PDA

View Full Version : Млади писатели



mimsssssss
03-03-2012, 23:17
И така... от колко време пишете, замисляли ли сте се да издавате, участвате ли в конкурси? Някой може да сподели пътя към издаването, може и да не е в България, просто инфо за някой преминал през всичките мъки...
Лично на мен ми се струва адски невъзможна и недостижима мечта и всичко ще остане само ръкописи...
Не очаквам и някой да ми каже, че е лесно... но поне като че ли искам да ми се вдъхне надежда.

Вие сте наред :)

Cold_Tearsss
03-03-2012, 23:33
Като малък печелих няколко конкурса, но става въпрос за поезия. Майка ми има издадени няколко стихосбирки, но в днешно време литературата е оставена на заден план за сметка на другите видове изкуства като кино, музика, театър и т.н. Всичко опира до забавление, а не до послание, поне за масата хора. Непрекъснато има различни конкурси и можеш и ти да участваш, пък и да спечелиш. Ако мислиш да ставаш писател без от някое друго поприще да си вадиш хляба, ще гладуваш.
Трудно се издава книга, но не е непосилно. Един добър тираж в България е 2000 - 3000 копия, разпродадени.

mimsssssss
03-03-2012, 23:41
Ами аз вече не живея в България, но все пак участвам и в български конкурси. Интересуваме дали някой млад човек е впечатлил примерно някое издателство или в началото тръгваш на самоиздаване на 100%...
А това, че литературата е назад е вярно и то в доста развити страни, а какво остава за по - западналите... Което си е жалко де. Смешно ми е как има хора, който знаят текстовете на чалга песните, а не могат да кажат кога последно са чели роман примерно...
Отклоняваме се от темата малко. А майка ти как е издавала?

Cold_Tearsss
03-03-2012, 23:56
Ти как ме нахули, не обичам да чета романи, но пък поезия и някое разказче са ми точно по вкуса.
Не съм наясно точно как е издавала, но мисля че за първата стихосбирка спечели конкурс, а за втората нямам идея. Не съм наясно...

flawless_
03-04-2012, 08:47
Обичам да изливам мъката някъде измежду редовете пропити със сълзи
Да се давя в цигарения дим и да мечтая за боговете
Ала всичко една мечта и човешка илюзия е, от мен го запомнете
Еволюцията и големия взрив са верни, това е нашата мисия на този свят, нищо друго!
Един живот имаме да изживеем на таз земя, след това е мрак и небитие,
така че нека ги изживеем пълноценно!

mimsssssss
03-04-2012, 10:50
Живота според мен е пълноценен, тогава когато изпълниш "ония лист" с хиляда и една безброй мечти и желания... Независимо дали ти е щукнало да се състезаваш колко бира може да изпиеш, или искаш да видиш Лувъра, или ти се скача от моста в Русе...
Та смятам, че моя живот лично няма да бъде пълноценен, тъй като всеки ден откривам нови и нови неща за които има да живея, да се боря и да мечтая. Казвам да мечтая, тъй като не всички са достижими.
Иначе и аз обичам да си изливам и мъката и хумора и радостта в редове, просто защото това мога най-добре. Ако можех да пея и свиря, сигурно щях да се пробвам като певица :)
Няма ли някой последвал мечтата си докрай и да е издал нещо?

Cold_Tearsss
03-04-2012, 16:12
Мечтите се сбъдват само с едно нещо и то е много, ама много пари. Вие колкото и да си мечтаете, но в джоба да имате стотинка ще си останете никой и нищо. Това е истината. :)

Concussion
03-04-2012, 19:27
Мечтите се сбъдват само с едно нещо и то е много, ама много пари. Вие колкото и да си мечтаете, но в джоба да имате стотинка ще си останете никой и нищо. Това е истината. :)

'ти пикам на лапешкия, смотан, ограничен начин на мислене!

Cold_Tearsss
03-04-2012, 19:41
'ти пикам на лапешкия, смотан, ограничен начин на мислене!
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
Скъса ме....

Точно така си е, ти щом искаш си живей с лъжите.

Concussion
03-04-2012, 19:47
Ама точно така си е, да, жалко че оная "писателка" дето е у дома ти не си е гледала работата навремето докато се е занимавала с конкурси и глупости, и не те е възпитала като хората и сега си едно леке с толкова ограничен мироглед. И не ми се прави че се насираш от смях в момента, щото не е смешно, тъжно е.

Cold_Tearsss
03-04-2012, 20:01
Не съм възпита, уау. Точно възпитанието ми не ми позволява да те нагрубя жестоко, а в случая ти ръсиш обидите по чужд адрес, само защото мнението ми не съвпада с твоето. После мен описваш като ограничен, жалък си.
Преди да пишеш се научи да мислиш, защото явно не влагаш никаква мисъл.

Имаш ли представа в момента колко талантливи хора нямат възможност да реализират таланта си поради една единствена причина, парите? Не, никой няма и на никой не му пука.
Няма нужда да споменавам хората, които имат умствения капацитет да направят революции в какви ли не области, но са родени в някое забутано бедно градче в Африка, Азия, Южна Америка и тъй нататък.

Да, вярвай си, прав си.

Concussion
03-04-2012, 20:10
Държиш се като ощипана мома. Не те обиждам, казвам ти какво мисля, нямаше как да си го премълча просто, ръсиш глупости. И да, ограничен си. Финансите може да са причина, но далеч не са единствената. Няма к'во да ти обяснявам, желая ти да пораснеш и с времето и преживяванията да разшириш малко мирогледа си, щото явно нямаш достатъчно житейски опит на този етап.

Cold_Tearsss
03-04-2012, 20:22
Защо се правиш на ударен?


'ти пикам на лапешкия, смотан, ограничен начин на мислене!

Това не ли обида? Не го ли смяташ за такава? Майко мила....


Ама точно така си е, да, жалко че оная "писателка" дето е у дома ти не си е гледала работата навремето докато се е занимавала с конкурси и глупости, и не те е възпитала като хората и сега си едно леке с толкова ограничен мироглед. И не ми се прави че се насираш от смях в момента, щото не е смешно, тъжно е.

При това не е единствената....

Повтаряш ограничен като Вучков. Явно имаш някакъв личен комплекс за ограниченост, но това е друга тема.

През моите 16 годинки, съзнателен живот, съм видял, преживял и направил толкова много неща, за който ти дори си нямаш и идея, нито ме познаваш, нито си ме виждал, а си правиш заключения от няколко поста и различно виждане за живота, най-общо. Бих добавил, че съм преживял повече от теб, но това не го знам със сигурност и е глупаво да го твърдя, но ти го твърдиш в горния пост.

Concussion
03-04-2012, 20:29
Бих добавил, че съм преживял повече от теб, но това не го знам със сигурност...

lol, хаха, последно?
Хубаво, бъди си с преживяванията и твоето виждане за живота. btw, под "възпитание" нямах предвид това да са те възпитали как да се държиш сред хора, да не обиждаш и нагрубяваш останалите чрез думи или постъпки, за друго ти говоря. Освен всичко, родителите трябва да възпитат децата си на някакви ценности, много е важно какви, аз лично съм много благодарна че моите родители са успели да го направят и да стане човек от мен, който вижда по-надалеч от носа си, но това е друг въпрос.

Cold_Tearsss
03-04-2012, 20:36
lol, хаха, последно?
Хубаво, бъди си с преживяванията и твоето виждане за живота. btw, под "възпитание" нямах предвид това да са те възпитали как да се държиш сред хора, да не обиждаш и нагрубяваш останалите чрез думи или постъпки, за друго ти говоря. Освен всичко, родителите трябва да възпитат децата си на някакви ценности, много е важно какви, аз лично съм много благодарна че моите родители са успели да го направят и да стане човек от мен, който вижда по-надалеч от носа си, но това е друг въпрос.

Ти си момиче, жена - хахаха
При това сама си противоречиш и не ми изваждай думи от контекста!
Нека минат няколко дни да ти мине емоцията и тогава отново пиши, вече на трезва, концентрирана глава. :)
Възпитанието за тогава ще го оставим да си поспорим, ако още имаш желание.

DisappointedDreamer
03-04-2012, 20:52
Най-богатите хора в света са били най-бедните на млади години. Започнали са от нищото и са се издигнали. Такива примери има и сред писателите - J.К. Rowling, авторката на Harry Potter. Така че, не е пълна истина това, което казваш Cold_Tearsss.

Cold_Tearsss
03-04-2012, 21:28
/\ МУУУУУУУУУУХАХАХАХАХАХААА ААААААХХХХХХХХХХХХХАААААА ААААААААААААААААААААААААХ ААААААААААААААААААААААААА А

Нали не си вярваш? Чакай това е риторичен въпрос.
http://kellyjaye.patriotactionnetwork.com/files/2011/10/3bcf4274_n79020_facepalm2028house29.jpg

Първо няма такова нещо като не пълна истина.

Второ отиди го кажи това на гладуващите, кожа и кости негарчета в Африка, който дори не знаят какво е питейна вода от чешмата в кухнята. Когато някое от тях влезе в топ 100 000 000 000 по-богатство в света, ще си клъцна члена.
Има олигарси и богаташи, който са наследили богатството си по наследство, така че...
Това, че на един на милиард му излязъл късмета, не може да го даваш за пример.

DisappointedDreamer
03-04-2012, 21:43
А ти си толкова загрижен за гладуващите кожа и кости дечица в Африка, че просто нямам думи. Айде моля ти се, сульо и пульо тръгнал да ми казва, че го интересувало нещо. Дръжки. Всички това казват, а в действителност почти никoй не прави нещо по въпроса.

Второ, не говорим за тях, а хора в Европа, Щатите и т.н. Имаше даже наскоро такава класaция. Трето, какво ще се занимавам с такъв повърхностен човек, който както по-горе колежката каза не може да види по-далеч от носа си. Четвърто, лека ви нощ.

DisappointedDreamer
03-04-2012, 21:48
http://profit.bg/news/CEO-ta,-koito-sa-se-izdignali-ot-nishtoto/nid-81494.html
http://www.hotelresortinsider.com/news_story.php?news_id=801&cat_id=9
http://images.businessweek.com/slideshows/20101123/twenty-billionaires-who-started-with-nothing/
http://www.businessinsider.com/twenty-billionaires-who-started-with-nothing-2010-12#george-joseph-net-worth-1-billion-1

И това са само малка част. На, да има какво да четеш и преосмисляш през тази хубава мартенска нощ. Адиос

Cold_Tearsss
03-04-2012, 21:50
http://www.youtube.com/watch?v=4f_oxZqD6wQ

Cold_Tearsss
03-04-2012, 21:53
http://profit.bg/news/CEO-ta,-koito-sa-se-izdignali-ot-nishtoto/nid-81494.html
http://www.hotelresortinsider.com/news_story.php?news_id=801&cat_id=9
http://images.businessweek.com/slideshows/20101123/twenty-billionaires-who-started-with-nothing/
http://www.businessinsider.com/twenty-billionaires-who-started-with-nothing-2010-12#george-joseph-net-worth-1-billion-1

И това са само малка част. На, да има какво да четеш и преосмисляш през тази хубава мартенска нощ. Адиос

http://www.youtube.com/watch?v=6MWpxH-RlFQ Изгледай това после ми се прави на интересна.

Cold_Tearsss
03-04-2012, 21:58
100% Съм сигурен, че няма да го прегледаш, но мен определяш като човек, който не вижда по-далеч от носа си. Каква ирония само.

Concussion
03-05-2012, 07:31
Нека минат няколко дни да ти мине емоцията и тогава отново пиши, вече на трезва, концентрирана глава. :)
Възпитанието за тогава ще го оставим да си поспорим, ако още имаш желание.

Няма какво да обсъждам с човек, мъртъв в мисленето си. А ти си точно такъв.
Нямам желание да споря с теб, просто държах да отбележа че си олигофрен.
И да, мазен си като гол охлюв, верно пишеш като некоя п*тка, бате. Вземи се скрий някъде.

Cold_Tearsss
03-05-2012, 12:50
Няма какво да обсъждам с човек, мъртъв в мисленето си. А ти си точно такъв.
Нямам желание да споря с теб, просто държах да отбележа че си олигофрен.
И да, мазен си като гол охлюв, верно пишеш като некоя п*тка, бате. Вземи се скрий някъде.

Голяма простачка си, някаква средностатистическа пикла с извинение, която дори не знае значението на думите, който използва. Без мярка хвърля вулгарщини на ляво и на дясно, и се има за видиш ли голямото нещо, после защо България пропада, ето отговора - заради хора като теб и подобните им. Съчувствам на родителите ти очевадно е че са се провалили във възпитанието ти, но за сметка на това са вдъхнали в теб самочувствие без покритие. Дори вече не ми е смешно, стана ми толкова жално за България.

Отказвам се, на една идиотка с магарешки инат да обяснявам каквото и да било, защото тя знае само нейното си и нищо друго, каква ирония само това правят ограничените, но ти нали не се имаш за такава?

Concussion
03-05-2012, 16:59
Хъ, напротив, чудесно са се справили моите родители, но някак си не изпитвам нужда да убеждавам точно пък теб в това. Разреви се ако щеш, знаеш ли колко ми пука, жалкото е че света няма да тръгне към добро, и няма да заживеем добре докато човечета като теб хубаво не размислят над мирогледа си. А най-тъжното е, че няма изгледи това да се случи скоро време. Нищо, тя природата си знае работата.

xoxi
03-07-2012, 07:32
Авторке, а ти публикуваш ли нещата си някъде из интернет?
Един приятел има сайт, в който публикува всичките си произведения. Много хора го харесват, дори из блогове започнаха да го предлагат за прочит. Така си намери издаделство. Доколкото знам те сами са го потърсили. Сега вече има 4 или 5 издадени книги.
Разбира се, това не става толкова лесно. Той от няколко години (повече от 2-3) публикува.
А и най-важното е да те харесват читателите.

DisappointedDreamer
03-07-2012, 08:13
Може ли link към сайта му? :)

mimsssssss
03-07-2012, 13:29
Пиша в един сайт с други хора, но всичко е анонимно. Иначе творбите, които пиша обикновенно ги показвам на близки и приятели. В последните години 2-3 участвам в конкурси. Може би това ми вдигна в повече егото и за това се замислям дали бих могла да издам книга.
Исках някой да сподели пътя по който е минал или минава, или дали поне пише и какво се е опитал да направи. Ненужните скандали малко пренаситиха темата.

SunT
03-14-2012, 21:01
Може ли link към сайта му? :)
На мен също ми стана интересно :)

xBadxApple
04-15-2012, 17:59
Имам една готова книга, втората е по пътя.

За неизвестен пишещ обаче е трудничко. Участвам и в конкурси, когато мога, макар че там масово съм виждал такива връзкарски неща, че много лесно може да те откаже тая работа. Концепцията за кръговете и обслужването на интереси бачка на пълни обороти и тук.

Към момента разчитам на блог платформи и качвам по един разказ на парче, които да оформят изцяло романа. Имам и две-три страници във фейсбук, т.е. разчитам и на социални мрежи. Друго не мога на тоя етап.

snake5
04-19-2012, 20:54
http://fakeskin.alle.bg/иbzd/ Този линк директно препраща към сайта в който може да бъде прочетена демо версията, надявам се да ви хареса. Ако е така можете да натиснете начало и да харесата и фейсбук страницата и да дадете мнение. Ако имам късмет ще я издам след като я завърша, но зависи и от това дали се харесва от читателите, за това я пост-вам тук. Пиша различно от другите български писатели , но се надявам да ви е интересно. Имайте в предвид само, че това е още чернова

PepiLangstrump
03-23-2014, 11:48
Здравейте, млади писатели. Аз се занимавам с литература и писане от както се помня и наскоро започнах да се замислям за издаване на творби, разпространяване и т.н. Първото нещо, което ще ви посъветвам е ДА НЕ СЕ ОТКАЗВАТЕ! Никога. Независимо колко е трудно, колко е сложно, бавно и какво ли още не, заслужава си да не спирате да се опитвате, защото няма по-хубаво от това да следваш мечтите си, особено когато те са свързани с таланта ти. Една от първите стъпки е да помислите как да разпространите из мрежата или някъде другаде писанията си. Аз например миналата година спечелих награда на конкурс на Човешка Библиотека (страхотна литературна асоциация!) и благодарение на това се запознах с прекрасни хора, малки и големи, които ме окуражиха да продължавам да пиша и да търся публика.
И така, хрумна ми идеята за творчески блог. Нещо елементарно на пръв поглед, но ми събра известна аудитория и вече има хора, които с удоволствие редовно четат творчеството ми. Разпространих го чрез различните социални мрежи, писах на приятели, познати и нещата малко по малко се случват.
За напред гледам към по-далечни хоризонти, но всичко става с времето си. Ако на някой му е интересно, това е блогът ми. :) http://irenajanin.blogspot.com/

Joe An
04-07-2014, 19:52
Аз издадох роман преди известно време. После пък го преиздадох. Но до голяма степен, това се дължи на приятелското ми взаимоотношение с шефа на издателството (то не е от най-известните; от "Милениум" проявиха интерес, обаче самият аз се отказах, понеже не исках да попадам в тяхната редакторска касапница; и не съжалявам за това, въпреки значително по-малкият тираж и почти пълното отсъствие на реклама).

Тук съм споделил повече за сбъдването на тая детска мечта:

http://anlov.blog.bg/lichni-dnevnici/2008/02/04/za-goliamata-taina-na-onova-malko-momche-koeto-niakoga-biah-.159930