PDA

View Full Version : Защо родителите пречат?



WhereAreYouNow
03-04-2012, 12:25
Харесвам си едно момче, но той е на 17, а аз на 15. Поприницип това не е чак такъв голям проблем, но с майка като моята е. Тя попринцип си е печена, но ме наказа, защото на рожденния ми ден едно момче и едно момиче се напиха зверски и трябваше да се обадим на техните да ги приберат. Предполагам на много от вас ви се е случвало подобно нещо. И така въпросното момче ме покани на купон в петък вечерта обаче аз нямаше просто как да отида, защото като съм наказана, нямаше да ме пусне, пък особенно след случката на рожденния ми ден. Тя попринцип и да не се беше случило това пак нямаше да ме пусне. И така това момче малко ми се обиди и ме е страх, че всичко ще се прецака, заради майка ми. Въпроса ми е как успявате да накарате родителите си да ви вярват? А и аз излъгах момчето, че една приятелка ще спи у нас, за да се оправдая и той май се усети.

TheBeliever
03-04-2012, 12:31
Въпроса ми е как успявате да накарате родителите си да ви вярват?

Като не вършим глупости (или поне не позволяваме да разберат за свършените от нас глупости).

Интересно ми е защо майка ти наказва теб за простотиите на приятелите ти. Или може би излъгахте, че няма да има алкохол?


И защо излъга момчето?

Chacho
03-04-2012, 12:31
Другия път си кажи "наказана съм" и толкова. Родителите ти са избрали такъв начин на възпитание, не ти. (не, че не го одобрявам)

Говори с майка си и й обяснявай докрай нещата, не й спестявай. Така ще е в час, ще знае къде си и що си, и няма да се притеснява толкова.

WhereAreYouNow
03-04-2012, 12:42
Значи аз глупости много рядко върша и когато върша тя не разбира и да, излъгах, че няма да има алкохол и преди тва си изгубих ключовете за вкъщи и на нея вече и дойде до гуша. А момчето го излъгах, защото се вслулах в съветите на приятелки и си мислих, че ще ме помисли за някаква недорасла.

djipsito
03-04-2012, 12:48
А ти иначе за колко дорасла се имаш ? Само питам.

DisappointedDreamer
03-04-2012, 12:50
Лъжи, лъжи, лъжи. Накрая ще се оплетеш сама в своята мрежа.

Не трябваше да го лъжеш. Трябваше да му кажеш. На майка ти щеше да и мине, повече нямаше да бъдеш наказана (макар доста време ще и трябва (на майка ти) отново да ти повярва и да те пуска където и да е било.

Как успяваме да накараме нашите да ни вярват? Като се държим като зрели хора, не лъжем нагоре надолу, пък ако го правим, поне правим така че те да не разбират.

Успех.

fluffy_^
03-04-2012, 12:55
Лъжи, лъжи, лъжи. Накрая ще се оплетеш сама в своята мрежа.

Не трябваше да го лъжеш. Трябваше да му кажеш. На майка ти щеше да и мине, повече нямаше да бъдеш наказана (макар доста време ще и трябва (на майка ти) отново да ти повярва и да те пуска където и да е било.

Как успяваме да накараме нашите да ни вярват? Като се държим като зрели хора, не лъжем нагоре надолу, пък ако го правим, поне правим така че те да не разбират.

Успех.
+
Само ще добавя че да ти вярват ваще не става за 1-2 дена ;) ако до сега си ги лъгала и т.н ще ти отнеме много време ! :)

elenka0093
03-04-2012, 13:02
и според мен не е трябвало да го лъжеш ;) представи си да тръгнете случайно.. ще ти каже няква вечер да излезнете и майка ти отново няма да те пусне,и пак ще трябва да го лъжеш защото той ще е останал с впечатлението че те пускат..и кво ще стане като го лъжеш ли..ами ще скъсате,главно защото връзката ви ще бъде изградена от лъжи ;) поговори си с него и му кажи как стоят нещата,така поне ще си има ясна представа че не можеш да ходиш навсякъде и ако наистина те харесва ще те разбере.. :D надявам се,че си ме разбрала,щото по принцип не съм много по обясненията :d

а иначе не знам как карам наще да ми вярват .. :D по принцип гледам да им казвам истината,като им спестявам някои детайли(примерно) :D но им казвам къде и с кой ще съм,защото е по-добре от мен да си разберат,а не от някой друг :)

balu4ka
03-04-2012, 13:08
Ти нещо като,след дъжд качулка.Майка ти е длъжна до 18 год. да те обгрижва,също така да те възпитава и прочие.Ще я слушаш,че пушек се дига.А, ти като си на 15 за много зряла ли се имаш,че да не си помислел,че си незряла,хъх?!Вземи се стегни (;.Кажи истината на момчето и се примири с последствията от наказанието.

anonymous708973
03-04-2012, 16:53
Като не вършим глупости (или поне не позволяваме да разберат за свършените от нас глупости).


Това.

Задаваш въпрос, чийто отговор може да ми отнеме часове, но в най-общия случай трябва да прецениш какъв тип родители имаш и каква е разликата между твоето собствено възприятие за теб и възприятието на родителите ти за теб. Това е ключът за бараката, от отговора на тоя въпрос произлизат всички по-нататъшни действия и решения.

WhereAreYouNow
03-04-2012, 19:24
Уф, сега останахте с впечатлението, че съм лъжкиня. Да изясня нещата - да, казах на майка ми, че няма да има алкохол, обаче не очаквах да станат такива свинщини и си мислех, че хората, които каня си знаят мярката, но се оказа, че не е така. Иначе момчето го излъгах, защото една приятелка ме посъветва така и тя даже ми каза да го излъжа, че вече имам планове, което е още по-тъпо от това, което аз направих и реших да не му казвам, че съм наказана, защото вероятно нямаше да иска да се занимава повече с мен. И не, не се мисля за много зряла.

fenkaaa
03-04-2012, 22:03
Говори с майка ти и с момчето.На нея и обясни как се чувстваш и че не искаш да е така,гледай разговора да е по обширен и да не се превърне в скандал.Ако не се получи все пак,кажи на момчето истината,поне няма да се сърди,а сам ще знае,че няма какво да направиш,при положение,че си наказана.Аз бих те посъветвала да избягаш,понеже съм малко от лудите и редовно го правя,но по-добре недей,че ако майка ти те хване,тогава ще стане още по-лошо. ;Д

WhereAreYouNow
03-05-2012, 17:58
Тъпото е, че няма как да избягам, защото живея някъде на 10 км от центъра и съм в къща на 2 етажа, която има сот, който се пуска вечерта на 1вия етаж и за да сляза трябва да го изключа, а той пищи :Д Малко съм като във затвор и мисля този петък да спя в една приятелка и тогава може да измисля нещо да се видя с момчето.

NambyPamby
03-05-2012, 18:06
Ъъ, какво ще стане, ако пропуснеш да отидеш на купона?

DisappointedDreamer
03-05-2012, 18:33
Ъъ, какво ще стане, ако пропуснеш да отидеш на купона?

Апокалипсис. Края на света, живота и. Мчи как не го разбираш?!

^sarcasm