията. Напрежението в мускула е много по-голямо и минава повече кръв през мускула - расте. Аз преди правех лежанката с много бързи повторения, ама не правех нищо, обаче един приятел ми каза да пробвам бавни повторения и още на първата серия се усети много по-голямо напрежение в мускула (правех за трицепс тогава, ако не се лъжа).

А и също така, при теб има много по-голям напредък, защото аз не спазвам никакво режимче. Само гледам да се ограничавам от сладки и да не ям толкова хамбургери и т.н.

redbul2
03-04-2012, 12:04
да ми дадете някакви други съвети за програмата (Как да я променя) .. :p .. Иначе за кривия лост, понякога правя-
1ва серия- 5кг от всяка страна
2ра серия- 7,5 от всяка
3та серия- 10 кг от всяка


Това е добре. Комбинация на леко с тежко. Ако започнеш направо с 10 може да получиш травма. В бибитайма има 2 подходящи програми,ако държиш ня 4-дневния сплит:

http://www.bb-team.org/workout/1288_manichko-masa-za-raboteshtiya-chovek

"Тази програма, е за хора, които не бързат за никъде. Тук целта е да продължите прогреса, макари и с бавни темпове, въпреки социалното ежедневие с цялата му динамика.

първи ден - гърди, предно и средно рамо
втори ден - гръб, задно рамо, трапец
трети ден - почивка
четвърти ден - бицепс, трицепс
пети ден - крака, корем
шести ден - почивка
седми ден - почивка

Програма за първи ден

повдигане на щанга от лег - 4 серии по 8 повторения
повдигане на щанга от полулег - 4 серии по 8 повторения
повдигане на дъмбели от полулег - 3 серии по 8 повторения
кофички - 3 серии по 8 повторения
раменна преса пред гърди - 3 серии по 8 повторения
изнасяне на дъмбели напред - 3 серии по 8 повторения
кoремни преси - 3 серии по 30 повторения
повдигане на краката от вис - 3 серии по 30 повторения

Програма за втори ден

гребане с щанга - 4 серии по 8 повторения
набирания - 4 серии по 10 повторения
мъртва тяга - 4 серии по 8 повторения
придърпване на хоризонтален скрипец - 3 серии по 8 повторения
разтваряне с дъмбели за задно рамо - 4 серии по 8 повторения
трапецовидно повдигане с щанга - 4 серии по 8 повторения

Програма за четвърти ден

повдигане на щанга от лег в тесен хват - 3 серии по 8 повторения
френска преса - 3 серии по 8 повторения
трицепсово разгъване на скрипец - 3 серии по 8 повторения
бицепсово сгъване с щанга от стоеж - 3 серии по 8 повторения
бицепсово сгъване с дъмбели - 3 серии по 8 повторения
концентрично сгъване - 3 серии по 8 повторения

Програма за пети ден

клякане с щанга - 4 серии по 10 повторения
лек екстензия - 4 серии по 10 повторения
бедрено сгъване - 4 серии по 10 повторения
напади с щанга - 3 серии по 12-15 повторения
повдигане на пръсти на калф машина - 4 серии по 12-15 повторения
кoремни преси - 3 серии по 30 повторения
повдигане на краката от вис - 3 серии по 30 повторения"



и втората http://www.bb-team.org/workout/1287_masiray-sotsialno При нея ръцете са в 1 ден

"Ако четири е вашата цифра, дайте 8 до 16 седмици на тази програма. Още нещо - ако се страхвуате от големи тежести - не я опитвайте! Програмата е за максималисти!

първи ден - гръб, задно рамо, трапец
втори ден - почивка
трети ден - бицепс, трицепс
четвърти ден - почивка
пети ден - гърди, предно рамо, корем
шести ден - крака, корем
седми ден - почивка

Програма за първи ден

набирания - 4 серии по 10 повторения
гребане с щанга - 4 серии по 6-8 повторения
мъртва тяга - 4 серии по 8-10 повторения
трапецовидно повдигане на рамене с щанга - 4 серии по 8 повторения
пулоувър - 3 серии по 8-10 повторения
разтваряне с дъмбели за задно рамо - 4 серии по 8 повторения

Програма за трети ден

повдигане на щанга от лег в тесен хват - 3 серии по 8 повторения
френска преса - 3 серии по 8-10 повторения
трицепсово разгъване на скрипец - 3 серии по 8 повторения
бицепсово сгъване с щанга от стоеж с прав лост - 3 серии по 8 повторения
бицепсово сгъване с дъмбели с неутрален хват - 3 серии по 6-8 повторения
скотово сгъване с дъмбел - 3 серии по 8 повторения за всяка ръка

Програма за пети ден

изтласкване на щанга от обратен лег (15-25 градусов наклон) - 4 серии по 8 повторения
изтласкване на щанга от полулег - 4 серии по 8 повторения
изтласкване на дъмбели от лег - 3 серии по 8 повторения
пек-дек с тесен хват и лакти на нивото на раменете - 3 серии по 8-10 повторения
раменни преси зад врат на смит машина- 3 серии по 8 повторения
изнасяне на дъмбели напред - 3 серии по 8 повторения
кoремни преси с диск - 3 серии по 30 повторения
повдигане на краката от вис - 3 серии по 30 повторения

Програма за шести ден

клякане с щанга - 4 серии по 10-12 повторения
бедрено сгъване - 4 серии по 15 повторения
лек екстензия - 4 серии по 15 повторения
напади с дъмбели - 3 серии по 12-15 повторения
повдигане на пръсти на калф машина - 2 серии по 12-15 повторения, 3 серии по 20-25 повторения
кoремни преси с диск - 3 серии по 30 повторения
повдигане на краката от вис - 3 серии по 30 повторения"

kosich
03-04-2012, 12:18
Не знам защо измисляте толкова ... сложни програми. Моята е съвсем проста и добре направена (според мен) в същото време.
1 ден - Гръб + Корем (по-добре да започнеш с гръб, защото ако започнеш с гърди имаш мускулна треска след това и нито можеш да загрееш хубаво, нито да тренираш хубаво)
2 ден - Гърди
3 ден - Почивка/Крака (аз почивам, защото не правя крака, но попринцип тук е добре да се вмъкнат крака)
4 ден - Рамо, Трапец, Екстенсии, Предмишница (струва ти се, че са много неща, но то екстенсиите са само 1 упражнение, трапец 1 и за предмишница правя 1 и там рамото остана само.
5 ден - Ръце /бицепс+трицепс/ + Корем (Чел съм, че е добре бицепс и трицепс да не се разделят и групират с други неща, но не си спомням защо. Освен това е много добре да вкарваш ръце последен ден преди уикенда (аз ги правя в петък и след това 2 дни почивка), защото след това почиват, а ръце се вкарват и при Гръб, и при Рамо, Предмишница, Гърди. Много са важни).

Иначе и аз наистина ти се възхищавам на резултатите. И аз тренирам от 3-4 месеца горе-долу, но моите резултати са бая по-слаби от твоите (пак има разлика де, като почнах правех лежанка с по 5 от страна, а още маалко и почвам с 15-ките от страна /сега правя с по 12,5/). Аз иначе с кривия лост сега точно не знам и аз какво правя. Вчера правих 4 серии с петички, ама не беше добре това, просто се бях разсеял. Ще започвам 2 серии с 5, 2 с 7,5 от страна. Може и ти да го пробваш, прави повече чисти повторения, като пускаш възможно по-до долу и вдигаш възможно най-много нагоре. Аз така си правя упражнението и имам невероятна мускулна треска попринцип. (като правя повечко повторения)

EDIT: Забравих нещо МНОГО важно. Прави баавно повторенията. Напрежението в мускула е много по-голямо и минава повече кръв през мускула - расте. Аз преди правех лежанката с много бързи повторения, ама не правех нищо, обаче един приятел ми каза да пробвам бавни повторения и още на първата серия се усети много по-голямо напрежение в мускула (правех за трицепс тогава, ако не се лъжа).

А и също така, при теб има много по-голям напредък, защото аз не спазвам никакво режимче. Само гледам да се ограничавам от сладки и да не ям толкова хамбургери и т.н.

Екстензиите не са ли пак за гръб или се бъркам? :p На коя от двете лежанки ще правиш с 15ките? Аз на тази от "Полу лег" правя с 10ки, а лежанката от пълен лег правя с 15-17,5 .. Бавно свалям до долу да се опре леко лоста и после вдигам лоста с нормална скорост :D
А за краката, почвай и тях да ги правиш.. те също са важни.. всичко или нищо :p Ще пробвам и твоята програма, мерси! :)



Това е добре. Комбинация на леко с тежко. Ако започнеш направо с 10 може да получиш травма. В бибитайма има 2 подходящи програми,ако държиш ня 4-дневния сплит:

http://www.bb-team.org/workout/1288_manichko-masa-za-raboteshtiya-chovek

"Тази програма, е за хора, които не бързат за никъде. Тук целта е да продължите прогреса, макари и с бавни темпове, въпреки социалното ежедневие с цялата му динамика.

първи ден - гърди, предно и средно рамо
втори ден - гръб, задно рамо, трапец
трети ден - почивка
четвърти ден - бицепс, трицепс
пети ден - крака, корем
шести ден - почивка
седми ден - почивка

Програма за първи ден

повдигане на щанга от лег - 4 серии по 8 повторения
повдигане на щанга от полулег - 4 серии по 8 повторения
повдигане на дъмбели от полулег - 3 серии по 8 повторения
кофички - 3 серии по 8 повторения
раменна преса пред гърди - 3 серии по 8 повторения
изнасяне на дъмбели напред - 3 серии по 8 повторения
кoремни преси - 3 серии по 30 повторения
повдигане на краката от вис - 3 серии по 30 повторения

Програма за втори ден

гребане с щанга - 4 серии по 8 повторения
набирания - 4 серии по 10 повторения
мъртва тяга - 4 серии по 8 повторения
придърпване на хоризонтален скрипец - 3 серии по 8 повторения
разтваряне с дъмбели за задно рамо - 4 серии по 8 повторения
трапецовидно повдигане с щанга - 4 серии по 8 повторения

Програма за четвърти ден

повдигане на щанга от лег в тесен хват - 3 серии по 8 повторения
френска преса - 3 серии по 8 повторения
трицепсово разгъване на скрипец - 3 серии по 8 повторения
бицепсово сгъване с щанга от стоеж - 3 серии по 8 повторения
бицепсово сгъване с дъмбели - 3 серии по 8 повторения
концентрично сгъване - 3 серии по 8 повторения

Програма за пети ден

клякане с щанга - 4 серии по 10 повторения
лек екстензия - 4 серии по 10 повторения
бедрено сгъване - 4 серии по 10 повторения
напади с щанга - 3 серии по 12-15 повторения
повдигане на пръсти на калф машина - 4 серии по 12-15 повторения
кoремни преси - 3 серии по 30 повторения
повдигане на краката от вис - 3 серии по 30 повторения"



и втората http://www.bb-team.org/workout/1287_masiray-sotsialno При нея ръцете са в 1 ден

"Ако четири е вашата цифра, дайте 8 до 16 седмици на тази програма. Още нещо - ако се страхвуате от големи тежести - не я опитвайте! Програмата е за максималисти!

първи ден - гръб, задно рамо, трапец
втори ден - почивка
трети ден - бицепс, трицепс
четвърти ден - почивка
пети ден - гърди, предно рамо, корем
шести ден - крака, корем
седми ден - почивка

Програма за първи ден

набирания - 4 серии по 10 повторения
гребане с щанга - 4 серии по 6-8 повторения
мъртва тяга - 4 серии по 8-10 повторения
трапецовидно повдигане на рамене с щанга - 4 серии по 8 повторения
пулоувър - 3 серии по 8-10 повторения
разтваряне с дъмбели за задно рамо - 4 серии по 8 повторения

Програма за трети ден

повдигане на щанга от лег в тесен хват - 3 серии по 8 повторения
френска преса - 3 серии по 8-10 повторения
трицепсово разгъване на скрипец - 3 серии по 8 повторения
бицепсово сгъване с щанга от стоеж с прав лост - 3 серии по 8 повторения
бицепсово сгъване с дъмбели с неутрален хват - 3 серии по 6-8 повторения
скотово сгъване с дъмбел - 3 серии по 8 повторения за всяка ръка

Програма за пети ден

изтласкване на щанга от обратен лег (15-25 градусов наклон) - 4 серии по 8 повторения
изтласкване на щанга от полулег - 4 серии по 8 повторения
изтласкване на дъмбели от лег - 3 серии по 8 повторения
пек-дек с тесен хват и лакти на нивото на раменете - 3 серии по 8-10 повторения
раменни преси зад врат на смит машина- 3 серии по 8 повторения
изнасяне на дъмбели напред - 3 серии по 8 повторения
кoремни преси с диск - 3 серии по 30 повторения
повдигане на краката от вис - 3 серии по 30 повторения

Програма за шести ден

клякане с щанга - 4 серии по 10-12 повторения
бедрено сгъване - 4 серии по 15 повторения
лек екстензия - 4 серии по 15 повторения
напади с дъмбели - 3 серии по 12-15 повторения
повдигане на пръсти на калф машина - 2 серии по 12-15 повторения, 3 серии по 20-25 повторения
кoремни преси с диск - 3 серии по 30 повторения
повдигане на краката от вис - 3 серии по 30 повторения"
Тези програми хмм.. Ако ги ползвам колко пъти в седмицата трябва да ходя на трен? 4-5 без почивка и след това 1-2 дена почивка? Защото аз до сега ходих - 3 пъти 1 почивка, от днес почвам 4 пъти- 1 почивка
И още 2 въпроса, какво мислите за тази програма- http://www.bb-team.org/workout/1283_efikasna-programa-za-pokachvane-na-muskulna-masa#axzz1d9g4eCzr <- аз даже си мислех да правя тази програма така- 5 дена 1 почивка, аз по принцип не се изморявам толкова много даже след тежка тренировка или само 1 почивка :D
и.. от къде мога да си взема някакви дъмбели? Трябват ми по 7,5/10 и 12,5 кг.. гледам в сайтовете ебахти цените брат, 50 лева за един 10 кг дъмбел :Х

Едит: Пак мерси за позитивните отговори, мислех си, че ще има такива- "Оф я се е*и само на 14 си играй си там компютърните игри и не се занимавай с фитнес малък си"

:p :)

ccdesigns
03-04-2012, 12:24
При мене лежанката навсякъде е с еднакви тежести. Само дето от полу-лег ме затруднява повече и може би там да сваля не повече от 2,5кг. :D Иначе за програмата... То е важно както ти си го усещаш. Ако искаш пробвай мойта 1-2-3 седмици и ще си решиш там какво да правиш :) Никога не е късно за промяна на програмата. Ако с твоята има по-добри резултати, си прави твоята :)

kosich
03-04-2012, 12:29
При мене лежанката навсякъде е с еднакви тежести. Само дето от полу-лег ме затруднява повече и може би там да сваля не повече от 2,5кг. :D

И при мене е така.. като правих с петички инструктора дойде и ми вика- я сложи още по 2,5 .. пълен леш, едвам 3-4 повторения, после се замисли и ми вика- я сега слагай 10ките , направих 2 серийки по 2-3 повторения (Адски трудно) ама следващия път като правих за гърди с 10ките си правих 8-9 повторения на 1 серия без проблем.. даже мисля да пробвам с 15ки скоро :D

Going to tha gym now xD

redbul2
03-04-2012, 12:46
Тези програми хмм.. Ако ги ползвам колко пъти в седмицата трябва да ходя на трен? 4-5 без почивка и след това 1-2 дена почивка? Защото аз до сега ходих - 3 пъти 1 почивка, от днес почвам 4 пъти- 1 почивка
:)

Най-добре е да редуваш на ден-два тренировки по 1 ден почивка. Мускулите растат по време на почивката,а не по време на тренировката в залата. В тези 2 програми е дадено и подреждането според дните от седмицата. Ден 1 е понеделник,ден 7 е неделя. Може да опиташ някоя от тях или програмата на ccdesigns. А тая която показваш има хубави упражнения,но е малко тежка за теб. :)

ccdesigns
03-04-2012, 13:08
Oo ти ии инструкторче си имаш. Аз нямам такива екстри... :D To попринцип по-малко повторения - повече тежести са за качване на маса, ама на мен 3-4 повторения ми се струват прекалено малко и правя по 7-8 с някаква по-голяма тежест, като преценявам така, че на 8-мото едвам-едвам да мога да направя още 1-2. Иначе последно правих така на пълен лег - 1 серия 10-тина повторения само с лоста - загрявъчна. Втора серия нещо като допълнителна загрявка го водя или не знам и аз какво - с 5-тички от 2те страни - 15-тина повторения. 3 и 4-та серия - с 10-тки от двете страни 8-10 повторения. Последна серия с 12,5 от двете страни 7-8-9 повторения там, колкото мога. Същото ми е и от полу-лег, само дето там ми е бая по-трудно и правя 4-5-6 повторения с 12,5, ако въобще сложа толкова, че са ми бая тежки. А както казах - 4-5 повторения ми се струват много малко.

kosich
03-09-2012, 19:15
Вече съм 59 kg :D (Щях да кажа 69) :D :D :D

2 седмици 2 кила.. :o

redbul2
03-09-2012, 20:28
Отлично! Продължавай по същия начин. :)

Muaythaifighter
03-11-2012, 12:12
1-Ръце и корем
2-Почивка
3-Рамо и трапец
4-Гръб
5-Почивка
6-Гърди и корем
7-Крака

kosich
03-11-2012, 12:33
1-Ръце и корем
2-Почивка
3-Рамо и трапец
4-Гръб
5-Почивка
6-Гърди и корем
7-Крака
:| :| :| :| :| :| :|

Вече си направих програмата :o