PDA

View Full Version : Аз за матура ли да уча или...



AlMiNaToR
03-04-2012, 10:17
Оф, да не помислите че само хленча, но остават около 3 месеца до матурите...
Вече е втори срок, а вместо да ни оставят на мира да учим за матурите, учителите продължават да ни занимават с глупости.
Правим куп контролни, писменни изпитвания, дават ни да пишем някакви тъпи реферати и прочие, по математика всеки час правим контролна, понеже уж материала бил стар и трябвало да имаме по много оценки и някакви глупости...други пък мрънкат че нищо не сме знаели, нямало да ни допуснат до матури и т.н.

Ами извинявайте, ама аз искам да се подготвя по предмета, с който ще кандидатствам, а също така да се представя добре на матурите. Сега някои ще ме помислят за глезлъо и мързеливец, ама аз учих през всички години по всичко, сега последната година повечето от нас решиха да оставят другото и да се занимават с това, което ги интересува, а тъпите даскали продължават да не разбират...
Омръзна ми вече...

Thrombocyte
03-04-2012, 10:27
Всъщност аз не смятам да кандидатствам с оценката от матура, затова и не следвам болните амбиции на някои учители да извадя 6.00.
Две 5-ци ме устройват - нито са ниска оценка, нито ще ми се налага да уча странични неща.

Ако ще кандидатстваш с изпит в някой уни., то се конц. върху изпита и просто гледай да "минеш" матурите.

nIkEnCeTy_bE
03-04-2012, 10:47
Нормално е учителите да си тъпчат, но в същото време те ви мотивират. Това е най-важната година. Ако толкова смяташ тези контролни, реферати и всичкият материал е излишен, вземаш си бележка и учиш у вас.

Irti
03-04-2012, 10:53
Учиш си по-малко от другите предмети и наблягаш на това, което ще запишеш на матурата. Примерно математика и учиш яко. Някой даскали правят допълнителни часове на които може да присъстваш. :)

Не се коси толкова много... в училище има някой неща, които са страшно безумни и ненужни и никога няма да ти потрябват, но такава е системата, че просто трябва за момента да ги научиш, да минеш и после ги забравяш.

slavito007
03-04-2012, 15:45
Всички сме минали през този път. Имах учител, който казваше, че да канидатстваме в университет си е наш личен избор и той не е длъжен да се съобразява с него :X Така че си учи първо по предмета, с който ще кандидатстваш. После учи по предметите, които са евентуално балообразуващи оценката ти за кандидатстване и най-накрая което остане :)

BrainlessROCKBABY
03-04-2012, 15:47
аз викам "или"

anonymous708973
03-04-2012, 17:37
Учиш си по-малко от другите предмети и наблягаш на това, което ще запишеш на матурата. Примерно математика и учиш яко. Някой даскали правят допълнителни часове на които може да присъстваш. :)

Не се коси толкова много... в училище има някой неща, които са страшно безумни и ненужни и никога няма да ти потрябват, но такава е системата, че просто трябва за момента да ги научиш, да минеш и после ги забравяш.

Да.
И все пак... матурата по БЕЛ е далеч от сложна. Хората я взимат с 5.50 и без ходене на уроци.

DieselBlood
03-05-2012, 13:30
Трябва да си мега големия идиот,че да не изкараш поне 4 на матурата по БЕЛ.Това означава,че ти от 7ми клас не си влизал в нито един час по БЕЛ.А за втората матура-там кой както си прецени.

mlakniwe2
03-05-2012, 13:37
единствено по БЕЛ и Математика правим нещо-по другите предмети си учим за матурите и даскалите казват, че не смятат да ни занимават, а за оценки прайм по някой реферат или доклад предаваме го и готово, по практика нищо не прайм, по ФВС също, по Свят и личност нищо не сме прайли от началото на годината и господина каза, че няма смисъл да ни занимава с глупости и така дори не пишат отсъствия-само в даскало си уча за матурата хем като се прибера имам свободно време, особено като имаме по 4 часа практика на ден и идвам за 2-та часа и си уча за матурата после си ходя на другия ден идвам само за математика и БЕЛ и така-общо взето нищо не прайм и дори контролни не сме прайли тая година само по математика и БЕЛ прайм-до края на март ще сме оформени и няям да ходим на даскало и вече април и май ще си преговоря още малко за матурите и съм готов-хич не си давам зор

Уча единствено за 2-рата матура по физика, по БЕЛ не смятам че имам нужда от подготовка щото знам всичко и на пробни матури съм изкарвал 5-ца

maximxxl
03-05-2012, 16:18
:O :О :О Матура по физика?! ОМГ! Гууд лък мен!

Lucho
03-05-2012, 17:50
За 12 години не осъзна ли в каква държава живееш? За 12 години поне веднъж не се ли ядоса на некадърниците от "великото" министерство на образованието, младежта и нАуката ?

Не се притеснявай, ако не си се запознал с този феномен - за напред няма да остане незабелязан.