PDA

View Full Version : Какво да правя.. ?



ognyanova95
03-04-2012, 08:31
Здравейте! Реших да пиша тук, за да видя различни мнения по моя проблем. Обичам го (не го говоря на изуст като повечето, които след 1-та седмица с приятеля си , вече се обичат. Като го видя ми се преобръща всичко. Щом ме прегърне света става друг- по- добър. Само той ми е в главата, дори не мога да спя.) Той също ме обича и е правил какво ли не за мен. Не бяхме разговаряли от 1 месец (родителите ми са твърдо против него, най- вече защото той е турчин (с извинение), а аз българка. Дори ми се беше поставил така въпрос от баща ми - избирай м-у мен и него). Снощи се засякохме на един купон, седна на нашата маса. Опитах се да не му обръщам внимание, защото знам, че нещата щяха да се развият зле (зле от гледна точка на това, че родителите ми щяха да ме санкционират жестоко, но пък от моя гледна точка желаех единствено да ме прегърне.) Той дойде прегрнаме а на мен не ми пукаше от никой и нищо, защото бях подпийнала. Целувахме се, а на мен ми се искаше това никога да не свърши. Блузата му остана в мен, а моята гривна у него. Каза ми колко много съм му липсвала, как би направил всичко за мен, и аз естествено отвърнах със същото. Какво да правя... сърцето ми крещи бъди с него. Много добре знам, че не мога да го забравя, опитвала съм се на 2-3 пъти,но ако родителите ми разберат, че се срещам с него, няма дори да ме пускат да излизам. А не ми се вярва, да има някакъв начин да склонят и да разберат че наистина искам да сме заедно. Ако някой може да ми помогне какъв е начина да обедя родителите си или как да го превъзмогна, ще съм му много благодарна.

nIkEnCeTy_bE
03-04-2012, 08:33
Точно на тази тема родителите рядко прекланят глави. Може би, ако поговориш с тях, ако им кажеш как се чувстваш? Той на колко е и откога се познавате?

nepowtorima
03-04-2012, 08:37
Обясни им, че се чувстваш щастлива и ако се притесняват, че той ще те нарани все някога .. все пак това е неизбежно.

ognyanova95
03-04-2012, 08:41
Аз на 17, а той на 21. Основният им мотив е етническите различия. Опитвала съм се да говоря с тях, дори със сълзи на очи, уви нищо не помага.

nIkEnCeTy_bE
03-04-2012, 08:43
Е, нормална е реакцията на родителите. Искат да предпазят детето си един вид. Аз лично не бих рискувала да ги лъжа и да се крия, за да бъда с него... Колкото и да го обичам, семейството ми е по-важно. Родителите винаги изграждат едно мнение и трудно може да го промениш.

scandalousLady
03-04-2012, 08:49
Защо не седнеш да поговориш с майка си , седнете спокойно и обясни как се чустваш със всички подробности, обясни й че той се държи много добре със теб, че го обичаш,че той те обича и т.н. може би ще те разбере и тя е жена все пак и след това тя да говори със баща ти ? Надявам се всичко да е с хубав край, успех..

ognyanova95
03-04-2012, 08:49
Точно, защото не искам да се крия пиша тук. Но честно казано не смятам и за коректно да страдам аз заради тях и тяхното отношение.

nIkEnCeTy_bE
03-04-2012, 08:55
scandalousLady ти даде добър начин, за да ги убедиш някакси. Виж, може и аз да не съм права един вид, защото може би моите родители не биха ме спрели, но и аз добре преценявам ситуацията, дали си струва да се изпокарам с тях. Ще срещнеш и други момчета. Не ти казвам да го зарежеш, но ако наистина мислиш, че си струва, че наистина има любов, бори се.

Rebirthing
03-04-2012, 11:34
Попитай ги що за родители са щом не ти позволяват да бъдеш щастлива ? Аз лично не мога да разбера що за родители виждат как детето им плаче, но си знаят своето. Плюс това ти си на 17 години, сигурно след някой друг месец ще навършиш 18, тогава как биха ти забранили да правиш каквото и да било ? С тези ограничения най-много да те отблъснат. Ясно е, че се притесняват за теб, но етническата принадлежност не е повод за притеснения. Родителите ти имат предразсъдъци !!! Или говори с тях, или поддържай тайна връзка с момчето. Пък ако те хванат какво толкова, не могат да те заключат като в затвор, нали ?

djipsito
03-04-2012, 12:30
Кажи, че не сте тръгнали да се жените... Баси работата.

ognyanova95
03-04-2012, 12:36
А според вас дали би било свършило работа да ги стресна малко. Тоест- прибирам се пияна (никога не са ме виждали така) с насълзени очи и по1вам да ги обвинявам за начина по който се чувствам, ще има кажа абсолютно всичко. Единствено се замислям дали няма да има обратен ефект и след това да съм наказана за лошото ми поведение и напиването.

Loondy
03-04-2012, 12:42
Аз на 17, а той на 21. Основният им мотив е етническите различия. Опитвала съм се да говоря с тях, дори със сълзи на очи, уви нищо не помага.

Ох майко свършиха ли Българите че си тръгнала с Турчин ! майко мила 500 години са ни клали и ебали... просто думи нямам.. имам приятелка която излизаше с турчин по голям от нея и кво стан уж много я обичаше и накрая я наеба и я устави... РАЗБЕРИ ГО ТЕ СА БОКЛУЦИ ! :O

Loondy
03-04-2012, 12:44
Ох майко свършиха ли Българите че си тръгнала с Турчин ! майко мила 500 години са ни клали и ебали... просто думи нямам.. имам приятелка която излизаше с турчин по голям от нея и кво стан уж много я обичаше и накрая я наеба и я устави... РАЗБЕРИ ГО ТЕ СА БОКЛУЦИ ! :(

elenka0093
03-04-2012, 13:07
Кажи, че не сте тръгнали да се жените... Баси работата.

+1 (десет буквиии)

Rebirthing
03-04-2012, 14:02
А според вас дали би било свършило работа да ги стресна малко. Тоест- прибирам се пияна (никога не са ме виждали така) с насълзени очи и по1вам да ги обвинявам за начина по който се чувствам, ще има кажа абсолютно всичко. Единствено се замислям дали няма да има обратен ефект и след това да съм наказана за лошото ми поведение и напиването.

Лоша идея ако питаш мен. Ако искаш да разиграваш сцени предложи на някой твой приятел да се направи на твое гадже и да покаже родителите ти възможно най-лошата страна на един мъж, та да видят, че, и по лошо може да има. Гледай само да не разберат, че е постановка :D !

anonymous708973
03-04-2012, 17:00
Никакви сцени, най-много да решат, че е супер незряла и да стане още по-лошо.

Защо се извиняваш, че въпросното момче е турчин? Това не е мръсна дума. Докато ти го възприемаш така, другите също ще го виждат по този начин. Кажи на вашите, че приятелят ти не е религиозен (тоест, няма намерение да те забулва и да има още 3 други жени) и че нямате намерение да се жените. Даже бих казала, че е добра идея леко да намалиш важността на нещата: "Искам да пробваме, да видим какво ще стане, нищо сериозно няма още...".

theexplorer
03-10-2012, 19:09
продължете да излизате тайно..ходете на някои каширани кафета в някой друг квартал примерно..знам,че е гадно да лъжеш родителите си,но живееш един живот..следвай щастието и мечтите си..не може все да слушаш хората....(:

shadygirl
04-09-2012, 16:14
изчакай докато станеш на 18 през тва време се срештайте тайно...