PDA

View Full Version : ШИНИ



cherryup
03-04-2012, 15:28
Здравейте,
исках да ви попитам дали мога да си сложа брекети само на единия зъб ;д
Звучи странно като се замисля, но говорих с една приятелка която носи брекети и до колкото разбрах ми каза че мога да си сложа само на зъба който трябва да ми се изправи - ???
Проблема - зъбът ми е отгоре на венеца (често срещан проблем при тийнейджърите на моята възраст), не му достига съвсем малко място така че да се намести между другите два.Когато отида при зъболекарката ще я питам, но исках първо тук да питам, че да не се изложа много ;д
Мерси :)
ПС: съжалявам за заглавието , обърках шините с брекети :D haha

monichkka
03-07-2012, 19:19
Не мисля,че може.Отиди на ортодонт и той ще ти каже.

MsTomowa
03-11-2012, 08:48
Застанала съм пред ОГРОООМНА дилема и не знам какво да правя. На 17 съм, а все още имам млечен кучешки зъб направих си панорамна снимка на която се вижда, че зъбът ми е тръгнал към другите два, които са ми отпред и може да ги събори. Има два начина за излизане от ситуацията: единият е да ми сложат брекети за опора и да започнат да го издърпват в продължение на половин година, а другият да ми премахнат зъба напълно и да ми сложат изкуствен. Работата е там, че ако ми го издърпат той ще излезе крив и ще трябва да ходя 2 години с тия железа из устата си, а аз няма да издържа пък и ми предстои поход на който не знам какво ще правя с тях. Та въпросът ми е, дали ако си сложа изкуствен ще направя грешка? Кой според вас е по-добрия вариант? А и бих се радвала на коментар от човек с изкуствен зъб - как живее, създава ли му някакви проблеми?

nocoment
03-15-2012, 13:00
Не, не мисля, че може.